Fridge magnet wooden gears

Буяння літ Анатолія Фартушняка

  • Подобається7Не подобається
  • 4 Лютого 2011 р

Сьогодні нашому колезі і земляку, який родом з Баланівки, Анатолію Фартушняку виповнюється 65 років. Свій шлях, у журналістику він починав понад сорок років тому у бершадській райгазеті.

Якось не віриться у цю цифру… Адже ніби ще зовсім недавно на всю Україну і колишній Союз зазвучали його чудові пісні у виконанні тоді ще молодих і не дуже ще знаних Софії Ротару, Василя Зінкевича, Назарія Яремчука, Павла Дворського.

А маловідомий ще самодіяльний ансамбль «Смерічка» під керуванням Левка Дутківського (нині народний артист України) у новорічну ніч 1967 року зробив у рідній Вижниці фурор, заспівавши «Сніжинки». Ось як про це згадував сам композитор: «Студент училища Анатолій Фартушняк написав суто новорічний вірш, але я попрохав змінити його так, щоб ми могли співати пісню не лише 1 січня. Так народилася наша перша пісня.

Варто сказати, що Анатолію вдавалися пісні, написані «на рибу», тобто на готову музику.

Підспівували дівчата з методкабінету та з музичної школи. Куранти пробили північ: вперше зазвучала наша власна українська пісня… Успіх був феноменальний. Ми не спали цілу ніч – грали до 8-ої ранку. Потім на сцені, розпиваючи новорічну пляш - ку рому, помітили десятки записок з проханням заспівати пісню про зиму. Я ж зрозумів головне: треба співати не чуже, а своє рідне, українське…» (З інтерв’ю всеукраїнському журналові «Своя музика», №1, 2008 р.).

Хто знає, як би склалася доля нашого талановитого земляка, якби він присвятив себе повністю поетично-пісенній творчості. Можливо, написав би не одну пісню, здобув би не меншу популярність, ніж його побратимиспіваки і композитори. Та він обрав інший шлях, важчий і тернистіший – журналістику.

Став на цю дорогу у бершадській районці, а згодом більше двох десятиліть трудився власним кореспондентом «Вінницької правди» та «Вінниччини». Деякі свої матеріали ілюстрував власними малюнками. Не забував і про вірші. Ще в радянські часи підготував поетичну збірку, але через ряд обставин, незалежних від автора, книга тоді так і не побачила світ. І лише торік до читачів при - йшла ошатно видана збірка «Акорди життя».

Він і далі залишається в активі – пише вірші, малює, пише матеріали для газет. Багато спілкується з людьми. Одним словом, і досі в строю. Бо така вже в нього неспокійна і творча натура.

Сьогодні, у день його круглої дати, побажаймо ж йому здоров’я, довгих літ і наснаги.

Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
2 фото   
<b>В Житомирі презентували книгу спогадів про В. Кавуна</b><br />5 травня у Житомирській облдержадміністрації відбулася презентація книги спогадів про Василя Кавуна «Живий у пам’яті...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Суттєво змінилося становище численних дрібних артілей бершадських ремісників. Всі вони об'єднані у шість промислових артілей, де працювало понад 600 робітників . А одна з них перетворилася на меблеву фабрику. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Буяння літ Анатолія Фартушняка - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники