Fridge magnet wooden gears

Столітнього ветерана привітали десятилітні

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Травня 2011, 18:57

В День Перемоги всі 29 учасників бойових дій Джулинської територіальної громади отримають поздоровлення і подарунки від місцевої влади та окремих трудових колективів.

А напередодні свята до найстаршого з них – столітнього Миколи Антоновича Кравченка завітав сільський голова Петро Васильович Швець, щоб переговорити з фронтовиком і довідатися, чи зможе він побувати на урочистому мітингу.

На ошатне обійстя Кравченків – ветеран проживає при гарному догляді господині і рідних біля сім’ї сина, ми завітали чудової травневої днини, наповненої пахощами цвіту і теплого сонця. Микола Антонович вже очікував нас надворі, сидячи на лавці, оскільки ноги «не носять», і одразу впізнав сільського голову. А отримавши від нього в подарунок імпортний електрочайник, з радістю прийняв і вітання та квіти від двох чотирикласників – Назара Шкурата і Насті Швець.

А вже після цього й розговорилися. Столітній ветеран один з небагатьох в районі та області, хто був демобілізований на війну вже 22 червня 1941 року. Працюючи тоді завгаражем райспоживспілки, він був викликаний до Джулинського райвійськкомату і вже пообіді очолив колону з 20 автомобілів на Захід, де на другий день прийняв бій з ворожим десантом біля Чернівців.

Військові навички вже мав, так як в армії служив ще з 32-го, у внутрішніх військах – на Уралі та Москві, де допомагав міліції наводити порядок і законність.

Війну Микола Антонович розпочав у розвідці, там і завершив службу. Найважче, згадує старий солдат, було відступати під ударами віроломного і багаточисельного ворога. Крім того, йому ще доводилося при цьому підбирати і залишати зв’язкових на території, яка окуповувалася фашистами.

У його фронтовій біографії було чимало різних подій – поранення в живіт під Кам’янцем-Подільським, де врятував армійський пояс, страшні бої в Сталінградській битві й поранення там у ногу, нагородження медаллю «За відвагу» і орденом Великої Вітчизняної війни. В складі 4-го Українського фронту старший сержант М. А. Кравченко звільняв Україну. Запам’ятав, як його розвідгрупа взяла в Криму потрібного «язика» – німецького полковника, який інспектував оборонні рубежі. Визволяв Микола Антонович від коричневої чуми й країни Європи, а війну завершив у Празі в травні 45-го. Та додому повернувся тільки через півроку.

Фронтовик розповідає неспішно, але чітко, добре пам’ятає імена побратимів та командирів.

Після війни працював у торгівлі, потім механіком на Джулинській інкубаторній станції, звідки сорок років тому вийшов на пенсію. Увагою рідних і держави, за його словами, він не обділений, от тільки хвороби обступили звідусіль.

Та ветеран не здається, почуття гумору не покидає його й нині, як і все життя.

Цікавиться політикою, часто дивиться такі передачі по телевізору, от тільки не розуміє, чому в країні немає єдності і від цього страждають люди. Адже саме єдністю всіх народів, у тому числі й ідейною, та ще дисципліною і самопожертвою, зазначає ветеран, ми здобули перемогу над фашизмом. Тож про подвиги на фронті й в тилу ніколи не треба забувати і домагатися того, щоб рідна Україна міцніла та розвивалася.

Павло БАЙДАЛЮК.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>«Бершадський»: через терни до зірок</b><br />– Так, я розумію, що подібною поведінкою нажив чимало недоброзичливців, – резюмує співрозмовник. – Багато хто з них...
2 фото   
<b>«Проліски надії» – мистецьке свято освітян</b><br />На Вінниччині щороку з успіхом проходить фестиваль вчительської та учнівської народної творчості. Минулої середи в...
6 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тростянеччина</b><br />Цього разу учасники туру &ndash; редактори комунальних газет області, побували на Тростянеччині. Увагу кожного з моїх...
7 фото   
<b>У країні дитячих мрій</b><br />1 червня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей. Саме з нагоди цього дня, відділами та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Коваль Гнат Власович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. Польща.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Столітнього ветерана привітали десятилітні - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники