Fridge magnet wooden gears

Слово, моя ти єдиная зброє…

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Серпня 2016, 09:00

ІІ

Закінчення. Початок у номері за 29 липня

… Під містечком Щастя був важко поранений у голову (свою каску віддав товаришеві, бо той не мав) Сашко Петраківський з Тернополя.

Після тривалого лікування в Харкові і Львові лікувався в Ізраїлі (на гроші, зібрані батьками й небайдужими людьми). Тамтешні лікарі жахнулися: Сашка лікували безграмотно, неправильно.

Горе-ескулапи покарані, але здоров’я воїна в небезпеці.

Його взялися оперувати (вкотре!) польські лікарі. Але потрібно 700 тисяч доларів, яких у родини, звісно, нема.

Батько звернувся до Президента. Той вислухав і пообіцяв: «Все буде добре!». Але допомоги так і не дочекався.

Тому батько виставив на продаж зірку Героя… Де, в якій країні, ще таке можливе?..

У Кончі-Заспі хазяйнує майже половина депутатів або міністрів. Навіщо їм такі палаци з десятьма спальнями? І чому нема кому їх спитати, за які гроші придбані ці маєтки, що своїм розмахом і розкішшю перевершили колишніх поміщиків?

Їх їм дала наша самостійність?

А може, передасте їх отим діточкам, які втекли від снарядів, або калікам чи хворим, що волають про допомогу?

Отоді точно і без іронії вас справді назвали б народними! Покажіть приклад.

У людей уже спала полуда з очей. Знаю: серед депутатів є й такі, які хотіли б щось зробити для людей, але їм не дають.

Бісить те, що брехня заполонила все суспільство. Брешуть всі: радіо, телебачення, високі і нижчі начальники.

Не розумію, навіщо говорити на весь світ і показувати, як наші доблесні правоохоронці конфіскували, спіймали на гарячому супер-злодія на мільйони доларів, а через день дозволяють йому або втекти з грішми і родиною, або відкупитися «під заставу» за енну кількість гривень.

Показують пачки, чемодани грошей, зливки золота, антикваріат – а судити нема за що! Нема підстав відкривати кримінальну справу! Жах!

Простій людині нема куди йти на когось чи на щось поскаржитись. Усі роблять міну, що уважно слухають і… нічого не роблять.

У мене нема ностальгії за «совєтією». Але правда є правдою. За моє навчання моя мама не платила ні копійки. Лікували людей безплатно. Люди мали роботу.

Навіть демобілізованому солдату давали місяць відпочинку, а далі – іди, працюй!

Заводи, фабрики, цехи – все працювало. Скільки в Бершаді було колись міні-цехів і майстерень – де вони зараз?

Кому належать?

Чому наші люди змушені тікати з Богом даного рідного чорнозему десь у світи у пошуках якоїсь копійки? Чому наші землі, землі наших дідів, належать примарному Тігіпку (чи Тигипку)? Хто він такий, і де він?

Добре, що ми маємо самостійну державу, що почали розсекречувати колишні кадебешні архіви, що я маю право писати відкрито про все, що думаю, і мене ніхто не кине в тюрму. Але чому ж наші керманичі не запозичили з минулого все те добре, що було? Попеклися ж у 1917 році, коли нищили церкви, маєтки, багатства (бо, казали, панське). А потім зводили швиденько «хрущовки», гнали в комунізм. А залишки старих будівель «милують» око і донині.

Свій газ коштує копійки – платимо своїм же олігархам тисячі! Продаємо електрику світові майже за безцінь, а для своїх людей вона постійно дорожчає.

Таких «творчих» державних мужів я не пам’ятаю! Пане Гройсмане, мій земляче! Буковинець Яценюк дав «гарний» початок новаторству, як обдерти людей, мов липку. Благаю, не продовжуйте його лінії.

Не закликаю у минуле. Але сучасному пора навчитися з минулого брати позитив.

Знаю: багатьом може не сподобатися те, що пишу, але болить душа через несправедливість, брехню. А найбільше, що ми, прості люди, нічого в нашій державі не варті і нікому не потрібні.

Попри все, хочеться вірити, що здоровий глузд у наших державних мужів переможе, що у нашій благословенній країні запанують правда і справедливість, що не буде місця брехні, підлості та безкарності, а рівень життя простого люду перестане знижуватися. Для цього потрібно, аби ми не залишалися байдужими, не мовчали, стикаючись із неправдою й несправедливістю.

Настасія ЖУРАВСЬКА, с. Яланець – м. Трускавець.


Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Чечельницький Іван Іванович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 27.04.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Слово, моя ти єдиная зброє… - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники