І кожен молиться за померлими. Фото Сергія КІСИКА.
Пам'ять загиблих українців прийшли вшанувати також письменники та актори, лідери гуртів, співаки, представники громадськості.
Із цього дня освячені свічки розійшлися містами України: по одній у кожну область, а також в країни світу, де є українська діаспора. У кожній країні, що підтримала кампанію (а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія тощо), участь у молитві взяли представники різних релігій і конфесій, політики, представники влади й української діаспори. Свіча пам'яті також побувала в резиденціях Європарламенту й ООН. Далі, у листопаді, вона повернулася в Україну, де й відбудеться вшанування пам'яті загиблих під час Голодомору 27 листопада у Києві.
Цього року День пам’яті жертв Голодомору не носитиме політичного забарвлен - ня, він об’єднуватиме людей, незалежно від національності, релігій, віросповідання та інших чинників. Тому кожен може молитися за померлими в роки голодоморів, поставити свічу пам’яті, яка має бути, насамперед, у душі.
З нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів у районі проводитимуться тематичні лекції, виховні години, засідання «круглого столу», уроки пам’яті, поминальні богослужіння. Розгорнуто тематичні виставки та експозиції, які висвітлюють події, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років.
Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики РДА.