Герой завжди герой

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Травня 2013, 14:18

Бершадщина – батьківщина сімнадцяти Героїв Соціалістичної Праці. Це високе звання вони справді заслужили сумлінною працею, високими здобутками у своїх галузях. Час бере своє – деякі з них уже відійшли із життя, інші – на заслуженому відпочинку. І лише один із них, колишній голова великокиріївського колгоспу «Маяк», а нині фізична особа-підприємець Анатолій Григорович Загоруйко, незважаючи на поважний вік та проблеми зі здоров’ям, залишається в строю. Він, як і раніше, продовжує вирощувати хліб, забезпечує роботою немало своїх односельців, виплачує орендну плату на паї. Одержавши високе звання ще за часів СРСР у віці 39 років у 1975-му, він своєю працею постійно підтверджує, що рішення Президії Верховної Ради тодішньої великої країни було правильним.

Днями ми побували у Великій Киріївці, де нас зустрів енергійний і, як завжди, непосидючий Анатолій Григорович. Здається, що роки невладні над ним, він ніби й не відчуває їх.
Звісно ж, Велика Киріївка нині не та, що колись, нема вже прославленого колгоспу, навіть приміщення контори порожні, нема в них ні меблів, ні радіаторів опалення – гуляє вітер. У цьому нема вини Анатолія Григоровича, все це занепало після того, як він ви йшов на пенсію (у 65 років). А ті, хто прийшли після нього, не змогли знайти спільної мови між собою. Кілька років поля заростали бур’янами, здавалося, село прийшло у повний занепад. Кожен виживав, як міг.

Село поділили – сюди прийшли інші господарі. Та все ж велика група людей, пам’ятаючи добрі старі колгоспні часи, звернулася до Анатолія Григоровича з проханням повернутися до землі: – Давайте, – сказали йому, – знову будемо разом, щоб земля наша працювала, і ми щось одержували від неї.

І він погодився. Хоч на той час дісталися новоствореному фермерському господарству «Хлібороб» (нині ФОП «Загоруйко») один трактор МТЗ-82 та трохи дрібного інвентарю – сівалка, культиватор, котки, борони… І це на 190 гектарів орендованої землі.

Нелегко було спочатку. Та все ж завзяття, досвід, знання перемогли. Вирощували і вирощують пшеницю, ріпак, кукурудзу, соняшник. При потребі звертаються за допомогою в техніці до своїх колег – із тими, хто теж господарює на киріївській землі і не тільки, живуть дружно, обмінюються технікою.

На жаль, урожайність зараз нижча, ніж колись. Не мають тваринництва, відтак органічних добрив. Та й неорганічні і гербіциди змогли дозволити собі лише в останні два роки.

У день, коли ми приїхали в Киріївку, на полі обприскували пшеницю та ріпак, на черзі був посів соняшнику та кукурудзи.

Панував розмірений ритм роботи. Працювали і земля, і люди. Та все ж Анатолій Григорович із притаманною йому здатністю до аналітичного мислення, філософського узагальнення подій та явищ був відвертим. Бо коли його запитали, чи не відчуває він ностальгії за колишнім господарством, він скрушно це підтвердив. Адже люди тоді мали постійну роботу, праця була в радість, навіть зарплату не завжди поспішали забирати з каси, бо знали, що вона не пропаде. Та й одержували не так багато. А натрудилися добре. І дуже прикро дивитися, як не цінується те, що свого часу було зроблено цими людьми.

… Як завжди, голова (так за звичкою його називають люди) поспішав. Хоч нам було про що поговорити: згадати його рідну Дяківку, Серебрію, де відбувся як фахівець, Велику Киріївку, в якій досяг золотих висот, де продовжує трудитися й зараз.

Домовилися, що зустрінемося наступного разу, і тоді Анатолій Григорович поділиться з нами спогадами та роздумами про життя, про свої погляди на час колишній і час нинішній.

А поки що вітаємо його із днем народження – йому виповнюється 77 років – і зичимо всіляких гараздів та щедрот, успіхів та здобутків у всьому. Довгих літ Вам ще на довгі літа!

Анатолій ФАРТУШНЯК, Федір ШЕВЧУК. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Г. О. Погончик:"Про наш край знають і в Америці"</b><br />Директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Григорій Погончик добре відомий і в районі та області,...
5 фото   
<b>Театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік»</b><br />Три головні зимові свята приходять разом у кожен дім &ndash; чи не найбажаніші для кожного українця, адже саме вони...
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
6 фото   
<b>Бершадський чоловічий монастир</b><br />Бершадський Преображенський чоловічий монастир від самого початку свого існування був єдиним монастирем на Поділлі,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Кравець Федір Порфирович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 14.08.41. Похов. м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Герой завжди герой - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення