Fridge magnet wooden gears

Долю вибрали самі…

  • Подобається2Не подобається
  • 24 Листопада 2013, 09:00

Вони на двох мають 72 роки педагогічного стажу. Чи вірилося, що шкільні охоронці порядку надзвенять стільки? Чи думалось, що школа назавжди?.. Але це так!

Їхні педагогічні дороги зійшлися ще в далекому 1973-му, коли зустрілися студентами.

Усміхаються і розповідають, що їх звели однокурсники. Коли Володимир ще несміло поглядав на Світлану, вони називали їх Ковальськими. І пішло, поїхало… Згодом зіграли весілля.

Молоду сім’ю на Бершадщині зустріли тепло.

Світлана одержала направлення в Тернівську школу, а Володимир – у Дяківську.

Але доля є доля, вона розпоряджається посвоєму. Згодом уже працювали разом у Тернівці. Жителі села і дотепер з теплотою відгукуються про це подружжя. Разом у школу, разом із школи. А між ними перевірка зошитів, підготовка до уроків, обговорення.

Потім Володимир працював в Устянській школі, через певний період – у Великокиріївській (уже директором), а Світлана – в школіінтернаті (спочатку вчителем, тоді – заступником).
На яких би сходинках педагогічного Олімпу не стояли, але вважають, що треба добросовісно виконувати свою справу. Таке кредо Ковальських.

…А доля вже вкотре втручалася в налагоджене життя, вносила свої корективи. Володимир Михайлович став директором Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (цього року – 20 літ), а Світлана Іванівна після закриття школиінтернату перейшла працювати вчителем-словесником.

Про них говорять, що вміють один одного підтримувати, розрадити і виручити. Але ж так і повинно бути, бо інакше не дозволяє подружній статус і вчительський обов’язок.
Досвід дає їм право ділитися напрацьованим.

Часто їхні розробки уроків, позашкільних заходів можна побачити на шпальтах педагогічних видань «Слово педагога», «Освіта Вінниччини», «Вивчаємо українську мову та літературу»; розробка уроку на матеріалі поезій В.Горлея, поета Вінниччини, в рубриці «Література рідного краю», ввійшла в збірку матеріалів до уроків з українського краєзнавства (5-11 класи); їхні матеріали вміщено в книзі Петра Маніленка «Сузір’я талантів Бершадщини», про них можна прочитати на сторінках газети «Бершадський край». Багатий матеріал за творами серединського філософа Василя Думанського займає чільне місце на уроках літератури і мови, де твориться добро та людяність.

…Не кожен директор школи може дозволити собі таку розкіш, як цементувати в школі, ставити плитку. Та, власне, що ж він там ще не виконував?! Володимир Михайлович справляється, бо хоче, щоб школярам було затишно, а вчителям – комфортно. На це йде відпустка, вихідні, але чоловік керується тим, що людина має добро творити щоденно, бо інакше не повинно бути.

– Чи важко працювати з дружиною на одній ниві? – запитую.

– Не важко, – відповідає Володимир Михайлович, – бо Світлана по природі виконавець: якщо хтось собі може дозволити якусь слабинку, то вона стоїть вище цього. У школі – як всі, виконує свої функціональні обов’язки, зате вдома на капітанському мостику вона.

Через мить додає, усміхаючись: – Компенсація важелів управління.

– Якби довелося спочатку? Що б… – не закінчую думки, бо не можу уявити, що відповідь буде заперечливою. Пауза і чітке директорське: – Ми вибрали долю самі і не шкодуємо.

Галина САВЧУК, методист райметодкабінету відділу освіти РДА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Засідання колегії райдержадміністрації</b><br />15 травня 2009 року о 10 год в актовій залі управління агропромислового розвитку відбулося розширене засідання...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Краще стали працювати медичні установи. Відбудовано фельдшерські пункти на всіх підприємствах, тубдиспансер, поліклініку, райлікарню на 100 ліжок. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Долю вибрали самі… - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники