Флорино першим в області створило територіальну громаду – юридичну особу публічного права

 • Подобається0Не подобається
 • 15 Квітня 2016, 09:00

Минулої неділі відбулися загальні збори громадян с. Флорино, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, заступник голови райради Сергій Пересунько, представники громадського формування з охорони громадського порядку у Бершадському та Чечельницькому районах «Народна самооборона».

Першочерговим питанням, яке виносилося на загальні збори громадян, було утворення територіальної громади с. Флорино як юридичної особи публічного права, яка пов’язана спільною власністю та спільною працею на своїй території з іншими такими ж територіальними громадами республіки України відповідно до Конституції України.

З інформацією з цього питання виступив юрист громадського формування з охорони громадського порядку «Народна самооборона» Сергій Рижавський, який брав активну участь у консультуванні ініціативної групи та формуванні майбутнього статуту цієї громади.

У своєму виступі він відзначив, що з моменту проголошення незалежності України фактично жодної територіальної громади-власника в адміністративно-територіальних одиницях, так само як і в державі Україна, не створено.

Тому республіка Україна була проголошена з 1996 року, але не відбулася.

Жителями громади с. Флорино 16 березня створено ініціативну групу у складі 15 осіб (координатор – депутат райради Світлана Перевертнюк) для утворення територіальної громади с. Флорино як власника національного багатства за статтями 13, 14 та статтями 140-142 Конституції України на території с. Флорино.

З того часу членами ініціативної групи щочетверга проводилася робота з підготовки до проведення загальних зборів територіальної громади с. Флорино відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про затвердження положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні» у вигляді просвітницьких семінарів для членів територіальної громади.

За результатами роботи ініціативної групи і проводилися загальні збори громадян по утворенню територіальної громади с. Флорино – юридичної особи публічного права, первинного суб’єкта місцевого самоврядування, основного носія його функцій і повноважень.

Для легітимності загальних зборів необхідно було зібрати 50%+ 1 голос. Оскільки на території с. Флорино зареєстровано 3628 виборців, то територіальну громаду с. Флорино Бершадського району Вінницької області як юридичну особу публічного права, утворено 1883 голосами.

Територіальна громада, як юридична особа публічного права, матиме свій статут, печатку, рахунок у банку, символіку (герб і прапор), використання яких прийматиметься сесією сільської ради. Крім того, вона наділена повноваженнями створювати на своїй території комунальні підприємства, навчальні заклади тощо, органи самоорганізації населення; проводити громадські слухання, вибори та місцеві референдуми. Найвищим органом територіальної громади є загальні збори, які проводитимуться в останній тиждень кожного півріччя (позачергові – у разі необхідності).

На загальних зборах громадян 10 квітня прийнято статут територіальної громади, кожен розділ якого було прочитано, опрацьовано та внесено поправки в ході загальних зборів. За кожен розділ статуту голосували окремо. Таким чином, усі важливі рішення для життєдіяльності громади прийматимуться загальними зборами громадян.

Далі про свою роботу звітував сільський голова Сергій Рожкевич.

Він, зокрема, інформував про проведення благоустрою та освітлення вулиць Комарова, Лісова (частково) та провулка Вокзального, про закуплення енергозберігаючих електроламп і заміну лічильників по вул. Зеленогайській.

Проведено капітальний ремонт ДНЗ «Колосок», тут облаштовано ігрові майданчики, а в школі – спортивно-ігровий комплекс. Триває капітальний ремонт сільського будинку культури.

Побудовано артезіанську свердловину по вул. Бойка.

Надано матеріальну допомогу громадянам села, внутрішньо переміщеним громадянам, які виїхали із тимчасово окупованої території, учасникам АТО в сумі 33 тисячі 450 грн.

Добре налагоджена спортивна робота: проводяться турніри на кубок загиблого односельчанина-афганця В.Ободнюка з волейболу. Закуплено спортивний інвентар, одяг для команд і тренерів у різних видах спорту.

Сільський голова також інформував про фінансування проекту будівництва водо - провідних мереж. Цей проект передбачає співфінансування жителями, які виявили бажання провести воду до своїх дворів. Затверджено розміри першого внеску, який становить 2000 грн. Встановлено суму оподаткування на 2016 рік.

Також про свою роботу прозвітували директор комунального підприємства «Флорсервіс» Юрій Деркач і дільничний інспектор Андрій Почапський. Усі три звіти про роботу визнано задовільними.

До присутніх на заході звернулися голова райдержадміністрації Іван Стефанцов та заступник голови райради Сергій Пересунько.

Підсумовуючи засідання, Іван Васильович відзначив активність жителів громади щодо їх бажання брати участь у позитивних змінах країни, починаючи, насамперед, із свого села. Він акцентував увагу на можливостях спільного вирішення проблем як окремих територіальних громад, так і району в цілому.

Відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату РДА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Літинщина</b><br />Цього разу керівники комунальних газет усіх районів області відвідали Літинський район, який зацікавив багатьох не...
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
2 фото   
<b>Свято сили, здоров'я і гарту</b><br />На Бершадщині, за традицією, День фізичної культури і спорту перетворюється в справжнє спортивне свято. Минулої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Музиченко Ілля Антонович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.01.43.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Флорино першим в області створило територіальну громаду – юридичну особу публічного права - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення