Fridge magnet wooden gears

Світ захоплень Марії Цимбалюк

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Січня 2016, 12:40

Понад сорок років свого життя Марія Цимбалюк присвятила дошкіллю. Це дуже активна, талановита жінка, творча особистість. А ще Марія Миколаївна – цікава співрозмовниця, адже при спілкуванні з нею відчуваєш якусь позитивну енергетику, піднесення.

Зростала Марія в маленькому селі Вербородинці на Хмельниччині. Її батьки виховували чотирьох дітей, Марія – найстарша. Дівчина закінчила Хмельницьке педагогічне училище за спеціальністю «Вихователь дитячого садка». З вибором професії, за її ж словами, не помилилася, про неї мріяла з дитинства і ніколи не пожалкувала про це.

Вчитися Марії Миколаївні було легко, адже вона вже й тоді уміла ліпити, малювати, співати, вишивати, в’язати… «Усе це від мами Стефанії Станіславівни, – посміхається жінка. – Вона хоча і закінчила всього лише чотири класи, але була дуже обдарованою, мудрою людиною».

Згодом Марія Миколаївна здобула й технічну освіту – закінчила радіотехнікум у Києві. Там і зустріла свою другу половинку – Василя Івановича. Після навчання молоде подружжя прибуло у Війтівку на Бершадщину, звідки родом чоловік. Марія Цимбалюк рік пропрацювала вихователькою, а потім стала завідуючою. На той час у селі було п’ять дитячих закладів, і її дитсадок був одним із найкращих у районі.

Але найповніше потенціал Марії Миколаївни розкрився тоді, коли вона працювала завідуючою колгоспним дитячим садком «Колосок» у с. Флорине. Досі пам’ятає, як у 1983 році проводився Всесоюзний огляд на кращу організацію суспільного дошкільного виховання. Очолюваний нею колектив зайняв тоді перше місце в Україні серед подібних закладів.

Майже двадцять років працювала у райметодкабінеті методистом з дошкільної освіти. Роботу свою дуже любила, була у постійному пошуку, впроваджувала нетрадиційні форми спілкування з батьками, проводила конкурси з педагогами, фестивалі з дітьми, охоче ділилася досвідом з колегами. Нині – на заслуженому відпочинку.

Чимало бершадців знають: у Марії Миколаївни багато уподобань. Про деякі її захоплення ми вже згадували. Ось що про це розповідає сама Марія Цимбалюк: – Шити вчилися ми з сестрою Галиною від мами зимовими вечорами. Випускне плаття у десятому класі собі і сестрі шила сама. Я й досі дещо з одягу шию собі сама, онучці Вікторії – сарафани, сукні. До вишивання мене долучила свекруха Лідія Федорівна, яка була неперевершеною майстринею. Також люблю в’язати, особливо дитячі іграшки. Мені здається, якщо іграшка вив’язана своїми руками, то це як оберіг.

Марія Миколаївна пише чудові вірші. Зізнається: це теж від мами, яка на сорокаріччя доньки прислала їй гарний, задушевний вірш, написаний просто і щиро. Вона й досі зберігає його. А свій перший вірш Марія Цимбалюк написала для внука Ярослава, який хворів. Один із ранніх її віршів – про рідне село. Потім були поетичні рядки, присвячені чоловікові, сину Івану, сестрі. Останнім часом пише поезії на патріотичну тематику, про мову, Майдан… Марія Миколаївна – член районного літературно-мистецького об’єднання освітян «Світоч», вона підготувала рукописну збірочку своїх віршів «З весною в душі», яку залюбки дає друзям почитати.

Захоплюється Марія Цимбалюк і випіканням тортів та своїх фірмових пирогів. Певні кулінарні задатки сформувалися в неї під впливом бабці Марії, мами і свекрухи.

– Мама пекла неперевершені пироги, хоча й без особливого рецепту, але вони в неї завжди вдавалися на славу.

Звичайно, багато чого навчилася і з кулінарних книжок. Її першою помічницею була книга Дарії Цвек «До святкового столу», де вона отримала перші поради, як накривати стіл, приймати гостей.

Марія Миколаївна готує все те, що люблять в сім’ї. Вона взяла собі за правило: готувати оригінально, смачно, але обов’язково з душею і в будень, і в свято. Вміє господиня й осучаснити страви, прикрасити їх.

– Навіть готуючи звичайний вінегрет, ми обов’язково прикрашали його квітами з буряка, моркви, цибулі, – розповідає вона. – Здавалося б, це ж не весілля, а для себе і так красиво… Ще з дитинства запам’яталось їй випікання пасок до Великодня – то було не лише за рецептом, а обов’язково з молитвою, передпасхальними піснями, які можна було співати у піст.

– Зараз є можливість багато чим прикрашати паски, а тоді нас ще малих вчили вирізати з прісного тіста листя та грона винограду. Це так красиво! Виходили справжні пасхальні шедеври. А ще пам’ятаю, як допомагали мамі випікати короваї на весілля. Це теж був цілий ритуал.

На свята, дні народження Марія Цимбалюк старається приготувати якісь вишукані страви. Вона гарно запікає фаршировану рибу, смачно готує традиційні страви, торти, солодощі. І завжди прагне до оригінальності.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
4 фото   
<b>День соборності - 2011</b><br />День соборності України - свято незвичне. Тому святкують його, як кожен розуміє.
3 фото   
<b>Бершадська РДА пропагує здоровий спосіб життя</b><br />8 вересня 2012 року на Бершадщині, під патронатом голови райдержадміністрації Олександра Снігура, відбулась районна...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Драпак Семен Степанович (1918) 1918 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Світ захоплень Марії Цимбалюк - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники