Fridge magnet wooden gears

Наш Авксентійович

 • Подобається0Не подобається
 • 11 Квітня 2012, 09:00

Так ще замолоду, коли тільки-но розпочинав трудову діяльність, всі з повагою називали Василя Овксентійовича Бабічука. І будучи добрим душею, він ніколи нікого не поправляв, передбачаючи, що те не допоможе. І дотепер, коли відсвяткував шістдесятиріччя, настільки ж шанобливо звертаються всі до нього.

У свій час мені, автору цих рядків, доводилося працювати разом з ним. Родом він з Рівненщини. Однак своєю другою батьківщиною сповна вважає Бершадщину, куди його, випускника сільськогосподарської академії, закинула з дипломом агронома в руках доля.

Спочатку «приміряв» набуті знання, працюючи агрономом тоді ще Чапаєвського відділку радгоспу Бершадського цукрокомбінату, де доля підготувала йому ще один подарунок – у бухгалтерії працювала Галина, яка стала його дружиною.

Вона навіть народилася того ж числа і місяця, що і він, тільки на два роки пізніше, і тепер дні народження вони відзначають разом. А через два роки – у 1976-му, його вже призначили керуючим Устянським відділком.

Успіх у будь-якій справі визначається, насамперед, професійним рівнем спеціалалістів. Йому ж досвіду на ту пору вже не бракувало – насінництвом цукрових буряків займався ще будучи студентом. А от мистецтво працювати з людьми на відділку багато в чому довелося освоювати самотужки.

Тому іноді аж занадто був переобтяжений обов’язками, адже, крім рільництва, була тоді ще і чимала ферма, а за надої, прирости питали досить серйозно. Ніде правди діти, неабияк іноді псувала настрій, збивала з ритму роботи ще й певна несправедливість. Як тільки десь щось було не так, у «верхах» навіть не дуже вникали в причини, гострі стріли критики летіли тоді безпосередньо у відділки. Проте, коли пожинали лаври успіхів, а роки тоді були вдалими, урожайними, осідали вони, здебільшого, на центральній садибі радгоспу.
Але так, як відступати від чогось було не у його правилах, так і відпрацював в Усті 13 років керуючим. Не раз особисто доводилося бути свідком, як він мало не днював і ночував на роботі. Але і віддача була. Очолюваний ним відділок не раз був на першому місці по показниках. В Усті ще і по сьогодні пам’ятають, як впроваджував засоби хімізації на полях, за що мало не поплатився власним здоров’ям, нові висадко-посадкові машини-напівавтомати, іншу техніку, сорти, технології.

Грунтовні знання, господарська хватка не залишалися, звичайно, непоміченими – йому пропонували посади і в районному управлінні сільського господарства, і в інших радгоспах області. Але, щоб зважитися на таке, все чогось не вистачало. То, нібито, не було де жити, а то народжувалися діти, тож непросто було відважитися на переїзд. Аж коли побудували хату в райцентрі, пішов таки на підвищення – працював агрономом-насіннєводом, головним агрономом радгоспу цукрокомбінату, а як утворилося ПСП «Еліта» – заступником директора по сільському господарству.

Щоб уявити, яке то було для нього полегшення, достатньо навести хоча б приклад, що після того, як взяли в обробіток землі ще й у Вовчку, тільки за один об’їзд полів спідометр автомобіля «намотував» до 120 кілометрів.

В Усті могло б бути давіть легше, але на проживання у Бершадь переїжджали, керуючись лише чутками, що у міській школі, нібито, кращі умови для підготовки дітей до вступу у ВУЗИ. Обидві дочки не підвели, здобули вищу освіту – одна працює лікарем-кардіологом у Білій Церкві, а інша – у відділенні Пенсійного фонду одного з районів області. В обох сім’ї, обидві подарували дідусеві і бабусі по онучці.

Мов один день промайнули його трудові роки. Але ще й по сьогодні він не може, як висловлюється дружина, всидіти без діла.

Забути про все на якусь мить може хіба що біля річки з вудкою в руці. Тож знову, як і у молоді роки, зна йшлися ті, хто запропонував йому, як кажуть, карти в руки, щоб ішов на роботу і не засиджувався на пенсії.

У його колекції численні грамоти, подяки за трудову діяльність. Два скликання він обирався депутатом районної ради, декілька – сільської.

Хоч ситуація в сільському господарстві тепер складна, особисто він переконаний, що курс, взятий у веденні даної галузі, правильний. З появою інвестора з грішми можна буде впроваджувати будь-які технологїї. А от розчарування людей в селах настає швидше всього від того, що вони наяву бачать, що будуватися чи придбати якусь цінну річ за чесно зароблену ними плату тепер поки що не так просто, тоді як раніше це вдавалося. От і не поспішають на роботу, задовольняючись мінімумом, необхідним для прожиття.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
5 фото   
<b>День Святого Валентина</b><br />
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Маршук Василь Меньович Українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Наш Авксентійович - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення