Fridge magnet wooden gears

Із роду хліборобського

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Лютого 2013, 19:15

На знімку: Петро Трохимович Головня (праворуч) з дружиною Наталею та сином Артемом. Фото Григорія ПОГОНЧИКА.

Рід Головнів – Анатолія та Петра у Михайлівці – бере свій початок з чималої родини їхнього прапрадіда, який тривалий час перебував на службі у царя і за це мав не тільки високі нагороди, а й право на безплатний наділ землі за місцем проживання у своєму рідному селі. Тож і скористався цим правом. Ще і сьогодні у Михайлівці є урочище, яке називають Чозів садок. Насправді, це частина землі, яка тоді була у власності сім’ї Головні. У свій час прапрадід був старостою села, очолював громаду, і, за переказами, які дійшли до нас з тієї пори, це був хоч і суворий, проте справедливий чоловік, умілий господар.

Тож цілком ймовірно, що аж у якомусь поколінні, через багато років, прокинулися гени землеробів у його праправнуків Анатолія та Петра. Брати, здобувши відповідну освіту, маючи вже квартири, роботу, а з усім цим і перспективу на майбутнє, залишили Київ і переїхали у рідну Михайлівку.

Зважаючи на те, що одному з них – Петру – першого лютого виповнюється п’ятдесят років, саме про нього, ювіляра, тепер вже Петра Трохимовича, хочеться більш детально розповісти.

З’явився на світ півстоліття тому тут же, у Михайлівці. Їхня хата була крайньою на одній з вулиць. Трохим та Ганна – його батьки – працювали будівельниками у місцевому господарстві.

Після закінчення Михайлівської школи шлях сільського хлопчини проліг у Київ, де і здобув спеціальну освіту, отримав квартиру і, зустрівши своє кохання, у 1986 році створив сім’ю. А вже через дев’ять років склалося так, що після певних роздумів, зваживши усі «за» та «проти», сім’я переїхала у Михайлівку до матінки-годувальниці землі. Тим самим відновивши славний, вже призабутий рід Головнів.

А це якраз була пора розвитку фермерського руху на селі. З ініціативи та наполегливості старшого брата Анатолія та моральної і матеріальної підтримки батька було прийнято рішення про створення фермерського господарства. Його засновником став Трохим Олександрович, і мали спочатку 15 гектарів землі. Коштів, щоб господарювати, було мало, потрібно було брати кредит. Щоб його взяти, Трохим Олександрович ризикнув і віддав у заставу свій будинок. Так, пройшовши непростий шлях першопрохідців, подолавши супротив деяких місцевих керівників, скептичне ставлення декого з односельчан, і отримали Державний акт на землю, купили дещо з сільгоспінвентаря.

Петро придбав стареньку хату для проживання край села, вірніше, це було тільки місце для будівництва нової. Так потихенько і ставало, як кажуть, на ноги фермерське господарство, яке назвали «Фермерпродуктсервіс».

Недавно відзначили вже двадцятилітній ювілей.

Звичайно, воно вже зовсім інше.

Орендують 130 паїв у Михайлівці.

Коли у сусідній Голдашівці не стало колгоспу, жителі цього села запропонували братам ще 270 своїх паїв. Таким чином, в обробітку вже 960 гектарів землі. Є у цьому господарстві прекрасний фруктовий сад. Щодо Петра Трохимовича, то він хоч і ніби в тіні свого брата, роботи у нього дуже багато. Є пори року, коли трудиться мало не цілодобово. Він є професіоналом широкого профілю. Ймовірно, саме завдяки цьому чимало техніки, яка вже відслужила свій строк, у них ще в строю, і від неї є віддача. Він і електрик, і слюсар, і електрогазозварювальник, раціоналізатор і реставратор, агроном і обліковець. До всього – ще і чудовий будівельник. Оригінальний, компактний, енергоощадний будинок побудував за власним проектом. Більшість робіт, зокрема столярних, виконав власноруч.

Але головною рисою його характеру є те, що завжди готовий допомогти людям. Він поважає всіх, незважаючи на їх статус чи місце в суспільстві. Для когось – Петро, комусь – Петя чи просто Трохимович, але він завжди вислухає кожного і по можливості допоможе.

Несправедливо було б не згадати і про сім’ю ювіляра – в першу чергу про чарівну, добру, щиру, гостинну його дружину Наташу, з якою він у парі вже 27 років. Виростили і навчили бути людяними доньку Юлю та сина Артема. У доньки вже власна сім’я та синочок. Дідусь і бабуся завжди раді маленькому Нікіті. Син Артем зайнятий у фермерському господарстві і є незамінним помічником свого батька. Він і комбайнер, і тракторист, слюсар і інженер, шофер. У нього взагалі «золоті руки».

На додачу цей лагідний, спокійний хлопець ще й уміє спілкуватися з людьми, завдяки чому його поважають старші за віком. Володіє і сучасною комп’ютерною технікою.

Про вихідця із діда-прадіда з хліборобської родини-ювіляра можна було б розповісти ще чимало. Бо все, що він і його сім’я робить, заслуговує на повагу інших.

А у самій сім’ї панує взаємоповага, щирість від глибини душі. Вони є авторитетом для всіх, хто їх знає.

Тож побажаймо як ювіляру, так і його сім’ї, всіх земних благ. Нехай і надалі шанують їх люди. Нехай доля дарує їм довгі літа, а в серцях хай панує завжди доброта.

Микола РУДИК


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
7 фото   
<b>Стати кращими – не просто</b><br />До Дня працівників ветеринарної медицини: Напередодні професійного свята сиджу за столом над чистим аркушем паперу,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Вінник Михайло Фроймович (1921) 1921 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.02.44.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Із роду хліборобського - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники