Микола Хливнюк: «Не буде господарства – не стане І села»

 • Подобається3Не подобається
 • 14 Листопада 2007, 19:20

Його ім’я добре відоме в області і за її межами, бо заслужив шану та повагу багаторічною своєю працею в сільськогосподарському виробництві. Його не рідко можна бачити на екранах телевізорів чи на сторінках газет, де він ділиться своїм досвідом, думками з приводу ситуації на селі, різних підходів до розвитку галузі.
За складом характеру і в житті – він лідер, тож не боїться брати відповідальність в будь-яких справах, вимогливий до себе і оточуючих. Тож не дивно, що довіряли йому очолювати колективи, які попали в скруту, і він завжди виводив їх на передові позиції.
З ним завжди радяться колеги, і не тільки вони. До його думок і пропозицій прислухаються, бо слово Миколи Федоровича Хливнюка, як і його справи, завжди значимі.
Ніхто не заперечить, що 2007 рік для Бершадщини був особливим. Засуха не просто внесла корективи у виробництво сільськогосподарської продукції, а й у багатьох випадках перекреслила всі плани сільгосптоваровиробників. У Джулинці, наприклад, майже немає кукурудзи, практично не дали врожаю ярі – ячмінь, пшениця, ріпак. Принаймні затрати на їх вирощування не вернулися. Один із найдосвідченіших керівників М.Ф. Хливнюк цього не приховує. На жаль, не всі це розуміють. Тому, що ціни по багатьох видах продукції зросли до світового рівня, і в регіонах, які виявилися врожайними, зуміли значно покращити економіку. Але досвід, далекоглядність виручали завжди і у будь-якій ситуації. За словами директора ТОВ «Агрофірма «Джулинка», якщо навіть свинарство, відгодівля ВРХ будуть збитковими, завдяки тому, що ціни на молоко зросли майже до 2 грн. за літр, тваринництво в господарстві всеодно виходить на рівень. Рослинництво також рентабельне.
Однак неабияк дратує Миколу Федоровича, як і будь-якого сільгоспвиробника, обіцянка з боку держави відшкодувати затрати хоча б на насіння, проведення посівної. Хоч відповідні документи підготовлено і давно здано, складається враження, що їм недовіряють. У департаментах, куди він безпосередньо звертався з цього приводу, навіть заспокоюють, що нічого, мовляв, турбуватися. Ситуація тим більше стає незрозумілою, якщо враховувати, що на свинокомплексі є більше трьохсот голів свиней на здачу, але прийняти їх погоджуються лише на одному з м’ясокомбінатів і то тільки при умові, що розрахуються по 8,6 грн. за кілограм після їх забою.
Де тепер подітися із свининою? Але в господарстві розуміють, що працювати всеодно потрібно, бо час не чекає.
Коли готувався цей матеріал, вже завершувалися осінні польові роботи. 3важаючи, що у Берізках-Бершадських і Джулинці 6 і 10 жовтня храмові свята, заробітну плату видали навіть з випередженням строків. За оренду землі з власниками паїв розраховувалися на їх вибір – чи коштами, чи продукцією. Із врахуванням ситуації здійснюються розрахунки за оренду майна.
Фермерство у цьому селі розвивається, як ні в якому іншому. Однак Микола Федорович завжди виступав і виступає за те, що досить несправедливо, коли виробник-приватник і сільськогосподарське підприємство працюють в нерівних умовах. Сільгосппідприємствам доводиться платити і фіксований податок, і в різні там фонди, а приватник не сплачує практично нічого, бо показує, що у нього нічого немає. Якби у цій справі навести порядок, були б он які надходження в бюджет.
Чому держава зволікає з врегулюванням цього питання? На думку М.Ф. Хливнюка тому, що не так ризиковано образити тим самим лише одного керівника, як багатьох приватних. Бо хто знає, як би вони повели себе, наприклад, на виборах.
Інколи нарікають, що у сільгосппідприємствах не сповна розраховуються за виконану роботу, орендовані паї тощо. На це у нього теж є аргументи. До тисячі грн., наприклад, господарством надається лише на те, щоб когось із ветеранів похоронити. Приватники ж про це не думають.
Та й взагалі, господарство на сьогодні утримує всю інфраструктуру села, а не хтось інший. У цьому році, наприклад, джулинчани надавали допомогу тернівській лікарні, якій минуло сто років, закупили обладнання у місцеву. Допомога надається школам, дитячим садкам тощо.
Щодо завтрашнього дня села, то у керівника джулинського господарства теж власний погляд на проблему. Без підтримки селу не обійтися. Он в районі вже декілька шкіл немають першого класу через відсутність дітей. І причина наяву. Немає господарства, роботи, то і працездатного населення меншає, а з ним – і дітей.
Яким чином зберегти господарство в нинішніх умовах – ціла наука. Адже за вироблену цукросировину як слід не платять. Немає ніякої гарантії, що нарік у ціні будуть культури, які користуються попитом у цьому році.
І все ж джулинчани, орієнтуючись на рішення про надання кредиту під закупівлю концентрованих кормів, мають намір за всяку ціну зберегти маточне поголів’я. Щоправда, мріють при цьому, щоб було встановлено ще й мінімальні закупівельні ціни на них.
Ще, за словами Миколи Федоровича, надії покладають на нові технології у рослинництві, сорти. А щоб їх дотриматися, потрібно придбати ще й нову техніку.
На жаль, якщо все це вдасться здійснити, то не уникнути ще однієї проблеми – зменшення робочих місць. У директора підприємства прораховується відтепер і цей момент. Певну надію на їх збереження вселяє те, що агрофірму включено в інноваційну програму відтворення свинарства – в області буде 3-4 таких господарства.
Кадрів поки що вистачає, однак дефіцит окремих професій вже проглядається. І вина у тому певною мірою знову ж таки держави. Бо у центрі зайнятості вони є, а на виробництво не дуже поспішають. Адже там їм комфортніше – і стаж рахується, і гроші платять. От тільки чому це робиться за рахунок нині діючих господарств, невідомо.
Настільки глибоке бачення проблем села у директора агрофірми не випадкове. З сільським господарством, його проблемами він на «ти» ще з 1978 року. Працював у Шляховій, 17 років головував в Осіївці, і ось вже одинадцятий очолює джулинське господарство. Наскільки це йому вдається засвідчують диплом учасника презентаційного альманаху «Діловий імідж України», Всеукраїнська премія «Народна шана», інші відзнаки. Декілька років тому він став Заслуженим працівником сільського господарства України, у його колекції ще немало інших нагород.
Здавалося б, ніби й помічає держава таких, як він, керівників, а це означає, що володіє ситуацією в селах. Однак господарства у переважній більшості чомусь тримаються саме на таких, як М.Ф. Хливнюк, а не на державній підтримці. А жаль. Бо набагато багатшими стали б ми, коли б таких керівників ще й підтримували. Адже саме такі знавці-професіонали, як Микола Федорович, є золотим кадровим фондом сільського господарства, якому він присвятив життя.
Павло КУШПЕЛА.
с. Джулинка.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Тарковський Пантелеймон Миколайович (1912) 1912 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Микола Хливнюк: «Не буде господарства – не стане І села» - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення