Fridge magnet wooden gears

Війна і брехливий "руський мір". Хто кому "фашист"?

  • Подобається0Не подобається
  • 13 Травня 2014, 09:00

«Держи вора – кричит вор» – яка нищівна та самобичувальна приказка у російського народу. «Народ скаже – як зав’яже», – знає українець.

Завтра – 9 травня. День Перемоги у війні, яка закінчилася багато десятиліть тому.

Сьогодні Україна переживає іншу. Вона наче й на війну не схожа: немає фронтів, військових «котлів», танкових розрізаючих атак. Але тим не менше маємо окупований Крим, десятки тисяч до зубів озброєних військ на кордонах Херсонської, Луганської, Донецької, Чернігівської областей. Групи диверсантів щодня проникають на територію країни і здіймають там сепаратистські настрої. За цим усім – реальні долі, знищені домівки і нормальне життя, вбиті і постраждалі люди.

Свято 9 травня відсилає нас до відчуття братства з російським народом, з яким ми перемогли у тій війні. Натомість реалії змушують нас ламати власну пам’ять від усвідомлення того, той самий брат, можливо, саме у ці хвилини чекає наказу атакувати твою землю. При цьому, агресор з усіх пропагандистських каналів верещить, що українці «фашисти». Хоч святих винось: у новинах, історичних програмах, шоу, тупих фільмах «на тему Великої Вітчизняної» на нас виливаються все нові й нові звинувачення у співпраці з Гітлером. Дістається всім країнам, що вирвалися з обіймів «старшого брата Каїна». Литовці, латиші, естонці – «кляті лісові брати», українці – «бендьорівці» і т.д.

А чого це ти так волаєш «дєржі!», га?

Про РОА – Російську Визвольну Армію генерала Власова знають усі. Армію! Світові уже вуха заклало від прокльонів на адресу дивізії СС «Галичина». А що у «брата»?

Незворушна історія нам підкаже. Ось тільки есесівські російські частини: добровольчий полк СС «Варяг», 1-а російська національна бригада СС «Дружина», 15-й козачий кавалерійський корпус СС, 29-а гренадерська дивізія СС «РОНА» (1-а російська), 30-а гренадерська дивізія СС (2-а російська), 36-а гренадерська дивізія СС «Дірлевангер».

Це ще не все. Сусіди люблять хизуватися своїми «ряженими» козаками, он і в Криму вони відіграли свою есесівську роль. Що ж досвід є, про який говорить бойовий шлях 15-го Козачого російського корпусу СС (3 дивізії, 16 полків), 29-а Російська бригада СС (6 полків), 30-а Російська бригада СС першого формування 1944 року (5 полків).

А бригади Головного управління імперської безпеки СС (РСХА)? 1-а Російська національна бригада СС «Дружина» (3 полки, 12 батальйонів), 1-а Гвардійська бригада РОА «Зондеркоманда 113» СД (1 батальйон, 2 роти), бригада СС «Центру антибільшовицької боротьби» – ЦАББ (3 батальйони), Розвідувальнодиверсійне з’єднання Головної команди «Росія-Центр» зондерштабу «Цепелін» РСХА-СС (4 загону спецназу).

Повторюємо, це лише російські есесівці. Якщо почати люструвати російські підрозділи вермахту – тут місця не вистачить. Ось лише поверхнево: Збройні сили Конгресу визволення народів Росії (КВНР– 1 армія, 4 корпуси, 8 дивізій, 8 бригад), Російська визвольна армія КВНР (3 дивізії, 2 бригади), Російська визвольна армія Вермахту (12 охоронних корпусів, 13 дивізій, 30 бригад), Російська визвольна народна армія (5 пол - ків, 18 батальйонів), Російсь - ка національна народна армія (3 полки, 12 батальйонів), Російська національна армія (2 полки, 12 батальйонів).

Воював проти своїх Авіаційний корпус КВНР, 532-й, 539-й, 582-й, 583-й, 584-й охоронні корпуси Вермахту, 590-й, 580-й охоронні козачі корпуси, Російський легіон «Білий Хрест» (4 батальйони).

А Особлива дивізія «Росія» Абверу генерала Смисловсь - кого (1 полк, 12 батальйонів), бригада «Граукопф» генерала Іванова (1 полк, 5 батальйонів), а 442-а, 136-а, 210-а дивізії особливого призначення?

Тут що ще треба обов’язково взяти до уваги. Звинувачуючи всіх навколо в колабораціонізмі, Кремль сором’язливо упускає, що російські частини гнобили Європу не тільки потім, після Перемоги, але й на боці фашистів.

Російський охоронний корпус вермахту в Сербії, Російська «Народна варта» тилового району групи армій «Центр», Російсько-хорватський 15-й гірськострілецький корпус особливого призначення і т.д.

Педантичні німці підрахували: станом на 1943 рік загальна кількість російських військ, що воювали на боці Третього Рейху, становила 800 тис. чоловік. Якщо ж врахувати, що солдати гинули в боях і у військові частини постійно прямувало поповнення, то до цих 800 тис. можна сміливо додати ще тисяч 200-300 росіян.

Більше мільйона! Ось факт: коли в 1943 році Гітлер зажадав прибрати всіх росіян зі Східного фронту і перевести їх на Західний, генерали схопилися за голову – це було неможливо, тому що кожен п’ятий (!) вояка на Східному фронті був тоді росіянином!

Ось і виходить, що ті, хто сьогодні так старанно паплюжать сусідів за «співпрацю з фашистами», використовують нині методи фашистів для позбавлення все тих же народів їхньої незалежності, посталої після розпаду в 1991у радянської імперії.
Чи не пора вже всім миром стулити злодієві пельку і надавати по руках – як у 1945-у?

Ю. САНДУЛ.


Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Кравець Федір Порфирович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 14.08.41. Похов. м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Війна і брехливий "руський мір". Хто кому "фашист"? - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники