Fridge magnet wooden gears

ЖІНОЧІ ДОЛІ

  • Подобається0Не подобається
  • 14 Листопада 2007, 19:48

Найстаршою жителькою села є Ганна Костянтинівна Білик, яка має право пишатися своїм 95-річчям. Тим більше, що завжди, за її словами, відчувала себе молодою. Кажуть, торік, перед Великоднем, ще сама білила собі хату, літню кухню, влітку поралася на городі. Причому, життя давалося її не так легко. Рано залишилася без батька, пережила голодомори, у війну втратила чоловіка. Та не занепала духом. Працюючи в колгоспі, при підтримці батькового брата, побудувала хату, виховала двох дочок, має семеро онуків і п’ятеро правнуків. Завжди відвідувала церкву, співала в церковному хорі. На все життя запам’ятала слова свого дідуся Микити: «Діти, ніколи нікому не робіть зла. Бо воно вертається до того, хто його робить».
Марію Анатоліївну Товмаченко у Шумилово знають, як матір багатодітної сім’ї, яка виховала з чоловіком дев’ятеро дітей.
– Василь, – не без гордості розповідала вона, – тепер в Сумівці, Таня – у своєму селі працює завідуючою клубом і бібліотекою, Володимир – тракторист (коли готувався цей матеріал, орав городи), Оля – в Крушинівці, Галина вийшла заміж за батюшку і зараз живе в Іллінцях. Люда працює у магазині. Один із синів навчається, бо мріє піти на роботу в міліцію. Біля матері поки що залишаються четверо.
Причому, ця багатадітна сім’я тут не єдина. Десятеро дітей виховала разом з чоловіком Ганна Іванівна Шевчук, яка вже покійна. Можна було б наводити й інші приклади з багатодітних родин.
Життя Килини Фадеївни Остафійчук теж складалося так, що про неї просто не можна не розповісти. Будучи молодою, їздила на мотоциклі, що на ту пору було неабиякою сенсацією. Отримавши 27 років тому посвідчення водія, може справитися з керуванням будь-якого автомобіля. У її власному гаражі була «Нива». Незважаючи на свої 77 років, вільно, за її словами, почувається тепер за кермом власної «Таврії». Поїхати у райцентр на базар та ще й взяти пасажирів, то для неї не проблема.
Килина Фадеївна – ветеран праці, півстоліття відпрацювала у місцевому господарстві. Будучи одинокою, скаржилася, що з якихось причин перестала відвідувати її сестра милосердя. Але у розмові з сільським головою з’ясувалося, що швидше всього сталося те через якесь непорозуміння.
Здавалося б, зустрілися біля колодязя дві різних жінки, дві різних долі, проте помисли кожної зводилися до одного: людина повинна залишити свій слід на землі і навели приклад. Хіба не міг би оцей колодязь, що поблизу центральної дороги, з якого беруть воду 2-3 сім’ї, залишитися без надбудови над ним. Однак з ініціативи колишнього керівника господарства Б.Д. Булки навколо нього споруджено ще й бесідку. От і згадують його щоразу добрим словом, особливо в негоду, коли приходять по воду.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
12 фото   
<b>Естафета пам'яті "Слава визволителям України"</b><br />4 березня 2014 року Бершадщина святкувала 70 – річчя визволення району від німецько – фашистських загарбників....
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Рудик Іван Спиридонович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЖІНОЧІ ДОЛІ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники