Fridge magnet wooden gears

Життя прожите недарма

 • Подобається0Не подобається
 • 28 Березня 2015, 09:00

Щойно вийшла з друку нова, десята за ліком, книга заслуженого журналіста України, колишнього редактора газети «Бершадський край» Петра Маніленка «Какомей Чукотка, або На краю Землі». Вона приурочена до 95-річчя бершадської районки – однієї із найстаріших і найтиражніших газет Поділля. Її ювілей відзначатимемо у липні нинішнього року.

– Це не видання про історію райгазети, – одразу зауважив Петро Васильович, – а книга спогадів редактора про роботу на цій посаді протягом майже двадцяти років.

У ній розповідаю про людей, з якими працював. Це своєрідний творчий звіт перед читачами до ювілею газети.

Запитуємо в автора: чому така дещо чудернацька назва книги?

– Заголовок вже давно викристалізувався у мене в голові, – каже Петро Маніленко. – А слово «Какомей» почукотськи означає вигук: «О!». Якби не було газети – не було б Чукотки, а не було б Чукотки, то, можливо, не було б цієї книги. Поясню детальніше: старші читачі пам’ятають часи перебудови.

Журналісти районки тоді теж вирішили відгукнутися активною життєвою позицією – ми писали гострі, проблемні матеріали, до речі, на які реагували не лише в області, а й у вищих інстанціях.

Після однієї із критичних публікацій виник конфлікт – ніби як протистояння газети і райкому партії. Потім нас підтримала республіканська газета «Радянська Україна» (з’явилася відома стаття «Тріщина»), виявилося, що газета критикувала правильно, але редактору просто так це не минулося – довелося їхати на Чукотку, де майже чотири роки працював заступником редактора газети «Горняк Заполярья». Коли ж Україна здобула незалежність, повернувся в Бершадь. Згодом рішенням сесії районної ради мене було поновлено на посаді редактора газети «Бершадський край».

Петро Васильович зізнаєть ся: він радий, що працював багато років у редакції бершадської районки. За його словами, це колектив однодумців, професіоналів, які віддані своїй справі, сумлінно і плідно працюють. Результат цього, як у ті часи, так і нині, – активна підтримка читачів, найбільший тираж серед ра йонних газет не лише в області. Газета була конкурсним бійцем. Журналісти, а також видання неодноразово перемагали в різних творчих конкурсах. Національна спілка журналістів України двічі у роки незалежності визнавала «Бершадський край» переможцем конкурсу у номінації «Краща районна газета», були й інші відзнаки, нагороди. Бершадську районну газету було представлено і в павільйоні «Советская печать» на Виставці досягнень народного господарства СРСР у Москві. Видання було нагороджено Дипломом третього ступеня, трьох журналістів – бронзовими медалями і грошовими преміями. Петро Маніленко щиро бажає колективу редакції продовжувати традиції журналістів старших поколінь і сподівається, що «Бершадський край» і надалі буде одним із флагманів районної преси Поділля, України.

Обсяг книги невеликий – майже двісті сторінок. Є в ній кілька розділів, зокрема, коротка розповідь про історію районки, про край вічної мерзлоти – Чукотку, але більше йдеться про людей, з якими працював Петро Васильович, та про колективи.

Життя журналіста, як відомо, – це і дороги, і зустрічі. Особливу увагу привертає кольорова вкладка світлин «Фотомить, ти – прекрасна». Видання містить чимало чорнобілих фотографій з архіву колишнього редактора, які доповнюють розповіді автора і стверджують: життя прожите недарма.

З душевною теплотою згадує Петро Маніленко і тих людей, які найбільше допомагали газеті. Серед них – уславлені хлібороби Василь Кавун, який всіляко підтримував колектив редакції, Федір Кавун, з легкої руки якого засновано літературну премію імені Василя Думанського (її з 2000 року щорічно присуджують найактивнішому громадському кореспонденту газети «Бершадський край»).

Взагалі, Серединка – давній і надійний друг районки. Тепер славні традиції продовжує керівник ТОВ «Прогрес» Олександр Кавун.

Написав Петро Васильович і про земляка-металурга Анатолія Овчарука з Березівки, який став відомим ученим, знаним і за кордоном. У книзі є розповідь і про «березівську невістку» – знамениту вишивальницю, заслуженого майстра народної творчості, Героя України Віру Роїк. Автор радий, що по-новому відкрив це ім’я для Бершадського краю, Вінниччини. А ще у книзі можна прочитати про нашого земляка, чотириразового чемпіона світу з городкового спорту Анатолія Телятникова… – Працюючи над виданням, я прагнув показати, що в районці висвітлювалися не лише серйозні теми, а й пропагувалися гумор і сатира, – продовжує розповідь Петро Маніленко. – Це оживляло газету, розширювало коло її читачів, зростав тираж.

Цю книгу подільський журналіст давно хотів видати. Частина вміщених у ній матеріалів друкувалася в газеті.

– Засніжена Чукотка досі сниться, це моя доля, – відверто каже Петро Васильович. – Мені довелося стояти на краю Землі: до Аляски, яку розглядали в бінокль, було лише 4 кілометри 160 метрів...

Видати книгу у наш складний час – справа не проста.

Добре, що на Бершадщині прижилася гарна традиція – знані земляки, керівники господарств, підприємці підтримують місцевих крає - знавців, авторів. Петро Маніленко щиро вдячний за підтримку керівникам району, спонсорам, благодійникам, зокрема директору ТОВ «Прогрес» с. Серединки, депутату районної ради, кандидату сільськогосподарських наук Олександру Кавуну, вченому-металургу Анатолію Овчаруку із Дніпропетровська, начальнику управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимиру Бондарині, керівнику СТОВ «Лан» с. Маньківки, депутату обласної ради Сергію Савченку, депутатам районної ради, керівникам кошаринецького і дяківського сільськогосподарських підприємств Сергію Царюку та Володимиру Довгополюку.

Наклад книги невеликий, але вона буде в бібліотеках району, і читачі матимуть змогу її почитати. До речі, видання має гарний дизайн, насичене багатьма ілюстраціями. Автор щиро дякує працівникам і директору вінницької міської друкарні Степану Грицику за якісні друк і художнє оформлення книги.

Щодо майбутніх планів журналіста. Нині Петро Васильович працює над виданням книги про відзначення пам’яті серединського філософа, письменника Василя Думанського, якому цьогоріч виповнилося б 65 років.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Бойко Терентій Харитонович (1923) 1923 р., українець, розвідник. Страчений ворогами 01.1944 р. Похов. с. Поташня.

З історії Бершаді
Допомога робітничих колективів прискорила відродження сільськогосподарського виробництва, сприяла підвищенню культури землеробства. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Життя прожите недарма - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення