Fridge magnet wooden gears

І полюємо, і контролюємо

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Серпня 2015, 09:00

8 серпня у районі розпочинається сезон полювання на пернату дичину. Про його особливості, стан справ у мисливському господарстві розповідає керівник районної організації УТМР Петро Васильович ПОПУК.

– Якщо конкретніше, то відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» та наказу №39 Вінницької обласної організації на території угідь обласної та районних організацій УТМР встановлено такі строки полювання.

  • На гусей – сіру, білолобу велику, гуменника, норця великого;
  • качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього каменярки, казарок білощокої та червоноволої);
  • лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, кремяшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйки морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого; голубів (грім голуба-синяка)– з 16-ої години 8 серпня до 27 грудня включно. Дні полювання: з 8 серпня до 8 листопада – субота, неділя та середа, з 9 листопада до 27 грудня – субота і неділя.

На пернату дичину – з 9 листопада до 27 грудня полювання проводити за разовими відстрільними картками.

На перепілку – з 16-ої години 8 серпня до 8 листопада включно. Дні полювання – субота, неділя та середа.

На фазана – з 3 жовтня до 29 листопада включно. Полювання проводиться тільки на самців виключно за разовими відстрільними картками у присутності відповідальної особи користувача угідь. Дні полювання – субота і неділя.

На пернату дичину, вирощену на фермах і випущену у мисливські угіддя «під постріл», – з 8 серпня до 27 грудня полювання проводиться за умови спеціально відведених для цієї мети наказом користувача мисливських угідь ділянок по разових відстрільних картках. Заборонено полювання на пернату дичину, вирощену на фермах і вольєрах та випущену «під постріл» за межами спеціально визначених для цієї мети ділянок та без відповідних дозволів на добування і без присутності відповідальної особи користувача угідь. Дні полювання – субота, неділя та середа.

Період колективного та облавного полювання на диких парнокопитних тварин – з 7 листопада до 27 грудня включно. Дні полювання – субота, неділя.

На зайця-русака, лисицю – з 7 листопада до 17 січня 2016 року включно. Дні полювання – субота, а 17 січня – неділя.

Умовою здійснення полювання на зайця-русака та лисицю з 2 січня 2011 року до 17 січня 2016 року є сплата членських внесків УТМР за 2016 рік.

На лисицю колективне – з 8 листопада 2015 до 28 лютого – 2016 року включно за відстрільними картками в присутності штатного працівника УТМР. Дні полювання – неділя, а з 18 січня – субота та неділя. Умовою колективного полювання на лисицю з 3 січня 2016 року є сплата членських внесків УТМР за 2016-ий.

Щодо наших мисливців, то вони у всіх 23-х первинних організаціях майже повністю сплатили членські внески і готові до виконання мисливських обов’язків. Проведено інструктажі з техніки безпеки, ознайомлено з відстрілочними дільницями на територіях Флоринської, Поташнянської, Осіївської, Ставківської Чернятської, Джулинської і Маньківської сільських рад.

Ознайомлені вони також із підписаним Президентом у цьому році Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з охорони тваринного світу».

Цьогорічний сезон полювання від попереднього року відрізнятиметься тим, що мисливці ще більше відчують відповідальність не тільки перед законодавчими актами, а і перед своїми колегами. Всі усвідомлюють, що саме мисливці контролюють використання мисливських угідь. Якщо у позаминулому році у районній організації їх стало більше на 20, то у минулому році – на 27. Жаль тільки, що пенсіонери іноді здають зброю лише через високі ціни на порох, дріб тощо, адже пенсії не підвищуються.

Важливо, що у всіх селах є люди, які допомагають здійснювати контроль у мисливському господарстві – бригадири, єгері, школярі, за що необхідно дякувати моєму попереднику В.Ю. Гладибороді, яким започатковано цю справу.

Залишається додати: у районі є 117 мисливців, які утримують спеціальних мисливських собак з документами на них. Провели профілактичні змагання з ними. Представники нашої організації були також учасниками змагань у Маньківці зі стрільби по тарілках і вибороли друге місце серед 34 команд. На змаганнях у Тростянці зайняли п’яте місце, перші дісталися вінничанам. Юрію Подолянчуку з Бершаді вже шіст десят, але він не пропустив ще жодного з цих змагань, Петро Батюк також.

Досить приємно, що належним чином ставляться до мисливських проблем керівники господарств – П.Г. Марущак з Усті, О.І. Ковбасюк із Шляхової, О.Ф. Кавун із Серединки, С.С. Царюк із Кошаринець та інші. Долучився до цієї справи і В.Я. Гондарук, завжди допоможе з кормами А.Т. Головня. Леонід Когут, який очолює громадську організацію «Риболов», також намагається сприяти вирішенню багатьох наших проблем. Тому є всі підстави вважати, що мисливське господарство розвиватиметься.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
3 фото   
<b>Птахокомбінат «Бершадський»: в основі успіху – людський фактор</b><br />Про шляхи становлення птахокомбінату «Бершадський» у районній газеті розповідалося не раз. На сьогодні без...
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
11 фото   
<b>Зима</b><br />&#160;Один зимовий день
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Макогін Іван Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.07.44.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

І полюємо, і контролюємо - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники