Fridge magnet wooden gears

Назавжди у пам'яті

  • Подобається0Не подобається
  • 20 Вересня 2015, 18:55

Іван Васильович Закревський – один з найактивніших учасників партизанського і підпільного руху на Вінниччині. Напередодні Дня партизанської слави він розповідає, яку роль відіграли «народні месники» у боротьбі з фашистською окупацією в роки Другої світової війни, ділиться своїми роздумами.

Архівні дані свідчать, що «народними месниками» за час війни було вбито 465 тисяч ворожих солдатів і офіцерів, знищено 5019 залізничних ешелонів з живою силою та технікою, 1566 танків та бронетехніки, 799 гранатометів та мінометів, 13500 автомобілів. На аеродромах та в повітрі знищено 211 літаків, підірвано сотні залізничних та сухопутних мостів, розгромлено тисячі фашистських дільниць.

Внесок партизанів у перемогу над ворогом неоціненний, і забувати День партизанської слави ніяк не можна.

Справжні герої всіх часів не вмирають, і такі партизани, як І.Калашник, М.Свічколап, А.Кондратюк, А.Микитенко, М.Корнійчук, Д.Бурченко, Я.Мельник, В.Троянський залишаться у пам’яті народу назавжди.

Багато є таких, хто штучно створив собі авторитет партизана, хоча ніколи до них стосунку не мав. Ці люди і справді більше шкодили, ніж допомагали. Одним із таких випадків за участю підставних партизанів був розстріл румунських солдатів в с. Осіївці. Внаслідок цього постраждало все населення, адже румунська влада наказала спалити багато сільських помешкань, розстріляла заручників.

У воєнний час таких «примазанців» судили «польовим судом».

На спростування безглуздого вислову, що партизани принесли більше шкоди, ніж користі, висловився голова комісії у справах партизанів при Верховній Раді України Володимир Римар. Він зазначив, що партизани-підпільники – це бійці невидимого фронту.

Вони, як ніхто інший, повинні виступати перед учнями у школах, молодими людьми, розповідаючи про своє минуле, життя, любов до Батьківщини, рідної мови.

Слава героям, які боролися і боряться сьогодні за свободу нашого народу! Слава Україні у віках, душах і серцях її людей, патріотів.

Іван ЗАКРЕВСЬКИЙ, учасник партизанського і підпільного руху під час Другої світової війни.

с. Джулинка.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Байда Максим Захарович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Назавжди у пам'яті - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники