Fridge magnet wooden gears

ЖИВЕ У СЕЛІ ВЕТЕРАН

  • Подобається1Не подобається
  • 3 Грудня 2008, 00:03

Живе, наприклад, у нас в Кидрасівці Параска Євдокимівна Прик. 3-поміж інших виділяється хіба що поважним віком – їй вже 92 роки.
У дитинстві всі називали її Паша. Але за доброту, людяність Пашою Євдокимівною величали її діти, колеги, усі 35 років у школі. Так називають в селі і нині.
Народилася вона ще в роки революції. Спочатку закінчила семирічку, а потім – педагогічну школу. На її вік випали голодомори, колективізація, репресії, Велика Вітчизняна війна, окупація.

За три з половиною десятиліття роботи на педагогічній ниві не так вже і легко їй доводилося. Щоб працювати з дітьми, потрібно було мати не тільки витримку, терпіння, а й вміти підібрати ключик до кожного. Адже доводилося іноді працювати з напівголодним класом, діти приходили до школи у латаній одежині із сумками з домотканого полотна.
У молоді роки залишилася вдовою, виростила і вивчила двох дітей, які, як і більшість її вихованців, не повернулися в село.
Доводиться матері одній поратися по господарству.
Іду якось наприкінці літа, а вона щось робить на городі.
Приглянувся, а Паша Євдокимівна паличкою картопельку порпає. Хоч і сам вже в літах, запропонував викопати лопатою. Але вона відмовилася, пояснивши, що треба трішки для обіду.
Хоч обоє вже і недочуваємо, і недобачаємо, розмова таки тоді зав'язалася.
Паша Євдокимівна розповідала, що діти давно пропонують їй їхати до них. Та вона відмовляється. Ніяк не хоче міняти сільське життя на міське. Живе від поля, через дорогу пасовисько. З іншого боку долина з кучерявими вербами, струмок. В теплу пору року квіти, пахощі, щебіт пташок. От від чого, мабуть, довголіття. А щоб не було зовсім сумно, утримує козу, декілька курей. – Не можу, – каже, – усе це добровільно кинути, поки даю собі раду.
У її обійсті є й фруктові дерева. Словом, усе своє.
Діти, звичайно, навідуються і всі роботи, якій їй не під силу, виконують. До магазину чи на базар ходила сама. Бувало, виручала сусідка Галина. Паша Євдокимівна ніколи і ні на кого не ображається. Тож не даремно у народі кажуть: хто що робить, то сам собі. Вона все життя робила людям добро, от і їй дав Бог дожити до таких років.
А ще хотів би звернути увагу, щоб не обминали мовчки у селах таких, як Паша Євдокимівна. Вони потребують до себе уваги, яка є для них життєдайним джерелом на подальші літа.
Василь ДЕРКАЧ.
с. Кидрасівка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
3 фото   
<b>Побратими по слову і духу</b><br />Цікавий відкритий урок на тему «Співзвучність творчості Василя Думанського і Анатолія Колісника» наприкінці...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Чабан Опанас Мефодійович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 26.02.45. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЖИВЕ У СЕЛІ ВЕТЕРАН - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники