ПОВІТРЯ І ВОДА БУДУТЬ ЧИСТИМИ, А ЗЕМЛЯ – РОДЮЧОЮ

 • Подобається3Не подобається
 • 3 Листопада 2006, 23:23

З інформації на сесії П.В. ПОПУКА – депутата районної ради, державного інспектора з охорони навколишнього середовища.
Комплексною екологічною програмою Бершадщини на період 2004-2015 років передбачено завдання спрямувати дії управлінь, відділів РДА, підприємств, установ та організацій, міської та сільських рад на виконання комплексних заходів на створення правових, фінансових, соціально-економічних механізмів переходу до сталого розвитку краю.
За два роки відповідно до неї виконано заходи по усуненню ряду екологічних проблем, зокрема, 32 земельні ділянки, на яких сміттєзвалища, паспортизовано. Не паспортизоване воно лише на території Серебрійської сільської ради.
Проте увага до упорядкування не повинна послаблюватися. А факти безгосподарського їх утримання мають місце у Флорино, Джулинці, Кошаринцях, Баланівці, Яланці, Шляховій, Війтівці.
У свій час було внесено зміни і доповнення до рішення Х сесії 4 скликання в зв'язку з тим, що за результатами Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування на 2005 рік переміг один із них – "3аходи щодо підвищення екологічної безпеки на території флоринської територіальної громади". Тому сміттєзвалище тут треба привести у відповідність з вимогами природоохоронного законодавства уже в наступному році. Одержані з бюджету 50 тис. грн. спрямовано на виготовлення проекту будівництва полігону для твердих побутових відходів.
У Законі України "Про відходи" передбачено, що місцеві органи виконавчої влади, місцевого самоврядування здійснюють облік їх, а також несанкціонованих сміттєзвалищ і несуть відповідальність за поводження з ними. Проте в нас дуже мало робиться по виконанню документу. У районі дозволи на розміщення відходів виробництва мають САТ "Бершадське", птахокомбінат "Бершадський", агрофірма "Джулинка". У всіх інших керівники не реагують на приписи. І це в той час, коли деякі СФГ сягають рівня колишніх КСП. На них також поширюються вимоги цих законів. Промислові підприємства, крім комбінату хлібопродуктів, усі мають дозволи на розміщення відходів.
Доброю традицією було закріплення територій за організаціями, установами. Невже обов'язково чекати розпорядження, щоб навести порядок біля електротехнічного заводу, паливного складу, закладів торгівлі у місті і селах?
У плані виконання вимог Закону України "Про охорону атмосферного повітря" теж досягнуто суттєвого зменшення викидів забруднюючих речовин у повітряний басейн за рахунок підвищення технологічної дисципліни, впровадження у виробництво прогресивних технологій. Підприємства міста, сіл Красносілки, Джулинки, Флорино мають дозволи на ці викиди.
Чимала користь у збереженні його чистоти від газифікації району. На жаль, через відсутність дозволів на викиди в атмосферу притягнуто до відповідальності 5 керівників цегельних заводів.
У ході операції "Чисте повітря" перевищення вмісту окису вуглецю у відпрацьованих газах виявлено майже у 25 відсотках обстежених одиниць автотранспорту. А це вимагає щоквартального проведення обстежень.
Здійснено ряд заходів, спрямованих на забезпечення населення району централізованим водопостачанням із свердловин та громадських криниць. 3 метою попередження забруднення підземних водоносних горизонтів упорядковуються зони санітарної охорони джерел водопостачання і документом цьому є дозволи на спецводокористування. У районі 67 підприємств – споживачів води, дозволи ж мають – 62. Через їх відсутність деяких керівників притягнуто до адміністративної відповідальності. Поза увагою залишаються безгосподарські артсвердловини у Красносілці, Великій Киріївці, П'ятківці, Бирлівці. Вони не огороджені, відсутні лічильники води, експлуатуються без дозволів.
На одній із сесій районної ради прийнято рішення "Про встановлення режиму регульованої господарської діяльності у межах водоохоронних зон водних об'єктів та смуг відведення каналів". У ньому було передбачено розробку виконавчими органами місцевих проектів відведення прибережних захисних смуг річок і водойм у межах населених пунктів, що склалися, та затвердити їх. На жаль, цього не зроблено вздовж річок Удич, Берладинка, Дохно. Прибережні смуги перетворюються у території засмічення побутовими та виробничими відходами.
Проблемою збереження водних об'єктів – ставків стало утримання їх орендарями, які не встановлюють прибережних смуг і розорюють їх до берегів. Орендодавці, якими є сільські ради, не контролюють при цьому дотримання діючого законодавства, зокрема, умов договорів. Особлива увага вимагається від сільських громад, території яких вздовж Південного Бугу.
Щодо надр, то без відповідних нормативних документів користуються ними сільгосптоваровиробники сіл Чернятки, Джулинки, Вовчка. На землях запасу Ставківської, Джулинської, Кошаринецької сільських рад влаштовано несанкціоновані піщані кар'єри. Хочу сказати про добрі починання команди юних природоохоронців Джулинки. Хай прикладом для наслідування стане і багаторічна робота юних лісівників Сумівки, учнів П'ятківської школи по догляду за джерелами.
Значну увагу збереженню та відтворенню лісового фонду приділяє Бершадський держлісгосп. Проте недостатньою є увага з боку сільських голів до збереження лісових масивів на підвідомчих землях. Тому траплялися випадки самовільної вирубки дерев в Осіївці, Кидрасівці, Голдашівці.
Чимало років у районі була проблема з утилізацією заборонених, непридатних та невідомих отрутохімікатів. Вирішити її вдалося через спецпідприємство. Нині вони залишилися у Бирлівці, Кошаринцях, В. Киріївці. Дивну позицію зайняли керівники Бершадської філії ТОВ "Зернопродукт" та ПП "Промтехагросервіс". Залишаються невиконаними приписи як санепідстанції, так і екологічної інспекції.
Комплексна програма передбачає певну роботу по збереженню природно-заповідного фонду району. Законами на території Бершадщини охороняється таких 13 територій.
Природа – наш спільний дім. Отож завдання: домогтися, щоб повітря і вода були чистими, а земля – родючою.

Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Юні бершадські футболісти на турнірі в Італії</b><br />За ініціативи спортивної школи КО «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» і натхненної, значної підтримки прихильників футболу,...
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
8 фото   
<b>Діти нашого району оздоровляються в сонячній Іспанії</b><br />1. Фотография сделана была на празднике, который был организован для ознакомления с украинской кухней и немного...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Мацишин Максим Андрійович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

ПОВІТРЯ І ВОДА БУДУТЬ ЧИСТИМИ, А ЗЕМЛЯ – РОДЮЧОЮ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення