Fridge magnet wooden gears

Захисник і працелюб

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Травня 2012, 09:00

Про Шляхову, його хоробрих та працьовитих захисників Вітчизни написано багато. Я ж хочу розповісти про Дмитра Мефодійовича Бараболю, який все своє нелегке життя прожив у рідному селі. Цей мудрий і трудолюбивий чоловік хоробро захищав нашу Батьківщину у грізні роки війни, а в післявоєнний період творив достаток.

Цій прекрасній родині з діда-прадіда притаманні щедрість, людяність, доброта та працьовитість. Дітей з раннього дитинства привчали до праці, й вони всіляко допомагали батькам. Дмитро ще юнаком орав, сіяв, збирав хліб разом з батьком, не цурався ніякої роботи. У школі хлопець також успішно навчався. Після закінчення семирічки продовжував сумлінно трудитись у рідному селі.

З 1939 року Д.М. Бараболя служив у війську. Добрі наміри та гарні плани солдата на майбутнє перекреслила кровопролитна Велика Вітчизняна війна. З перших днів воєнного лихоліття він брав участь у важких боях з німецькими загарбниками.

У 1942 році на долю хороброго воїна випало важке випробування – військова частина, у якій він служив, потрапила в оточення. Багато побратимів загинули, а значна частина бійців потрапила в полон, в тому числі і Д.М. Бараболя. При формуванні груп полонених йому з двома односельчанами вдалося втекти. Добирались додому. Йшли пішки, здебільшого в нічний час. З величезними труднощами добрались до рідних домівок.

Та спокою не було Дмитру Мефодійовичу – його відправили на каторжні роботи в Німеччину. На початку 1944 року Д.М. Бараболі дивом вдалося покинути цю країну.

Він потрапив у танковий загін генерала Конєва. З цими військами наш земляк брав участь у визволенні Чехословаччини, Румунії, Угорщини.

В Австрії застала його Перемога. Там він продовжував службу до кінця 1946 року.

Заслуги хороброго воїна було високо оцінено. Він мав численні подяки від командування, бойові нагороди, про нього писали у фронтових газетах.

На початку 1947-го Дмитро Мефодійович повернувся в рідну Шляхову, де він знайшов справжнє сімейне щастя – одружився з вродливою шляхівчанкою Лідією Тодосіївною. У любові і злагоді прожили вони подружнє життя, добросовісно працювали у колгоспі – Д.М. Бараболя більше 30 років трудився бригадиром рільничої бригади, а дружина – у ланці.

Трудову та організаторську діяльність вмілого бригадира високо оцінювало правління колгоспу. Тож до численних бойових нагород додались і трудові – орден «Знак Пошани», медалі «За трудову доблесть», «За трудову відзнаку» та інші.

Дмитро Мефодійович, як справжній господар і трудівник, побудував разом з дружиною дві гарні хати, добротні гаражі та сараї, посадив дерева та кущі. Він був добрим і турботливим чоловіком, люблячим батьком і дідусем. З особливою ніжністю і теплотою виховував своїх дітей – сина і доньку. Діти такі ж трудолюбиві, старанні, доброзичливі, як і їхні батьки.

Ветеран Великої Вітчизняної війни Д.М. Бараболя вже відійшов за обрій життя. Але його й досі згадують добрим словом і тихою молитвою. Ніколи не забувають його дружина, син, дочка, зять, 4 онуків і 6 правнуків.

Вікторія ГОНЧАР, громадський кореспондент с. Шляхова.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / М'якохід
Чабан Опанас Мефодійович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 26.02.45. Похов. Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Захисник і працелюб - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники