Стиль його життя – небайдужість

 • Подобається0Не подобається
 • 24 Квітня 2012, 22:55

Щоранку повз редакцію районної газети проходить, вітаючись з перехожими, один із шанованих у нашому місті ветеранів А.П.
Вайнер. Впевнена ще, як на його вік, хода, привітний погляд очей, одним словом і не скажеш, що вже через день після виходу цього номера газети всі вітатимуть його з вісімдесятип’ятиріччям.

Незважаючи на вік, Аркадій Петрович ще і понині в строю – очолює міську раду ветеранів війни і праці, є заступником голови ради районної організації ветеранів.

А доля, між іншим, не милувала його. «Під Манівцями» – називається вірш М.Коломійця, у якому згадується, як саме в цьому місці, на Хмельниччині, спіткнулися долі тисяч, щоб навіки залягти в землю, таких, як він. Загинули від куль фашистів тоді і його батьки, три сестри та брат. За словами Аркадія Петровича, живим залишився тільки він, бо зумів втекти, і ще одна з жінок. А в 1944 році, коли був ще підлітком, пішов у діючу армію. За життя був двічі поранений.

У Бершаді ж, разом з дружиною, яку направили до нас на роботу, з’явилися в 1954 році. А поєднали свої долі три роки перед цим, коли він служив в армії.

Будучи економістом за фахом, майже двадцять років відпрацював у системі споживчої кооперації – головою ССТ, заступником, а згодом і директором заготконтори, заступником голови райспоживспілки, став «Відмінником радянської торгівлі». Кажуть, саме він «вибивав» матеріали, щоб побудувати дорогу до перевалки. Соління, свіжі овочі відправляли у всі кінці тодішнього Союзу.

Пригадав, як одного разу відрядили його з овочами в Ле нінград. Вантаж, звичайно, відправив залізницею, а сам подався літаком. Добрався, а там йому рекламацію на 32 тисячі карбованців, що на ту пору було чималими грішми, за нібито неякісну продукцію, яку доставив. Та ще й пригрозили, щоб пошвидше поставив свій підпис. «А ви спочатку покажіть мій товар, тоді і підпишу», – відповів на те. Як вони могли йому його показати, коли насправді він був якісним. Так і повернувся додому ні з чим, але рекламацію не підписав.

За те, що не зумів «проштовхнути» свій товар, покарали жорстоко – не заплатили ні за переліт, ні за відряджен - ня. А коли пізніше із Ленінграда все-таки перерахували отих 32 тисячі карбованців за овочі, на нього почали дивитися, як на героя.

Молодшому ж поколінню бершадчан міг він більше запам’ятатися, коли 18 років очолював міжрайонне управління газового господарства.

Якби культура виробництва тоді була скрізь такою, як у нього, зовсім по-іншому завирувало б життя. Аркадій Петрович ще і по сьогодні вважає, що соціалізм – це як в отій казці про золоту рибку, коли «вперлися», маючи все, і не знали вже куди далі розвиватися. Чи може лишньою тепер була б система райспоживспілки, якби вона була такою, як колись?

Хоч газобалонні установки тоді лише освоювали, грамоти на адресу Бершадського управління газового господарства, яке об’єднувало філії у навколишніх районах, сипалися, мов з мішка.

Якщо виникали перебої з газом, то, щоб зберегти колектив, у Піщанці А.П. Вайнер організував вирощування бичків, у Крижополі – свиней, а на Бершадщині сіяли сорго.

Коли виходив на пенсію, то передав своєму наступнику більше шестидесяти одиниць техніки і колектив з двохсот працюючих.

Принциповим був тоді – таким залишається і по сьогодні. Він завжди мав власну думку і вмів її відстояти.

Вже дев’ятий рік Аркадій Петрович очолює міську ветеранську організацію, яка за цей час стала однією з найавторитетніших в області. Хоч роки і беруть своє, він такий же, яким був все життя – енергійний, небайдужий, з активною життєвою позицією.

Складається враження, що він ніби відпочиває, коли перебуває серед людей. А щодо проблем, то вирішує їх і досі.

Наприклад, допомагає ветеранам, вважаючи, що вони на те заслуговують. Головним же у діяльності ветеранської організації вважає те, що вона сприяє збереженню пам'яті про старше покоління. Адже мудрість молодим передається саме від нього.

За активну життєву позицію йому було вручено почесні відзнаки ОВУ «Почесний ветеран України», «За соціальний захист інвалідів війни». Є у його колекції і ордени та медалі. Кажуть, він відкритий для всіх, хто з ним має намір співпрацювати. А от щодо особистого життя, то чимало можуть навіть не здогадуватися, що йому нині навіть важче, ніж іншим. Але, насамперед, небайдужість до проблем інших все життя підштовхує його до дій. А усвідомлення того, що ще на щось може впливати, чи не найбільше тримає на білому світі. Аркадій Петрович разом з дружиною виховали двох дочок, мають четверо онуків, одного правнука. Очікування зустрічі з ними теж є стимулом до життя.

Залишається тільки приєднатися до тих побажань, які будуть звучати на адресу іменинника. З роси і води Вам, шановний ювіляре!

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Осінь</b><br />
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
27 фото   
<b>П'ЯТКІВКА</b><br />Вважалося, що село відоме ще з Х/ІІІ століття, а походження назви докінця не вияснене. Однак вважають, що походить...
3 фото   
<b>Свята вода очищує і виганяє нечисть</b><br />Його ще називають Йордан та Богоявлення. З ним пов'язують хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані. Традиційно в цей день...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Куценко Овсій Захарович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Стиль його життя – небайдужість - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення