Fridge magnet wooden gears

Кіно було, є і буде

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Вересня 2014, 09:00

На духовне життя суспільства, формування високих моральних принципів, розвиток національної свідомості активно впливає й кіномистецтво. Напередодні Дня українського кіно про систему кінообслуговування населення району, про стан, проблеми й перспективи розвитку галузі розмову ведемо з директором комунального підприємства «Бершадська районна кіномережа» Олегом ПИСАНЕЦЬКИМ.

– Олеже Митрофановичу, як Ви охарактеризуєте стан матеріально-технічної бази кіномережі району? Який нині рівень оснащення кінообладнанням?

– Стан матеріально-технічної бази залишився таким, яким він був ще за радянських часів, тобто основне технологічне обладнання фізично зношене і морально застаріле. Директором я вже 25 років. На той час, коли очолив підприємство, штат кіномережі району нараховував 129 посад, нині ж працюють всього сім осіб загалом на 3,5 ставки. З сільськими кіномеханіками працюємо за трудовими угодами. Фільми демонструємо у райцентрі в кінотеатрі «Космос» щосуботи і щонеділі о 19.00, у селах – за графіком. Для цього використовуємо стару пересувну кіноустановку й далеко не новий УАЗ. Здійснювати кінопоказ навіть і в великих селах – справа збиткова. Взагалі, ще з радянських часів кіно в районі було і нині є збитковим, тому галузь потребує дотації.

– У вісімдесятих роках минулого століття практично жодні вихідні не минали без сімейного походу у кіно. Яка відвідуваність кінотеатру нині?

– У великому інформаційному полі ми займаємо тільки певну нішу. Скажу так: якщо фільм цікавий, видовищний – то, буває, що глядачі і на сходах сидять. Чимало залежить від репертуару.

– До речі, декілька слів, будь ласка, про репертуар кінотеатру. Чи маєте можливість демонструвати українське кіно, фільми історичного, патріотичного спрямування, проводити ретроспективні покази вітчизняних стрічок?

– Ми, як і раніше, відстаємо в репертуарі, в часі. У райцентрах завжди нові фільми демонструють пізніше, ніж у великих містах. Нині ж, у вік інформаційних технологій, люди мають змогу дивитися їх через Інтернет. Нині прокат ринковий, і щоб отримати новий, захоплюючий фільм, потрібно платити немалі кошти. А у нас квитки на сеанс для дорослих по 10 гривень, для дітей – по 5 грн.

Фільми за відповідною угодою беремо на прокат в обласному комунальному підприємстві «Вінницякіно».

Нинішнього року спромоглися показати два нові українські фільми, демонструємо також стрічки кіностудії імені Олександра Довженка. З метою популяризації кіно, а також в рамках відзначення пам’ятних дат і подій показуємо фільми і на безоплатній основі. Так, у березні провели шість кіносеансів з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка, до Дня Перемоги показали «Визволення Правобережної України», «Ати-бати, йшли солдати», до Дня Конституції України – «Невідома Україна», демонстрували фільми й до річниці Чорнобильської трагедії, до Міжнародного дня захисту дітей, до річниці Хрещення Русі тощо.

До речі, показуємо і спортивні події, зокрема, чемпіонат Європи і чемпіонат світу з футболу. Великий екран, перебування у колі таких же шанувальників всенародної гри, яскраві емоції – це зовсім інше враження, ніж перегляд матчу по телевізору вдома.
Ми організували показ півфінальних і фінального матчів чемпіонату світу нинішнього року. Особливе піднесення панує, коли грає збірна України з футболу.

– Олеже Митрофановичу, наскільки активно використовується кіно в навчально-виховному процесі?

– Багато літературних творів екранізовано, і в нас є такі фільми. На початку навчального року ми пропонуємо школам абонементи. Ціна квитка – чисто символічна, аби тільки покрити затрати.

Також щороку обслуговуємо пришкільні табори, а також дитячий оздоровчий табір «Колос» в Ободівці, де не лише демонструємо фільми, а й проводимо кінолекторії про здоровий спосіб життя.

– Чи практикуєте спільну роботу з клубними працівниками по організації і проведенню заходів щодо культурного обслуговування населення?

– Ми тісно співпрацюємо з бібліотекарями, іншими пред ставниками культури, тому рідко який концерт обходиться без демонстрації фільмів, відео. Кінолекторій – дуже сильна форма агітації і пропаганди. До речі, співпрацюємо й з освітянами, медиками, Державтоінспекцією.

– Чи проводите благодійні кінозаходи для дітей з багатодітних сімей, малозабезпечених верств населення?

– Ми таких діток просто пропускаємо на кіносеанс без квитків.

– Звісно, рівень кінообслуговування населення, особливо сільського, явно недостатній. Мабуть, саме тому у березні нинішнього року на сесії районної ради було затверджено програму поліпшення кінообслуговування населення на 2014-2017 роки. Нею, зокрема, передбачено проведення реконструкції та переоснащення кінотеатру «Космос» у Бершаді та інші заходи. Що вже вдалося зробити?

– Звісно, хочеться на базі кінотеатру «Космос» створити сучасний кіноцентр, який відповідав би нинішньому рівню вимог щодо комфортності для глядачів, якості кінопоказу. Прийнятою програмою поліпшення кінообслуговування населення передбачено виділення на нинішній і наступний роки по сто тисяч гривень з районного бюджету. Реально якісь кошти можуть виділити нам лише після виконання дохідної частини бюджету за результатами діяльності дев’яти місяців. Однак ми своїм коштом плануємо частково відремонтувати дах, почепити ринви, відремонтувати стільці, навесні – побілити стіни, пофарбувати підлогу. А ще за зиму плануємо поновити «одяг» кіноекрана.

– Для вдосконалення роботи районної кіномережі необхідно не лише ефективно використовувати кошти місцевих бюджетів, а й залучати позабюджетні. Чи проводите роботу у цьому напрямку?

– Нам уже декілька останніх років не виділялися кошти на виконання прийнятих програм, тому, щоб якось звести кінці з кінцями і у підсумку не мати збитків, частину площі приміщення кінотеатру змушені здавати в оренду чотирьом підприємцям. До речі, це не заважає технології кінопроцесу, адже ми віддали в оренду приміщення кабінетів і буфету.

– Олеже Митрофановичу, якими Ви бачите шляхи модернізації системи прокату фільмів і впровадження нових технологій кінопоказу, особливо у селі?

– На місцях важко вплинути на ситуацію. Навіть приватним кінотеатрам виживати в ринкових умовах складно.

Мають бути зобов’язання держави, потрібні дотації з місцевих бюджетів. Перспектива – за новітніми технологіями, електронним кінопоказом. Вже навіть розроблено відповідну програму. Одне можу сказати точно: кіно було, є й буде, потрібно лише видовищні заклади оснастити сучасним кінообладнанням.

Спілкувався Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Кіно було, є і буде - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники