Fridge magnet wooden gears

Талант творити

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Березня 2014, 08:15

Він у цієї неймовірно багатогранної людини проявляється у всьому. Так вийшло і з цікавими годівничками для птахів та шпаківнею, які змайстрував Олександр Тимофійович Сірик. Розпочалося все з того, що майстра попросили зробити годівничку, але щоб була оригінальна, адже планувалася, як подарунок.

Став думати-гадати, з чого розпочати. Ідеї народжуються миттєво. Все було зроблено швидко та якісно, а результат перевершив усі сподівання. На досягнутому вирішив не зупинятися – з’явилася думка домайструвати годівничку і зробити шпаківню. В результаті роботи вийшов справжній шедевр.

Недарма кажуть, що все геніальне – просте. Хатинка для шпаків вийшла з вікнами, дверима та навіть двокімнатна.

Основа будиночка зроблена з гілля, основа для даху вирізана з фанери та обклеєна очеретом, а перемички на даху – зі стебла кукурудзи, розрізаного навпіл. Коли я завітала у майстерню художника, двоквартирна шпаківня була майже готова, Олександр планував ще розмалювати різьблені віконні рами українським орнаментом.

Пам’ятає Олександр Сірик, що творчі здібності з’явилися в нього ще років у три, коли гостював у бабусі з дідусем.

Граючись у дворі під грушею, викладав на пісочних бабках орнаменти з рослин. Тоді, мабуть, і зародився талант творити. Перейняв свої здібності, вважає художник, від матері, яка гарно розписувала печі.

Намагався розвивати свої здібності постійно. У школі, наприклад, оформляв стенди для історичного кабінету. Після закінчення школи вступити до вишу не вдалося. Запропонований навчальний заклад не подобався, а коли вийшло поїхати, куди хотів – до Вижницького училища прикладного мистецтва – не встиг із поданням документів.

Життя тривало. Закінчив курси кіномеханіків. В армії вдосконалив творчі вміння, адже малював та розписував «дембельські» альбоми. Після служби закінчив торгівельний технікум у Вінниці за спеціальністю «товарознавець книги» і навіть трохи працював за фахом.

Чимало корисних порад та навиків здобув, навчаючись у місцевого художника Юрченка, якого згадує теплими словами та щирою усмішкою.

З 1994 року працює у ра йонному будинку культури. Тут і з’явилася можливість продемонструвати усі свої таланти, адже Олександр Тимофійович співає, грає на музичних інструментах, декламує вірші (до речі, іноді і сам пише, тільки не дуже афішує це).

Дуже часто доводилося йому вдягатися у костюм Діда Мороза на Новорічні свята, а на день Івана Купала – ставати водяним богом – Нептуном.

Крім того, займається лозоплетінням, створенням різноманітних ікебан та головне – пише картини. Хоч доводиться виконувати чималий обсяг рутинної роботи, не пов’язаної з творчістю, живописом.

Любить пробувати щось нове. Так, здобув навики з ландшафтного дизайну та займається вирощуванням декоративної рослинності.

Творець цікавого та оригінального ніколи не зупиняється на досягнутому, втілюючи у життя все нові ідеї. І рука не піднімається назвати його самодіяльним художником, бо він справжній майстер із непересічним талантом.

Тетяна БОНДАР, м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Засідання колегії райдержадміністрації</b><br />15 травня 2009 року о 10 год в актовій залі управління агропромислового розвитку відбулося розширене засідання...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Німчук Михайло Григорович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Талант творити - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники