Fridge magnet wooden gears

Ріднішою стала і символіка

  • Подобається0Не подобається
  • 24 Серпня 2014, 09:00

Двадцять третій рік поспіль ми святкуємо День Незалежності нашої держави. Та, мабуть, саме цього року воно стало справді національним святом, яке щемить у душі кожного українця. Революція гідності розбудила національну свідомість українців та примусила усю світову спільноту змінити думку про Україну та її народ.

По-іншому подивились і на національну символіку.

Ще починаючи від Євро-2012, українці стали використовувати державні прапорці, одяг, бодіарт свідомо, без указу на те Президента України чи відповідної постанови Кабінету Міністрів України. Нація, яка почала згуртовуватись і відчула себе європейською, налякала тодішню владу.

Сьогодні ріднішою стала державна та національна символіка, кольорові барви, які з глибини віків вважалися українськими: синьожовті знамена, золотий непокірний княжий тризуб – історичний символ української державності та Державний гімн України.

Державні символи є розпізнавальними символами держави. З ініціативи громадськості у патріотичні кольори розфарбовано мости у Бершаді і населених пунктах району. Вже не кажучи про молодь, яка носить синьо-жовті стрічки у волоссі як прикрасу. Сьогодні державні прапори та прапорці можна побачити на приватних транспортних засобах, подвір’ях та будинках громадян, навіть окремі оселі мають синій дах та жовтуваті стіни.

Державний гімн України звучить на рингтонах телефонів навіть у рок-стилі.

Історично склалося так, що, крім державних, кожна країна має ще і народні символи – це те, що найбільше любить і шанує народ. В одних народів їх більше, в інших менше. Називаючи національний символ, можна дізнатися, про яку країну іде мова.

Українці мають свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть. Це батьківська хата, материнська пісня, святий хліб, вишитий рушник, червона калина, зажурена верба, хрещатий барвінок, дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека. Всі вони наші давні і добрі обереги. Можливо, маючи такі прекрасні символи, український народ зумів уберегти від забуття нашу пісню і думу, нашу історію і родовідну пам'ять, волелюбність. Про народні символи складено багато пісень і легенд, вони використовуються в обрядах, звичаях. Їх вишивають на сорочках, рушниках.

Приємно бачити дітей та молодь, вбраних у барви державної символіки, як у будні, так і в свята. Адже це чергове підтвердження того, що наша держава має прекрасне майбутнє, що визначає глибину змісту української ідеї, у якій топонім «Україна» визначає ідентичність українського народу як країни козаків, тобто спільноту вільних людей.

Галина ІВАНЧЕНКО, член Національної спілки журналістів України.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
4 фото   
<b>Міжнародний турнір</b><br />Завдячуючи триразовому чемпіону світу, заслуженому майстру спорту А.В. Телятникову, який у Ставках створив чудову...
8 фото   
<b>Осінь</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Ріднішою стала і символіка - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники