Fridge magnet wooden gears

Пам'яті ветерана Євгенія Скалецького

  • Подобається1Не подобається
  • 8 Лютого 2015, 09:00

Страшна новина сколихнула всю Михайлівку – безжальний вогонь знищив будинок ветерана, і в цій пожежі загинув останній у селі учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні Євгеній Юхимович Скалецький.

... На його долю випало стільки випробувань, що вистачило б на кілька життів. Євгеній Юхимович пішов на фронт дуже молодим. Хлопцеві не було ще й 18 років.

Його шлях проліг до Красноярська, а потім у Східну Прусію. Він був двічі поранений, нагороджений медаллю «За відвагу», були в нього й інші нагороди. З армії змушений звільнитися через інвалідність. Повернувся в рідне село, де й прожив багато років аж до самої смерті, яка так трагічно обірвала його земний шлях.

... Нелегкими видалися роки відновлення народного господарства. Він був будівельником, брав найактивнішу участь у відбудові Михайлівки та Романівки. Мабуть, ніхто з керівників не залишив стільки доброго, як Євгеній Юхимович. У ті важкі роки було споруджено дільничну лікарню (заклад працює й сьогодні, хоч має іншу назву), сільський клуб, приміщення середньої школи, новий будинок культури, дитячий садок, магазини, лазню, виробничі приміщення в обох селах.

Після війни він одружився з красунею Ганною Семенівною з роду Тарахкалів. Однак дружина захворіла – не судила їм доля мати дітей. От і вирішили взяти маленьку донечку з дитячого будинку – чорняву дівчинку Оленку, яка була для них опорою та надією. Вона добре навчалася у школі, паралельно закінчила музичну. Була добре вихованою, шанувала батьків, а вони все не могли нею натішитись.

Після закінчення школи вийшла заміж і народила двох донечок – Аллу і Люду. Закінчила два вищих навчальних заклади, працювала у Бершадському відділенні міліції.

Але чорна смуга у житті Євгенія Юхимовича не забарилася – померла дружина, Олена розлучилася з чоловіком, серйозно захворіла і згодом відійшла до мами. Її колишній чоловік теж помер, залишивши зовсім сирітками Аллу і Люду.

Євгеній Юхимович, незважаючи на поважний вік, взяв на себе опіку над внучками.

Підтримкою та надією стала для нього менша внучка Людочка, яка нині навчається у Вінницькому медуніверситеті, – і дідусь дуже нею пишався.

Однак страшне горе ввірвалося в їхній дім і забрало життя останнього солдата у нашому селі. Він пройшов крізь страшне полум’я війни, але загинув у вогні пожежі на схилі літ у власному будинку.

... Багато гарних слів на траурному мітингу, прощаючись з героєм, сказали сільський голова А.П. Палагній, голова районної організації ветеранів України В.М. Крамар, сільський лікар І.Г. Пікула, представник громадськості М.С. Рудик. Пам’ять про себе Євгеній Юхимович залишив у побудованих ним спорудах, які нагадуватимуть про нього ще багато років, і добрих справах для громади.

Раїса РУДИК, с. Михайлівка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
75 фото   
<b>БИРЛІВКА</b><br />Бирлівка - одне з наймальовничіших сіл району. І приваблює воно не тільки краєвидами, голубими плесами ставків, а й...
3 фото   
<b>"Яндекс.Пробки" у Бершаді</b><br />На мапі району з'явились мітки сервісу "Яндекс. Пробки". Сервіс дає можливість спостерігати за завантаженістю доріг в...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Натолочний Іван Клавдійович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Ст. сержант. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пам'яті ветерана Євгенія Скалецького - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники