Fridge magnet wooden gears

Вона примножує людям роки

  • Подобається0Не подобається
  • 24 Листопада 2014, 09:00

Народилася і зростала вона у мальовничому селі Михайлівці. З дитячих літ мати Марфа Тодосіївна залучала доньку до роботи, адже було до чого прикласти рук. А ще прищеплювала їй почуття доброзичливості, любові і милосердя до людей, особливо старшого віку.

Не вгледіла, як пролетіли дзвінкоголосі шкільні роки.

Наступив час вибирати самостійну життєву стежину.

Була на різних роботах та найбільше сельчани і гості Михайлівки знали Марусю, як продавця магазину та листоношу. Останній із названих робіт віддала дванадцять років. У селі про неї говорили шанобливо «наша Маруся», бо ж ставилася до людей з повагою, навіть у скрутні, напружені моменти вміла «злагоджувати» все. А ще у вільний від роботи час Марію Лісовенко часто бачили у людей похилого віку. Вона за велінням серця допомагала одиноким, престарілим, важкохворим на присадибних ділянках, прибирати у домі, варити їсти, прати одяг.

Цим заслужила в михайлівчан ще більшу повагу.

Дізнався про благородні справи Марії Лісовенко і тодішній керівник місцевого сільгосппідприємства Михайло Іванович Кольченко.

Звернувся до жінки з проханням: «Маріє Никифорівно, моєму батькові уже під дев’яносто літ. Зрозуміло, що він потребує належного догляду».

Колишній фронтовик-орденоносець, лісник з багаторічним стажем роботи Іван Архипович Кольченко, з появою в домі тендітної, працьовитої жінки, відчув затишок, певний спокій, життєву рівновагу. За це він та вся його велика родина були вдячні Марії Никифорівні.

Після того у Бершаді обходила Бориса Ісаковича Зеленецького. У минулому чудового педагога, який пристрасно займався бджолярством. Рідні його та сусіди не шкодували теплих слів на адресу Лісовенко за її старанну працю.

Тепер жінка доглядає 76річну Ганну Дем’янівну Гоцуляк. Як завжди, Марія Никифорівна старанна в роботі, знає у цьому лад. «Без Маріїної турботи мені б одній не обійтися, – зізнається Ганна Дем’янівна. – Вона додає здоров’я, життєвої впевненості. Нехай Бог сприяє їй у всіх добрих справах».

Разом із тим Марія Никифорівна не приховує і власні проблеми, адже літа на зиму повертають і сили починають здавати. Щоб легше було справлятися з обов’язками, залучає до роботи доньку Лесю. Вона у Марії права рука, не підводить ніде і ніколи.
Ця розповідь про Марію Лісовенко – лише кілька невеличких штрихів з її повсякденного вирію життя.

На протидію усім труднощам і негараздам вона не залишає в біді усіх тих, хто потребує допомоги та догляду. Її, на перший погляд, непримітна праця, така необхідна, неоціненна. Турбуючись про згадану категорію людей, Марія Никифорівна цим самим додає їм здоров’я, продовжує життєвий лік.

Анатолій СМЕРЕКОВИЙ, м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сірик Леонід Парфенович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.04.45. Похов. м. Братислава, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Вона примножує людям роки - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники