Кожен четвертий володар земельного паю готовий його продати

 • Подобається0Не подобається
 • 7 Травня 2016, 16:40

Такі результати соціологічного опитування, проведеного Центром соціальних експертиз Інституту соціології НАН України. Соціологами було опитано понад 5 тис. власників земельних наділів в 13 областях України. Але попри всі бажання такої можливості в українців немає через загальноукраїнський мораторій. Чи є? І як при цьому отримати максимальну вигоду від свого паю?

Згідно з даними соціологічного дослідження, 23 відстоки опитаних власників паїв готові продавати належну їм землю, якщо мораторій буде скасований. Проте бажаючих купити землю серед опитаних фермерів і керівників сільгосппідприємств небагато: лише 17,9 відсотка.

Аграрії розглядають можливість придбання землі в розстрочку, через позикові кошти, зокрема банківські кредити. Але такі фінансові інструменти дуже ризикові, тож оренда залишається найбільш привабливою для фермера порівняно з купівлею.

Проте чи готовий фермер інвестувати кошти в довгострокову родючість ґрунту, коли розуміє, що хазяйнуватиме на цій ділянці обмежений час?

Як результат, в Україні відзначаються масштабні процеси деградації ґрунтів, зокрема через їх нераціональне використання, порушення сівозміни тощо. Так, за даними Національної академії аграрних наук України, під урожай агрокультур в останні роки вносилося в середньому в 17 разів менше органічних добрив, ніж потрібно, що призводить до виснаження ґрунтів. Така ситуація, на думку експертів, обумовлена існуючими умовами ведення фермерського бізнесу в Україні, які сприяють орієнтації підприємств на отримання максимальної рентабельності в найкоротші терміни.

«Через те, що багато договорів оренди сільськогосподарських земель в Україні укладаються на нетривалий термін (до 7 років), фермери не зацікавлені вкладати кошти в землю і підтримувати її родючість. Інтерес такого орендаря один – максимальна вигода від вирощування рентабельних культур», – зазначив експерт по земельному праву і член ради асоціації «Земельний союз України» Сергій Біленко.

Тобто орендарю все одно, що буде з землею після нього, адже він уже отримав вигоду для себе. І після того, як договір закінчився, у сільського жителя, який володіє цією землею, залишається ділянка в жахливому стані, яка не має цінності ні для наступного орендаря, ні для власного обробітку.

Таким чином, єдиний можливий варіант, коли виграє і пайовик, і його земля – це довгострокова оренда. Проте як довіритися орендарю на тривалий час, коли ми майже щодня чуємо про збанкрутування фермерів, несплату або суттєву затримку оренд ної плати чи взагалі фінансову кризу всієї країни, коли незрозуміло, що буде завтра?

На ринку з’являються компанії, здатні запропонувати пайовику дійсно унікальні умови. Вони орендують землю на тривалий термін, що дозволяє більш ретельно і довгостроково планувати свою виробничу діяльність, бережливо ставитися до стану ґрунту. Строк такої оренди складає 49 років.

Важливо, що у цьому випадку пайовик також отримує надзвичайну вигоду. В чому саме, ми дізналися у компанії «Агрі Інвест Україна», яка на теренах нашого регіону пропонує унікальну послугу: власник земельного паю здає свою земельну ділянку на 49 років і водночас отримує усю оренд ну плату.

Сергій Сингаївський, заступник директора «Агрі Інвест Україна»: «Ми працюємо майже по всій території України – у 14 областях. І всюди пропонуємо надприбуткові умови для пайовиків! В залежності від розміру паю та його розташування ми виплачуємо відповідну суму. Яку саме, кожен пайовик може дізнатися, лише подзвонивши за єдиним всеукраїнським телефоном 0 (800) 303 099. До того ж, ми беремо на себе оформлення усіх необхідних документів та сплату податків на прибуток.

Останнє є невід’ємною складовою, бо працюємо ми прозоро, відповідно до вимог чинного законодавства, для нас це принципово. Тож усе просто та швидко: подзвонив – почув бажану суму – уклав договір – отримав кошти».

Цифри виплачених коштів, які ми чуємо під час інтерв’ю з директором, справді вражають. Отримуючи таку суму коштів, власник паю може дозволити собі те, що раніше вважав недосяжним. Придбати авто, на яке збирали вже багато років, а грошей так і не вистачає, допомогти дітям чи онукам у придбанні житла чи отриманні освіти у хорошому освітньому закладі, зробити повний ремонт свого будинку, сплатити банківський кредитний борг, який уже багато часу не дає спокою. Перераховувати можна безкінечно, у кожного свої потреби, проблеми, бажання та мрії. І, здається, є усі шанси їх здійснити. А ті сім’ї, які володіють кількома паями, здавши їх на такий термін, отримують справді величезні гроші.

Відтак компанія «Агрі Інвест Україна» співпрацює вже з пайовиками Сумської, Хмельницької, Вінницької, Полтавської, Харківської, Черкаської та багатьох інших областей України. Адже унікальні умови і прибуток, який отримують пайовики, мало кого залишає байдужим. А як може бути інакше?

Отримуєш кошти майже як за продаж паю, проте, на відміну від реального продажу, залишаєшся власником землі та за бажанням передаєш його у спадок дітям і онукам.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Всеукраїнський фольк-рок фестиваль «Млиноманія-2011»</b><br />В долині річки Південний Буг біля сіл Печера та Сокілець щоліта проходить фольк-рок фестиваль «Млиноманія». З кожним...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Русначенко Іван Микитович (1924) 1924 р., українець, оточенець. З 07.1942 р. підпільник, з 08.1943 р. член партизанського загону С.О.Печеного. Загинув 02.1944 р.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Кожен четвертий володар земельного паю готовий його продати - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення