Fridge magnet wooden gears

Високі літа Устини Горобчук

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Жовтня 2013, 09:00

Фото автора

Жителька Красносілки Устина Михайлівна Горобчук на Покрову відсвяткувала столітній ювілей.

Родом Устина Михайлівна з Літинщини. Зростала вона в багатодітній селянській сім’ї. Устина була наймолодшою із дев’ятьох дітей у сім’ї. Вчитися їй довго не довелося – закінчила всього чотири класи, тож до праці звикла з дитинства.

– Дві війни, голод пережила, Бог мене тримає на світі, – каже ювілярка. – Усе життя я в роботі, 25 років пропрацювала в ланці.

Рідні розповідають, що до роботи Устина Михайлівна завжди ставилася відповідально.

У важкі довоєнні роки була навіть ударницею і досі пам’ятає, як за сумлінну працю отримала премію – п’ять метрів тканини на плаття… Заміж вийшла за односельця Антона Гавриловича. Чоловік працював у колгоспі на різних роботах, пройшов усю війну.

Разом вони збудували хату, прожили в парі більше півстоліття. У подружжя народилося п’ятеро дітей, двоє з них померли.

Тридцять два роки тому батьки переїхали у Красносілку до дочок – Ксенії та Ніни. Син Григорій працював лікарем у Літинській ЦРЛ. А через три роки Антона Гавриловича не стало – далися взнаки важкі фронтові поранення.

Нині Устина Горобчук проживає з дочкою Ніною і зятем Віктором, який про свою тещу дуже тепло відгукується. Сама ще порається по господарству, правда, вже погано бачить.
У ювілярки 10 онуків, 13 правнуків, загалом велика дружна родина.

Секрет довголіття Устини Михайлівни простий: споживати натуральні продукти харчування і постійно трудитися.

Далеко не кожному таланить зустрічати свій сотий день народження. Щиро зичимо ювілярці здоров’я, добробуту, радості, шани від людей і всього найкращого у житті.
Упонеділок на родинне свято до неї завітали голова райдержадміністрації Михайло Бурлака, голова районної ради Микола Грабчак, голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар та Красносільський сільський голова Іван Пустовіт (на знімку). З побажаннями міцного здоров’я, щастя, добра і благополуччя вони вручили ювілярці вітальні листи Президента України, районної влади, квіти і подарунки.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Високі літа Устини Горобчук - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники