Fridge magnet wooden gears

Барвисте перевесло талантів

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Жовтня 2012, 21:44

На знімку: директор Маньківського будинку культури Віталій Тимошенко, завідуюча бібліотекою Ольга Кулик, майстриня-вишивальниця Світлана Лазарєва, керівник самодіяльного ансамблю Ольга Павліченко, учасники художньої самодіяльності Оксана Бойко та Тетяна Тимошенко під час презентації виставки.

Саме під такою назвою нещодавно пройшла презентація виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва одного села, Маньківки, у районному краєзнавчому музеї. Вже традиційним стало проводити таку акцію, метою якої є відродження народних традицій, звичаїв, обрядів у сільській місцевості, що передаються з покоління в покоління. Велике та різнопланове надбання своїх майстрів уже презентували Джулинка, Баланівка, Красносілка, Хмарівка, Серединка, Сумівка, Флорино, Дяківка, М’якохід.

Маньківка розташувалася на мальовничому правому березі річки Південний Буг. Існує багато версій виникнення її назви. За однією із них, село було названо так внаслідок перепису населення, яке проводилось в 1710-1715 рр. Назва походить від слова «манить». Коли царські писарі їхали з боку сусідньої Красносілки, їм відкрився чудовий краєвид з голубим плесом річки та зеленими гаями обабіч. «Такий краєвид манить, зове до себе, обіцяючи відпочинок і спокій». Звідси і було занесено до царського реєстру село під назвою Маньківка.

Виставку відкрила директор районного краєзнавчого музею Оксана Горобець. Далі слово взяла керівник художнього самодіяльного ансамблю Маньківського будинку культури Ольга Павліченко, яка презентувала село, розповіла цікаві факти з його історії та сучасності, про головування Б.Д. Булки, інших видатних та талановитих земляків, які прославили рідне село. Серед таких і Наталка Поклад – українська поетеса, публіцист, педагог, громадська діячка, лауреат літературних премій імені Євгена Маланюка (1993), Михайла Коцюбинського (1999), «Благовіст» (2000), та Володимир Стоян – доктор фізико-математичних наук.

Потім презентувалися роботи самобутніх майстрів.

Вразили розмаїттям кольорів, технікою вишивки, збереженим подільським візерунком чарівні, барвисті вишиванки (рушники, пішивки, сорочки, серветки, скатерки та ін.) майстринь-вишивальниць Валентини Плаксій, Марії Прокопенко, Валентини Гонтарук, Світлани Лазарєвої, Ганни Глущенко, які неодноразово брали участь в обласних та районних виставках майстрів народної творчості.

На виставці експонуються чудові картини, написані в стилі реалізму й абстракціонізму, пейзажі прекрасної художниці Лідії Січак, лікаря, яка працює в Теплицькій районній лікарні. Роботи майстрині уже виставлялися у Вінниці на її персональній виставці.

Також привертають увагу роботи (різьба по дереву) учителя трудового навчання Володимира Довганюка та вихованців гуртка по різьбі Маньківської ЗОШ, фантазія яких виражена у їхніх роботах та не має меж.

Цікаві та неповторні декоративні вироби, виконані Світланою Лазарєвою та учасниками шкільного гуртка по виготовленню виробів з підручного матеріалу, є окрасою виставки. Це ляльки-мотанки, корзинки, віяла, картинки, оздоблені пляшки та інше.

Учасники художнього самодіяльного ансамблю Маньківського будинку культури Оксана Бойко та Тетяна Тимошенко виконали пісню про Маньківку на слова Євгенія Плаксія «Ой, Маньківко, моя ти Маньківко», які викликали у присутніх захоплення та шквал оплесків. У кінці заходу всі запрошені на свято мали змогу скуштувати запашного Маньківського короваю.

Тож запрошую відвідати виставку Маньківки та ознайомитися з чудовими роботами самобутніх майстрів.

Лариса ЮЩЕНКО, молодший науковий співробітник музею


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
2 фото   
<b>Працюють спільно на результат</b><br />Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур продовжує виїзди в територіальні громади району. Цього разу він побував у...
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Дзюбенко Сергій Іванович (1897) 1897 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 26.09.41.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Барвисте перевесло талантів - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники