Fridge magnet wooden gears

Зачарований піснею

  • Подобається6Не подобається
  • 4 Березня 2011, 09:00

Врозмаїтті талантів Бершадщини – самодіяльний композитор Родіон Скалецький, поет-філософ Василь Думанський, поетеса Наталка Поклад та десяткидесятки самодіяльних майстрів пісні, слова, яких Бог дарував талантом.

В мальовничому селі Яланці в далекому 1936 році засяяла зірочка талановитого хлопчика, якого батьки назвали Іваном. Ще навчаючись у школі серце хлопця полонила мамина українська пісня, ця незрівняна краса мелодії та слова. Тому, після служби в рядах Радянської Армії неодмінно вирішив, що трудовою стежиною життя буде музика, хорове мистецтво та народна пісня.

Творчий вечір «На струнах душі», присвячений 75-річчю від дня народження та 50-річчю творчої діяльності І.В. Варгоцького, відбудеться 11 березня цього року о 15 год. в приміщенні Бершадської дитячої музичної школи.

В 1964 році відбувся перший випуск Тульчинського училища культури, серед випускників якого й Іван Васильович Варгоцький. Красивий на вроду, молодий спеціаліст з великим натхненням їде працювати на Бершадщину.

З 1964 по 1972 роки працює в районному будинку культури методистом, художнім керівником, а пізніше – керівником народної чоловічої хорової капели. З 1972-го Іван Васильович – викладач по класу баяна в Бершадській дитячій музичній школі та студент Вінницького педагогічного інституту. Поряд з викладацькою діяльністю, він керує й Бирлівським хором, який в 1977 році став лауреатом першого, а в 1985-му – другого фестивалю самодіяльної художньої творчості.

За високу виконавську майстерність колектив був удостоєний звання «народний», керівник нагороджений малою золотою медаллю, а колектив – великою золотою. Його учасники побували з творчою поїздкою в Липецькій області, були учасниками телепередачі «Співає Вінниччина».

Івана Васильовича запросили керувати хоровим колективом і в Шляхову, який брав участь в телепередачі «Сонячні кларнети», виступив з успіхом і отримав звання «народного». У 1981-му І.В. Варгоцького призначають директором Бершадської дитячої музичної школи. За 17 років керівництва школа стала однією з кращих в області. Тут сформувався творчий колектив, працювали інструментальний та чоловічий вокальний ансамблі, тріо бандуристок та інші колективи.

Музична школа стає базовою серед навчальних закладів області, а Іван Васильович здобув заслужений авторитет серед колег, стає членом ради директорів дитячих музичних шкіл області, очолює районну організацію музичного товариства України та обирається делегатом двох його з’їздів.

Стрімко пролетіли роки, посивіли скроні, виросли сини і знайшли себе в житті, а Іван Васильович бачить себе в своїх численних учнях, які працюють і сьогодні в будинках культури, музичних школах по всій Україні. Вийшовши на заслужений відпочинок він не заспокоївся, бо його неспокійна душа рвалася до роботи, до пісні. І ось вже більше 10 років він є керівником міського хору ветеранів війни та праці, який заслужив почесне звання «народний».

За сумлінну багаторічну працю на ниві культури його портрет неодноразово заносився на районну Дошку пошани. Він має безліч нагород: диплом Міністерства культури СРСР, грамота Верховної ради УРСР, Почесна грамота Міністерства культури і туризму України, Відмінник освіти України та багато інших.

В чудові весняні березневі дні шановний Іван Васильович відзначатиме свій ювілейний день народження та 50-річчя професійної діяльності. Скільки ж гарних та добрих слів подяки хочеться сказати Вам, шановний ювіляре! Ви з тієї когорти працівників культури, які прославили свій край, збагатили його творчими надбаннями.

За дорученням великої творчої родини працівників культури, щиросердечно бажаємо Вам міцного здоров’я, родинного затишку, творчої праці в ім’я розквіту культури Бершадщини

Надія ГЕРАСИМЧУК, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, заслужений працівник культури України.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
3 фото   
<b>КОШАРИНЦІ</b><br />
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Плаксій Василь Якович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Зачарований піснею - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники