Fridge magnet wooden gears

Пісенні струни Настасії Білюги

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Січня 2014, 21:46

Глядацька зала була переповнена людьми. На сцені виступав народний аматорський фольклорний ансамбль Бирлівського будинку культури «Берегиня» – гордість сельчан. Створений він понад два десятки літ тому і має тепер у своєму творчому доробку близько 200 творів, зокрема й місцевих авторів, серед яких є й Настасія Білюга.

 Кожен номер програми сприймався дуже тепло. А коли звучали пісні Настасії, присутні аплодували стоячи. І недарма, адже слова були простими за манерою написання, легкокрилими, справ ді народними.

Аж не вірилося, що пісні народилися тут, у Бирлівці, і виконуються з благословіння «Берегині». У мене з’явилося бажання зустрітися з авторкою творів.

І така зустріч невдовзі відбулася. Зав’язалася щира, відверта розмова.

– З поезією в минулому спілкувалася рідко, – сказала миловидна жінка. – Закінчила нашу сільську школу, Вінницьке СПТУ-5. Отримала спеціальність механізатора широкого профілю. Однак за фахом не працювала. Два роки доглядала на колгоспній фермі телят, потім тридцять шість років була ланковою буряківничої ланки. Колектив жив дружно, ділив навпіл і радощі, і невдачі. І що цінне: ми ніколи не розлучалися з піснею, їхали на роботу – співали, поверталися стомлені з роботи додому – також співали.

Голоси Тетяни Марківської, Антоніни Білої, Катерини Рибак сельчани впізнавали одразу, адже були вони мелодійними і неповторними.

... Співати Настасія любила з дитячих літ. А щоб самій складати вірші – такого не було. Перші поетичні рядки написала вже коли переступила п’ятдесятий поріг свого життя.

Якщо конкретніше, то саме тоді, як ненька рідна померла. Назвала вірша «Балада про матір». З’явилися рядки під впливом душевного болю, журби... З того часу пісенні тексти народжувалися все частіше. Запримітила це і Наталія Антохова, яка розуміється в музиці і віршах, є авторитетом у колективі: – Дай-но, Настю, почитати твоє творіння. Можливо, щось можу порадити...

Від прочитаного Наталія Гнатівна була в захваті: – Під руками в нас шедеври, а ми шукаємо пісні для колективу за тридев’ять земель.

І вже невдовзі кілька творів Настасії Білюги «Берегиня» включила до свого репертуару – «Ода Україні», «Огірочки», «Зустрів я тебе навесні», «Подільська сторона», «Рушникова доріжка». Глядачі на концертах (яких завжди чимало) сприймають їх дуже тепло. Так було в Сорочинцях на ярмарку, і на святі Дня Незалежності в Бершаді, і перед іншою аудиторією.

Цікавлюся творчими планами самобутньої поетеси.

– Особливих нема. Беруся за ручку і папір тоді, коли підказують душа і серце. Звичайно ж, хочеться радувати людей гарними віршами. Чи вдається, судити їм.

Отож, пропонуємо читачам районки кілька творів Настасії Білюги.

Анатолій ФАРТУШНЯК, поет-пісняр.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
7 фото   
<b>«Млиноманія» кличе нових та старих друзів до берегів Південного Бугу!</b><br />4-5 серпня в селі Печера Тульчинського району Вінницької області традиційно відбудеться щорічний фолк-рок фестиваль...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
18 фото   
<b>Александров Єфім Борисович</b><br />Александров (Зіцерман) Ефіміан Борисович&nbsp;народився 13 травня 1960 року в місті Підволочиськ Тернопольськой...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Калантирський Микита Пахомович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пісенні струни Настасії Білюги - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники