Fridge magnet wooden gears

Замість залізничника – став виробничником

  • Подобається5Не подобається
  • 7 Травня 2009 р

На знімку: Ю.Ф. Вітвіцький (в центрі) проводить виробничу «летучку»

Юрію Федоровичу Вітвіцькому працювати на сталевих магістралях сам Бог, як кажуть, велів. Мало того, що тривалий час жив на території залізничної станції і потяги курсували майже попід самі вікна його оселі, залізничниками були і батько, і брат, і сестра з чоловіком. Тож нічого в тому дивного, що і він закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту за спеціальністю інженер-механік. За направленням навіть їздив будувати залізниці. Але на тому його ремесло, як кажуть, небуттям поросло. «З батька, – жартує тепер Юрій Федорович, – все починалося, а на мені закінчилося».

У керівні крісла не рвався ніколи, можливо тому вдалося зробити чимало

Але одне правило, розпочинаючи трудову кар’єру, він, мабуть, тоді таки засвоїв: без муки і науки ніколи і нічого не прийде в руки. І керується ним все життя.
Повернувшись зі служби в армії, вирішив випробувати своє щастя на електротехнічному заводі, який саме на другому році після відкриття набирав, як кажуть, обертів, тож потребував робочої сили.
Спочатку працював майстром, далі технологом.
Як відомо, де виробництво – там завжди найважчий кусок заробленого хліба. А тут воно розвивалося он з яким розмахом.
Невдовзі його рекомендували на партійну роботу, а далі перевели ще й інструктором райкому Компартії України, де відпрацював кілька років. Але саме виробництво було його стихією. Тому знову повернувся на електротехнічний завод, але вже головним інженером.
Декілька років працював на такій же посаді і на Бершадському комбінаті хлібопродуктів, але знову повернувся на своє рідне підприємство вже заступником голови правління з виробництва.
Щоб читачі мали уяву, чим займався Ю.Ф. Вітвіцький, недостатньо було б розповісти тільки про численні види продукції, які освоювали й випускали. Бо кожний з них складався ще й з великої кількості деталей, кожна з яких включає чималу кількість операцій, щоб вона не тільки була виготовлена своєчасно, а й щоб потім всі можна було згрупувати і налагодити серійний випуск конкретного виду продукції.
При цьому задіюються і інструментальники, і електрики, і механіки, і ремонтники, а служби забезпечення матеріалами і комплектуючими – обов’язково. Він же мав організовувати і координувати їх роботу. Адже в окремі роки на підприємстві було більше тисячі працівників.
Керівників, як правило, за їх вимогливість іноді недолюблюють. А от про нього відгукуються, як про людину добросовісну, серйозну. А щодо колективу, то йому завжди вдавалося знаходити з усіма спільну мову.
Багато можна було б розповідати із того, що залишилося, як кажуть, за кадром.
Наприклад про те, що замовлення виконували й для військово-промислового комплексу, і продукцію обов’язково приймав тільки представник Міністерства оборони. А це означало, що мала вона бути найвищої якості.
Бершадчани тоді так зарекомендували себе, що цей представник навіть вручив їм клеймо якості, і вони приймали її самі в себе. Продукція тоді була навіть більш якісною від тієї, яку виготовляли у Києві.
Кажуть, Юрій Федорович прекрасно розбирається у кресленнях. А кращих спеціалістів, за його словами, ніж його підлеглі, немає на сьогодні не тільки в районі, а й мабуть і в області.
Та оте його ремесло, якому присвятив себе, золотом, як кажуть, так і не обросло. Численні грамоти і подяки, грошові винагороди – ото і всі його відзнаки за працю. А позаду вже більше 42-х років трудового стажу. Якось не очікував, що так швидко вони пролетять. І все ж він сповнений рішимості й надалі професійно робити свою справу, бути корисним людям, хоч підкралося вже шістдесятиріччя, з яким його вітали вчора. Має прекрасну дружину, яка постійно створює сімейний затишок, що теж сприяє його самовіддачі на виробництві. А ще виховали прекрасну донечку, дочекалися зятя і онука.
– Особисто життям, – каже Юрій Федорович, – задоволений. – У керівні крісла не рвався ніколи, можливо тому вдалося зробити чимало.
Чи не найважче для нього зараз спостерігати, що люди без роботи. Тому мріє, щоб якнайшвидше знову з’явилися, як було колись, оголошення, що їх ЕТЗ набирає робочу силу.
А щодо особистих планів, то час покаже. Понад усе любить займатися городиною, бджільництвом, сидіти перед вуликом і спостерігати, як поводять себе бджілки. Чи не від них і передалася йому заповзятливість до роботи.
Тож з роси і води Вам, Юрію Федоровичу! Нехай кожний наступний рік додає Вам і Вашій родині радостей.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
19 фото   
<b>Весна</b><br />
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Замість залізничника – став виробничником - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники