Fridge magnet wooden gears

Сади бригадира Петра Горобця

  • Подобається0Не подобається
  • 21 Липня 2013, 12:21

На знімку: Петро Тимофійович Горобець із правнуком Сашком. Фото автора

Коли почалася Велика Вітчизняна, йому було лише тринадцять років. На війну він не потрапив, бо народився у двадцять восьмому, а останній фронтовий набір був із хлопців двадцять сьомого року народження. Втім, це не завадило йому відчути на собі всю важкість воєнного часу. Петро з самого дитинства, як і більшість сільських дітей, був привчений до праці. Тож під час окупації (німців у їхній Хмарівці не було, але люди працювали в колективному господарстві) пас корів – і свою, і сусідські. До війни закінчив п’ять класів, і на цьому його навчання закінчилося – далі наукою було саме життя.
Батько з війни не повернувся – і троє його дітей рано стали дорослими.

Працював після війни у рільничій бригаді – сіяв, молотив, возив підводою хліб на здачу. А після одруження переїхав у Шумилів, трудився на будівництві міжколгоспної Чернятської ГЕС – був виконробом, споруджували греблю. Потім ще деякий час після того, як станцію ввели в дію – майстром лінії високовольтних передач.

Згодом у його житті відбулися інші зміни – будівельникові й енергетикові довелося освоїти ще один фах. Він став бригадиром садово-городньої бригади маньківського колгоспу. Власне кажучи, робота була для нього не нова, бо з самого дитинства жив у цій стихії – уявити собі сільську садибу без городу і садка неможливо. Разом із своєю Марією Олександрівною не просто садив фруктові дерева, звичні для всіх овочі, він ще й робив це по-особливому. Не цурався самотужки вчитися – не минав жодної книги із садівництва й городництва. І зараз у нього чимала бібліотека таких видань.

Більше двадцяти літ Петро Тимофійович Горобець очолював бригаду. Цей час – 60-80-і роки – був періодом найвищих досягнень колективу. Пригадую, тоді досить часто районна газета писала про успіхи маньківських овочівників на чолі з П.Т. Горобцем. Сам же бригадир дбав не тільки про врожаї, а й про трудівників колективу, щоб вони, крім основної, мали ще й додаткову оплату.

Працював П.Т. Горобець ще два роки після того, як вийшов на пенсію. Та й зараз не сидить без діла – постійно порається на городі, в саду, та особливо любить пасіку, якою опікується разом із внуком Олександром. Загалом же його бджолярський стаж – 60 років!

На жаль, вже п'ятнадцять років нема його коханої дружини, з якою виховали двох прекрасних дітей – сина та доньку.

Василь після закінчення Бершадського медучилища працює в рентгенологічному кабінеті райлікарні, Олена – геолог і педагог, нині вже на пенсії, живе в Дніпропетровській області. У Петра Тимофійовича – троє внуків. Один із них – Олександр Васильович, який разом із дружиною Катериною і маленьким синочком Сашком живе у селі біля дідуся. Звісно ж, ведуть чимале господарство, бо крім саду й городу, догляду потребує домашня живність – кури, кролі.

Крім непосидючого правнука Сашка, є у найстаршого представника династії ще одна правнучка – Софійка.

Які тільки дерева не ростуть у їхньому саду! Яблуні, сливи, абрикоси, черешні, горіхи… Кажуть, що любов до садівництва Петро Тимофійович перейняв від свого діда Танасія, який був колись садівником у пана.

Сьогодні Петро Тимофійович відзначає ювілей – йому виповнюється 85 років. Вітатиме його родина, привітаймо й ми цього скромного і невтомного трудівника, який все своє життя прикрашає рідну землю садами, збагачує працею.

Хай ще довго цвітуть і плодоносять сади його життя!

Богдан БІЛОУС, с. Шумилів.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Змагання держслужбовців</b><br />Минулого четверга на Бершадщині відбулось гарне спортивне свято &ndash; на центральному стадіоні міста проходили...
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
8 фото   
<b>У списках зниклих безвісти вже не значиться</b><br />Війна не вважається закінченою, допоки не буде захоронений останній солдат. І серед полеглих на фронтах бершадців –...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сади бригадира Петра Горобця - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники