Fridge magnet wooden gears

Вишивана доля Тетяни Кравець

  • Подобається0Не подобається
  • 24 Серпня 2014, 09:00

В усі часи сільська глибинка була і є багата на талановитих людей. Саме завдяки їм із покоління в покоління передаються секрети народних ремесел, уміння творити унікальні зразки мистецтва, які тісно пов’язані з побутом українців, з їх неповторним характером, звичаями, традиціями.

Самобутню майстриню-вишивальницю Тетяну Кравець  з Баланівки добре знають не лише на Бершадщині, а й в області, адже рідко яка виставка робіт народно-прикладного мистецтва, художніх ремесел у районі обходиться без її рукотворних виробів. Часто їх можна побачити і на обласних виставках.

До речі, не так давно Вінницький обласний краєзнавчий музей спільно з навчально-науковою лабораторією з етнології Поділля Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського організували виставку «Хустина моя терновая», яку було приурочено до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

На ній експонувалися й п’ять барвистих хусток, які представили Тетяна Василівна та інші баланівські жінки – вони їм дісталися від бабусь і матерів.

– Вишиванням займаюсь з дитинства, – розповідає Тетяна Кравець. – До матері приходили жінки на оденки, мені давали відрізочки, ниточки. Відтоді й здружилася з голкою. Згодом почала вишивати наволочки, рушники, мережки до сорочок.
Увесь свій вільний час Тетяна Василівна присвячує своїй улюбленій справі, тож з роками її затишна оселя перетворилася на своєрідний музей, експонати якого – вишиті власноруч вироби. Чималу кількість їх майстриня подарувала народному музею історії села Баланівки, декілька, зокрема вишита картина з портретом Тараса Шевченка, зберігаються у районному краєзнавчому музеї. У неї багато задумів, вона завжди у творчому пошуку – узори, як правило, бере з малюнків або ж придумує сама.

Нещодавно вишила гладдю хусточку, а хрестиком – картину з гербом України.

– На ній – соняхи, щоб нам в Україні було сонячно, мирно, – каже майстриня. – Тут ось колоски, адже це хлібчик наш. Є й калина – символ України.

Вишита картина, як і інші роботи Тетяни Кравець, захоплює яскравими, насиченими барвами, досконалою композицією.

За вагомий внесок у розвиток та збереження традиційної подільської вишивки сільська майстриня неодноразово відзначалася дипломами та грамотами.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
4 фото   
<b>Пожежники з Моравіци відвідали Баланівку</b><br />На свято Івана Купала в Баланівку приїхали польські друзі з гміни Моравіца Свєнтокшиського воєводства. Вони привезли,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вишивана доля Тетяни Кравець - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники