Із роду хліборобського

 • Подобається0Не подобається
 • 3 Лютого 2013, 19:15

На знімку: Петро Трохимович Головня (праворуч) з дружиною Наталею та сином Артемом. Фото Григорія ПОГОНЧИКА.

Рід Головнів – Анатолія та Петра у Михайлівці – бере свій початок з чималої родини їхнього прапрадіда, який тривалий час перебував на службі у царя і за це мав не тільки високі нагороди, а й право на безплатний наділ землі за місцем проживання у своєму рідному селі. Тож і скористався цим правом. Ще і сьогодні у Михайлівці є урочище, яке називають Чозів садок. Насправді, це частина землі, яка тоді була у власності сім’ї Головні. У свій час прапрадід був старостою села, очолював громаду, і, за переказами, які дійшли до нас з тієї пори, це був хоч і суворий, проте справедливий чоловік, умілий господар.

Тож цілком ймовірно, що аж у якомусь поколінні, через багато років, прокинулися гени землеробів у його праправнуків Анатолія та Петра. Брати, здобувши відповідну освіту, маючи вже квартири, роботу, а з усім цим і перспективу на майбутнє, залишили Київ і переїхали у рідну Михайлівку.

Зважаючи на те, що одному з них – Петру – першого лютого виповнюється п’ятдесят років, саме про нього, ювіляра, тепер вже Петра Трохимовича, хочеться більш детально розповісти.

З’явився на світ півстоліття тому тут же, у Михайлівці. Їхня хата була крайньою на одній з вулиць. Трохим та Ганна – його батьки – працювали будівельниками у місцевому господарстві.

Після закінчення Михайлівської школи шлях сільського хлопчини проліг у Київ, де і здобув спеціальну освіту, отримав квартиру і, зустрівши своє кохання, у 1986 році створив сім’ю. А вже через дев’ять років склалося так, що після певних роздумів, зваживши усі «за» та «проти», сім’я переїхала у Михайлівку до матінки-годувальниці землі. Тим самим відновивши славний, вже призабутий рід Головнів.

А це якраз була пора розвитку фермерського руху на селі. З ініціативи та наполегливості старшого брата Анатолія та моральної і матеріальної підтримки батька було прийнято рішення про створення фермерського господарства. Його засновником став Трохим Олександрович, і мали спочатку 15 гектарів землі. Коштів, щоб господарювати, було мало, потрібно було брати кредит. Щоб його взяти, Трохим Олександрович ризикнув і віддав у заставу свій будинок. Так, пройшовши непростий шлях першопрохідців, подолавши супротив деяких місцевих керівників, скептичне ставлення декого з односельчан, і отримали Державний акт на землю, купили дещо з сільгоспінвентаря.

Петро придбав стареньку хату для проживання край села, вірніше, це було тільки місце для будівництва нової. Так потихенько і ставало, як кажуть, на ноги фермерське господарство, яке назвали «Фермерпродуктсервіс».

Недавно відзначили вже двадцятилітній ювілей.

Звичайно, воно вже зовсім інше.

Орендують 130 паїв у Михайлівці.

Коли у сусідній Голдашівці не стало колгоспу, жителі цього села запропонували братам ще 270 своїх паїв. Таким чином, в обробітку вже 960 гектарів землі. Є у цьому господарстві прекрасний фруктовий сад. Щодо Петра Трохимовича, то він хоч і ніби в тіні свого брата, роботи у нього дуже багато. Є пори року, коли трудиться мало не цілодобово. Він є професіоналом широкого профілю. Ймовірно, саме завдяки цьому чимало техніки, яка вже відслужила свій строк, у них ще в строю, і від неї є віддача. Він і електрик, і слюсар, і електрогазозварювальник, раціоналізатор і реставратор, агроном і обліковець. До всього – ще і чудовий будівельник. Оригінальний, компактний, енергоощадний будинок побудував за власним проектом. Більшість робіт, зокрема столярних, виконав власноруч.

Але головною рисою його характеру є те, що завжди готовий допомогти людям. Він поважає всіх, незважаючи на їх статус чи місце в суспільстві. Для когось – Петро, комусь – Петя чи просто Трохимович, але він завжди вислухає кожного і по можливості допоможе.

Несправедливо було б не згадати і про сім’ю ювіляра – в першу чергу про чарівну, добру, щиру, гостинну його дружину Наташу, з якою він у парі вже 27 років. Виростили і навчили бути людяними доньку Юлю та сина Артема. У доньки вже власна сім’я та синочок. Дідусь і бабуся завжди раді маленькому Нікіті. Син Артем зайнятий у фермерському господарстві і є незамінним помічником свого батька. Він і комбайнер, і тракторист, слюсар і інженер, шофер. У нього взагалі «золоті руки».

На додачу цей лагідний, спокійний хлопець ще й уміє спілкуватися з людьми, завдяки чому його поважають старші за віком. Володіє і сучасною комп’ютерною технікою.

Про вихідця із діда-прадіда з хліборобської родини-ювіляра можна було б розповісти ще чимало. Бо все, що він і його сім’я робить, заслуговує на повагу інших.

А у самій сім’ї панує взаємоповага, щирість від глибини душі. Вони є авторитетом для всіх, хто їх знає.

Тож побажаймо як ювіляру, так і його сім’ї, всіх земних благ. Нехай і надалі шанують їх люди. Нехай доля дарує їм довгі літа, а в серцях хай панує завжди доброта.

Микола РУДИК


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Маньківка
Носик Макар Сергійович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Із роду хліборобського - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення