Fridge magnet wooden gears

Покликаний дорогою

 • Подобається5Не подобається
 • 17 Липня 2009 р

На знімку: В. Т. Яновський

Цього неговіркого і скромного чоловіка часто можна побачити за кермом прудкої «Волги» – навіть важко уявити, що він ходить коли-небудь пішки. І це не тому, що він не любить ходити, просто в нього така служба, що потрібно встигнути скрізь, виконуючи своє головне завдання – забезпечити ритмічне автобусне сполучення. Уявіть собі таку ситуацію: одного дня на лінію не вийшов жоден автобус. Скажете, неможливо? Але ж для того, щоб автобуси ходили, потрібні щоденні зусилля багатьох людей. І відповідає за організацію цієї справи саме він, Володимир Тимофійович Яновський. Тому не знає спокою його службова машина, тому його часто можна побачити у різних місцях району та за його межами.

Варто тільки сказати, що колектив щороку одержував до півтора десятків автобусів

… Володимир не міг не стати автомобілістом. Адже батько, Тимофій Матвійович, все життя працював водієм, згодом автомеханіком, начальником постачання автопідприємства. Тож приклад тата зіграв визначальну роль у виборі професії. Не шукав Володимир легких доріг у житті – після закінчення восьмирічки у рідному селі Буди, що в Тростянецькому районі, вступив до Ладижинського технікуму механізації сільського господарства, працював механіком у Стратіївці Чечельницького району, служив в армії, згодом закінчив стаціонарно Київський автодорожний інститут. Далі – робота в Тростянецькому міжколгоспдорбуді, згодом – очолив там пасажирську автоколону.
Та справою всього життя і місцем, визначеним йому долею, стало Бершадське пасажирське автопідприємство, яке очолив ще в 1981 році.
Нелегко було на початку, адже до складу підприємства входило три автоколони (крім Бершаді, ще Чечельник і Тростянець), більше, ніж півтисячі працівників, а рухомий склад – понад 170 автобусів різних марок.
Нелегко було, але цікаво.
Варто тільки сказати, що колектив щороку одержував до півтора десятків автобусів.
Саме при Яновському в нашому регіоні вперше з’явилися комфортабельні «Ікаруси», не кажучи про новенькі ЛАЗи та ПАЗи. Щороку працювали з прибутками. Пізніше автоколони сусідніх районів відокремились, тож з’явилася можливість більше зосередитись на розширенні бази АТП в Бершаді.
Автобусним сполученням були охоплені майже всі села району, крім селищ Партизанського та Кавкулів, але і туди вже планували прокласти маршрути. З Бершаді без пересадок можна було доїхати, крім Києва та Вінниці, до Черкас, Кишинева, Рибниці, Херсона, Каховки… Підприємство працювало ритмічно і стабільно, постійно виходило переможцем змагання, виборювало перші місця в області та Україні, відзначалося перехідними прапорами, дипломами, преміями. А керівникові присвоєне звання «Заслужений працівник транспорту України».
Довелося і підприємству, і його очільникові пережити й нелегкі часи нестабільності.
Та й нинішній період не назвеш дуже хорошим, та все ж робота більш-менш стабілізувалася, прийшов інвестор, завдяки якому закуплено сучасні машини, які споживають менше пального. Оптимізували й пасажирські перевезення, зосередивши їх на трьох напрямках – Київ, Вінниця і приміське сполучення.
Звичайно, враховують і нинішні реалії, найбільше проблем додають нестабільність цін, недостатнє фінансування пільгового проїзду тощо. Зараз підприємству доводиться виплачувати кредити. Та все ж пасажири відчули, що рівень обслуговування останнім часом значно підвищився.
І не завжди знають, скільки зусиль докладають для цього автотранспортники на чолі з В. Т. Яновським. А він з гордістю називає прізвища тих працівників, які своєю працею створювали славу колективові і зараз є взірцем для інших, їх люблять і шанують пасажири. Ніби про членів своєї родини, розповідає він про шанованого ветерана, який лише недавно пішов на заслужений відпочинок, Анатолія Траченка, про трохи молодших, але надзвичайно досвідчених і відповідальних Бориса Лавутіна, Анатолія Семка, Володимира Заморського, Петра Кравця, Івана Маковія, Володимира Шаповала, Анатолія Чорнокульського… Теплим словом згадав у розмові про Володимира Іванова… Мені хотілося, аби він більше розказував про себе, родину, а не про виробничі справи, та він усе ж говорив здебільшого про колектив, працівників АТП 10527. Це й зрозуміло: більшість часу він віддає саме роботі. Уявіть собі – цей чоловік 20 (двадцять!) років не був у відпустці.
А більшість його робочих днів розпочинаються з четвертої години ранку (вихід на лінію першого автобуса) і закінчуються далеко за північ. У Володимира Тимофійовича надзвичайно розвинене почуття відповідальності – і за себе, і за інших. Вільного часу практично нема.
Звичайно, це не означає, що він не приділяє уваги сім’ї, друзям (їх небагато, але вони надійні і перевірені часом), громадській роботі. Четвертий раз обраний депутатом районної ради, кілька скликань очолював постійну комісію по промисловості, транспорту.
Щасливий тим, що має гарну родину. Дружина, Раїса Іванівна, працювала в сфері торгівлі, зараз на пенсії. Син Олег – начальник податкової міліції в Могилів-Подільському регіоні. Дочка Леся очолює відділ у нашій районній податковій інспекції. До речі, і син, і дочка теж водять автомобілі. Найбільша радість – внучка Дана, яка щойно перейшла у третій клас.
Не буду приховувати, що давно хотів зустрітися з Володимиром Тимофійовичем саме для детальної розмови, як кажуть, про час і про себе.
І все якось не виходило через його постійну зайнятість. Та цього разу я наполіг, і він уже не знайшов аргументів відмовитися від спілкування.
Адже через кілька днів – 21 липня – нашому невтомному землякові виповниться шістдесят років. І що не кажи, а це знаковий рубіж у житті: вже треба трохи оглянутися назад, підсумувати та оцінити зроблене. І певною мірою Володимир Тимофійович це зробив у нашій розмові. Розповідаючи про свою роботу, він не приховував складнощів, проблем, говорив про ризики, з якими доводиться зустрічатися постійно. Завжди прагнув увійти в становище пасажирів, знаходити компроміси в конфліктних ситуаціях. Найголовніший підсумок можна висловити коротко – жив для людей. І, безумовно, житиме ще й працюватиме. Бо така вже вдача у нього. Тож привітаймо Володимира Тимофійовича і побажаймо йому ще багато кілометрів життєвої дороги без аварій та інших неприємностей.
Федір ШЕВЧУК.
м. Бершадь


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
6 фото   
<b>Бершадський чоловічий монастир</b><br />Бершадський Преображенський чоловічий монастир від самого початку свого існування був єдиним монастирем на Поділлі,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Авксентюк Михайло Йосипович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 21.03.45.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Покликаний дорогою - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення