Fridge magnet wooden gears

Творчість – її покликання

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Лютого 2012, 09:00

Н.Ф. Бондарева презентує виставку своїх робіт

Родом Н.Ф. Бондарева з Бершаді. Доля склалася так, що вона 18-річною дівчиною переїхала до Маріуполя Донецької області і майже сорок років пропрацювала на металургійному комбінаті «Азовсталь». Що цікаво: у Ніни Федорівни була, мабуть, суто чоловіча робота – машиніст електрокрану. Звісно, її вабив рідний край, думками вона часто линула на малу батьківщину. І ось минулого літа, майже через півстоліття, Н.Ф. Бондарева повернулася в Бершадь. Наразі у Ніни Федорівни, як це зазвичай буває після переїзду, чимало домашніх клопотів: ремонт оселі, налагодження побуту. Однак вона, як особистість творча, потроху втягується й в культурно-мистецьке життя району. І свідчення цьому – персональна виставка її робіт «Чисті джерела таланту», яку нещодавно було організовано в читальному залі районної бібліотеки за сприяння провідного бібліотекаря Я.В. Ободзінської.

На відкритті виставки Явдокія Василівна цікаво розповіла про майстриню, а також про її творчість. Виявляється, Ніна Федорівна ще в дитинстві гарно малювала – спочатку троянди, які вона дуже любить, незабудки, а потім й інші квіти. Мама навчила доньку ажурному вишиванню на машинці, яка згодом опанувала й вишивання хрестиком, гладдю, бісером. Потім почала малювати картини, ліпити вироби з солоного тіста. Майстрині цікаво все, чим захоплюється, творчість же вважає своїм покликанням.

На виставці було представлено понад 80 різних робіт Н.Ф. Бондаревої, але в її творчому доробку їх значно більше. Чимало своїх картин та виробів вона роздарувала рідним та знайомим, проте ще жодної не продавала.

Відвідувачі виставки відзначили: Ніна Федорівна – талановита майстриня, яка має золоті руки.

Цікаво було дізнатися й про те, що майстер декоративно-прикладного мистецтва Н.Ф. Бондарева була членом клубу любителів вишивки «Фантазія» будинку вчителя в Маріуполі. Вона брала активну участь у виставках аматорського образотворчого мистецтва та декоративно-прикладної творчості, у виставці народних мистецтв ІІ Всеукраїнського фестивалю козацької творчості «Козацькому роду нема переводу». Ніна Федорівна нагороджена багатьма грамотами й дипломами, відзначена й дипломом Федерації грецьких товариств в Україні за активну участь у виставці на фестивалі грецької культури.

Звичайно, попереду у неї ще не одна виставка. Ніна Федорівна погодилася давати майстер-класи, ділитися своїм досвідом з шанувальниками народного мистецтва. Тож щиро бажаємо їй успіхів у творчості і натхнення.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Керцицький Михайло Григорович (1899) 1899 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 26.12.44. Похов. с. Сиксо, Угорщина.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Творчість – її покликання - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники