Fridge magnet wooden gears

Сонячна, світла, промениста

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Березня 2015, 09:00

Є у Джулинці вулиця, що зустрічає схід сонця, перші промені якого пронизують її наскрізь. Так і назвали її – Сонячна. Тут живе наша ювілярка – сонячна, світла, промениста Галина Олексіївна Солонько.

Народилась Галина 11 березня 1945 року. Народженню її передувало коротке, жагуче, як спалах блискавки, кохання москвича-фронтовика Олексія Олександровича Кошелева та красуні-джулинчанки Ганни Харитонівни Олійник. А з фронту батькові не судилося повернутися…

 …Через вісімнадцять років Галя зі срібною медаллю закінчила школу. В атестаті – одна четвірка: ліричній натурі не підкорилася тригонометрія. Того ж року – вступ до Тамбовського педінституту на філологічний факультет за спеціальністю російська мова та література.

У 1967 році Галина Олексіївна з відзнакою закінчила інститут і повернулася у Джулинку.

Першовересневий ранок того року став початком відліку нового етапу у житті Галини Олексіївни – вчительського. Працювала з учителями, які її вчили, і вчилася у них. Із вдячністю згадує Галина Олексіївна своїх учителівнаставників Євдокію Герасимівну Ковбу, Ганну Юхимівну Врублевську, Ірину Овсіївну Зелюк. До них могла повсякчас звернутися за порадою, підтримкою.

Сотні випускників Джулинської школи згадують уроки російської мови та літератури, проведені Галиною Олексіївною. Багатьом своїм вихованцям прищепила вона любов до мови, літератури, поезії.

Знаходила молода вчителька час і для громадської роботи: була агітатором, вела політшколу, обиралася секретарем учительської комсомольської, а згодом партійної організацій. Жителі села тричі обирали Галину Олексіївну депутатом сільської ради.

Природа обдарувала жінку гарним голосом, тож виступи вокального ансамблю, хору не обходились без активної учасниці. Вела шкільне методичне об’єднання, ділилась набутим досвідом з молодшими колегами Тетяною Марківною Олексій, Тетяною Іванівною Федоришеною, Лідією Дмитрівною Довгополюк.

У парі з чоловіком Валентином Васильовичем, інженером-механіком з експлуатації автомобілів, виростили дітей: дочку Анжеліку та сина Руслана. Анжеліка після закінчення Одеського університету продовжує материну справу – працює вчителем англійської мови Теофилівської школи.

Руслан закінчив Вінницьку сільськогосподарську академію, працює головним агрономом фірми «Чарівна нива».

48 років свого життя провела Галина Олексіївна у школі: одинадцять – школяркою, 37 – учителькою. У трудовій книжці – єдиний запис.

З 2004 року Галина Олексіївна на заслуженому відпочинку.

Радість ювілярці дає її родина – діти, онуки, правнуки.

Щиро вітаємо нашу дорогу колегу із прийдешнім ювілеєм (звісно ж, і жіночим святом), зичимо усіх гараздів і щедрот ще на багато років.

За дорученням колег Олена БІЛОГРИВА, Тамара МОРУС.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Сонячна, світла, промениста - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники