Fridge magnet wooden gears

У творчого вчителя і діти талановиті

 • Подобається1Не подобається
 • 12 Листопада 2014, 10:00

На знімку: Василь Валовий із гуртківцями.

Учитель трудового навчання Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Василь Валовий переконаний: його предмет дуже потрібний.

Людина має бути всебічно розвинена, готовою до повсякденного життя, до професійної діяльності. А трудове навчання якраз орієнтоване на практичну підготовку учнів, на застосування ними знань на практиці. До того ж, на таких уроках школярі навчаються поводись з різними засобами праці.

Василь Петрович не сумнівається – кожна дитина талановита, і завдання вчителя – вміти розгледіти, розкрити і розвинути її здібності. Він прагне пояснити учням можливості сучасного обладнання, в тому числі й електронного, комп’ютерного, для профорієнтації, для здобуття знань, зрештою, для полегшення навчання.

–Саме життя стимулює використовувати в педагогічній діяльності нові надбання, технології, – говорить Василь Валовий. Він вважає, що використання мультимедійних засобів та інформаційних технологій у навчальній діяльності підвищує в учнів інте - рес до навчання, сприяє розвитку просторової уяви, творчого, нестандартного мислення. Звісно, комп’ютерні технології навчання дають змогу вчителю працювати творчо, ініціативно, з більшою професійною майстерністю.

У Війтівській школі є мультимедійна дошка, учні мають можливість навчатися у майстерні з обробки деревини та металу. База для навчання тут – одна із кращих у районі, але і її потрібно оновлювати, адже ручний інструмент швидко зношується.

Василь Петрович – випускник Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, спеціаліст першої категорії. На освітянській ниві він трудиться вже дванадцять років.

Вміло й ефективно працює з обдарованими дітьми. Василь Валовий – керівник шкільного гуртка проектування, виготовлення та художнього оздоблення виробів із деревини «Працелюб» та гуртка різьблення по дереву «Оберіг» станції юних техніків, який діє на базі Війтівської ЗОШ.

–Це людина праці, творчий учитель, який з душею ставиться до своєї роботи, вміє навчити, а також виховати у дітей любов до прекрасного, до природи, – характеризує колегу директор СЮТ Олена Бабій-Парахонич. – Займаються в нього і хлопчики, і дівчатка. Я буваю на заняттях Василя Петровича і бачу: діти тягнуться до нього. Працюють гуртківці в основному з природним матеріалом, а дерево несе в собі дуже багато позитивного. Вироби його вихованців на виставках вражають майстерністю, досконалістю, є в них якийсь позитив, доброта. Василь Валовий – майстер на всі руки, є в нього ціла серія різьблених по дереву портретів Тараса Шевченка, частина його виробів експонується у виставковій залі станції юних техніків.

Наполеглива праця талановитого вчителя приносить плоди. Його учні неодноразово ставали переможцями і призерами другого та третього етапів Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання, різних конкурсів. Так, за словами Василя Петровича, минулого навчального року успішно виступили на олімпіадах Іван Мацько, Віталій Кушнір, Іван Дзісь, Євген Кабаков та інші учні. До речі, багаторазовий призер другого етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання Іван Дзісь зайняв перше місце у Всеукраїнському конкурсі «Діти за чисту енергію», призер третього етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання Богдан Паламарчук став переможцем обласного конкурсу майстрів народних ремесел. Переможцями обласного конкурсу «Вироби в стилі мистецтв» стали й Анастасія Маринич і Анна Щерба, які нині навчаються у сьомому класі. Олексій Постой здобув третє місце в обласному етапі конкурсу «Український сувенір». Деякі роботи гурт - ківців – вихованців Василя Валового – експонуються у Вінницькому краєзнавчому музеї. Між іншим, Василь Петрович теж виборов друге місце в обласному конкурсі «Учитель-2014».

Василь Валовий пишається тим, що багато його вихованців нині навчаються у технічних вузах. Хочеться щиро побажати творчому, ініціативному вчителю натхнення, здійснення усіх задумів, нових звершень і задоволення від роботи.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
4 фото   
<b>Науково-практична конференція «День поля»</b><br />21 червня 2011 року на базі Бершадського району в залі засідань управління агропромрозвитку відбулась...
3 фото   
<b>Черговий мітинг підприємців</b><br />Учасники Весняного маршу протесту «Вперед», який відбувся 19 травня 2011 року у м.&nbsp;Києві, &nbsp;дали владі...
10 фото   
<b>УРОК ДЛЯ НАЩАДКІВ</b><br />В історії України багато трагічних сторінок, але найболючішою темою і по сьогодні є цілеспрямоване знищення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Шевчук Онуфрій Степанович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У творчого вчителя і діти талановиті - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення