З 1 січня цього року переміщення ВРХ з господарства у господарство, реалізація молока та забій тварин на м'ясо здійснюється тільки за умови, якщо тварина ідентифікована; за наявності паспорта ВРХ і ветеринарної картки до нього. (Наказ Міністерства аграрної політики України від 29.06.2005 р. №289 "Про внесення змін та доповнень до наказу Мінагрополітики" від 17.09.2003 р. №342).
Ідентифікація проводиться з метою відстеження всього життєвого циклу тварини, походження тваринницької продукції. Сільські мешканці, які її уникають, можуть навіть не здогадуватися, що їх худоба хвора і ставлять під загрозу як своє здоров'я, так і тих, хто у них буде купляти молоко та м'ясо.
Крім того, найближчим часом має бути затверджена постанова Кабінету Міністрів про порядок надання бюджетної дотації виробникам продукції тваринництва та встановлення її розмірів і мінімально допустимого рівня цін, де також передбачено бюджетну підтримку лише по тваринах, що пройшли ідентифікацію та реєстрацію. Уряд зацікавлений у повній ідентифікації наявного поголів'я тварин не тільки через занепокоєння важким становищем сільгоспвиробників, але і через вимоги Європейського співтовариства і Світової організації торгівлі до тваринницької галузі.
Галина САЛИГА,
керівник Вінницької обласної філії державного підприємства "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин".