Fridge magnet wooden gears

Зміни на краще - відчутні

 • Подобається0Не подобається
 • 23 Червня 2014, 15:13

На знімку: сільський голова Леонід Свистун спілкується з жителями територіальної громади. Фото автора.

«З таким сільським головою працювати можна…», «Допомагає людям, усе робить для розвитку наших сіл…» – ці та інші подібні фрази довелося почути минулого тижня до і після проведення загальних зборів представників П’ятківської територіальної громади, до складу якої входить і село Глинське.

Люди переконливо стверджували: відтоді, як сільським головою обрали Леоніда Свистуна, справи в громаді пішли краще.

Що ж конкретно зроблено торік, і які проблемні питання доводиться вирішувати – про це і звітував Леонід Андрійович перед виборцями. На зібранні також були присутні голова райдержадміністрації Анатолій Головня, начальник відділу Державного агентства земельних ресурсів України у Бершадському районі Валерій Ткачук, заступник директора Бершадської філії ПрАТ «Зерно - продукт МХП» Сергій Цимбалюк та заввіділком цього підприємства у П’ятківці, депутат районної ради Михайло Палисюк. Загалом у двох населених пунктах, відзначив Леонід Свистун, налічується більше тисячі дворів, в яких мешкають понад півтори тисячі осіб, близько третини з них – пенсіонери. Демографічна ситуація в територіальній громаді, як і в інших регіонах, поки що залишається складною, адже торік народилося 12 дітей, а померло 33 земляки.

Минулого року сільський бюджет виконано на 107%, і це дозволило своєчасно проводити розрахунки по захищених статтях. Однак, за словами Леоніда Андрійовича, не все заплановане вдалося зробити, адже через казначейство й досі не перераховані кошти за виконані роботи, придбані матеріали, товари для покращення соціальної сфери.

У територіальній громаді велика увага приділяється створенню належних умов для нормального функціонування навчальних закладів.

П’ятківський дитячий садочок «Барвінок», який очолює Надія Синявська, відвідують три з половиною десятки малюків. В установі проведено поточний ремонт, виготовлено нову браму, придбано нову морозильну камеру, цифровий фотоапарат, заплановано замінити котел, впорядкувати опалення, відремонтувати дах.

Школа завжди була і є центром культури, виховання і освіти на селі, це одна з найбільш дієвих організацій у територіальній громаді, наголошували і сільський голова Леонід Свистун, і директор П’ятківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Володимир Багнюк, який теж виступив на зібранні. Нині в освітньому закладі навчаються 129 учнів. Цього року два випускники – Максим Візнюк і Юлія Потутаровська – закінчили школу з золотою медаллю, а вісьмох учнів нагороджено похвальними листами за відмінні успіхи у навчанні. Здобутки й досягнення школи щороку примножують і переможці та призери олімпіад, конкурсів різних рівнів. Особливу роль у забезпеченні навчально-виховного процесу відіграє організація матеріально-технічного забезпечення закладу. Цьогоріч, за словами Володимира Арсентійовича, на підготовку школи до нового навчального року коштів не виділено. Однак батьки не залишаються осторонь проблем ЗОШ – на загальношкільних батьківських зборах вони вирішили допомогти й вже готують класну кімнату для першокласників, збирають кошти для поточного ремонту приміщень. Активно допомагають школі сільська рада, яка опікується підвезенням учнів, ПрАТ «Зернопродукт МХП», яке допомагає з паливом, забезпечує дітей новорічними подарунками, виділило матеріальну допомогу. Допомагають і фермерські господарства, всі небайдужі громадяни. Директор щиро подякував їм за розуміння та підтримку. Усі разом вони дбають про те, щоб школа була охайною та затишною. Однак приміщення, яке побудоване в 1976 році, потребує капітального ремонту – заміни даху, вікон, котлів, винесення котельні з підвального приміщення. На все це потрібні значні кошти.

Медичні послуги населенню в громаді надають П’ятківська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, до речі, колектив якої на чолі із завідуючою Марією Кохановською торік було занесено на Дошку пошани районної лікарні, а також Глинський фельдшерський пункт (завідуючий Сергій Каричковський). Медичні установи кадрами укомплектовані, в амбулаторії зроблено добротний ремонт, дещо поліпшено умови й у лікувальному закладі Глинського. Між іншим, сільська рада надала субвенцію в сумі 2500 гривень на розвиток охорони здоров’я в громаді.

Сільський голова детально інформував громадян про роботу в галузі культури, по запобіганню бездоглядності, про діяльність соціальних працівників, які обслуговують осіб похилого віку. Значне місце в роботі сільської ради та її виконавчого комітету займає питання благоустрою, наголосив Леонід Свистун.

На це було спрямовано понад 62 тисячі гривень. У територіальній громаді 95 відсотків вулиць освітлюються в нічний час. Леонід Андрійович висловив вдячність керівництву ПрАТ «Зернопродукт МХП», фермерських господарств, одноосібникам за розуміння і надання допомоги з розчистки доріг від снігу, наданні транспорту для вивезення побутових відходів тощо.

Відзначив очільник громади і діяльність дільничного інспектора міліції Ігоря Божка, який надає значну допомогу у наведенні громадського порядку, у запобіганні скоєння правопорушень. До речі, Ігор Олексійович теж звітував про свою роботу. Він детально проаналізував оперативну обстановку в територіальній громаді, окреслив основні напрямки профілактики порушень.

Мешканці громади обговорили й питання самооподаткування, а також порядку ловлі риби на ставку та автобусного сполучення з райцентром.

До розмови долучився й голова райдержадміністрації Анатолій Головня, який до початку зібрання відвідав заклади соціальної сфери, зокрема, сільську бібліотеку й амбулаторію. П’ятківка, за його словами, – гарне село, в якому живуть і працюють добрі люди. Керівник району на власні очі переконався: тут сільський голова шукає роботу і знаходить її. Звісно, на місцях має більше залишатися фінансових ресурсів для соціально-економічного розвитку громади, поліпшення умов життя людей. Анатолій Трохимович мову вів і про суспільно-політичну ситуацію в країні, а також про першочергові завдання, які необхідно вирішувати в районі найближчим часом.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Крук Сергій Іванович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Зміни на краще - відчутні - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення