Fridge magnet wooden gears

БОЛЮЧЕ ВІДЛУННЯ ВІЙНИ

  • Подобається6Не подобається
  • 15 Лютого 2009 р

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав … І знову – 15 лютого.
Одне з найбільших церковних свят – Стрітення. День, коли зима зустрічається з весною.
Рівно двадцять років тому учасники війни в Афганістані зустрілися з довгожданим миром – саме тоді з цієї країни вивели війська тепер уже колишнього СРСР, який через якихось три роки розпався. Одним з факторів, що прискорив цей розпад, була афганська війна. І хоч минуло вже два десятиліття, відлуння тієї неоголошеної війни ще дуже довго болем відгукуватиметься у наших серцях.

Нині відомо, що учасниками бойових дій в Афганістані було понад 160 тисяч українців, більшість з яких відзначена нагородами. 12 стали Героями Радянського Союзу. 3160 воїнів України не повернулися додому живими. 10 з них – уродженці Бершадського району.
Взагалі, точну кількість наших земляків, які брали участь у війні, визначити важко. Нині в районі проживає 120 учасників бойових дій. Чимало колишніх воїнів виїхало за межі Бершадщини.
Минуло вже два десятиліття, але війна ще й досі, вже в мирний час, безжально забирає з життя людей, що пройшли те жахливе пекло. У смерті різні причини – хвороби, нещасні випадки і навіть самогубства. Мабуть, «афганський синдром» – це не тільки незбагненна, а й невиліковна хвороба… За двадцять років пішло з життя двадцять воїнів-афганців – у два рази більше, ніж загинуло на війні… Держава на законодавчому рівні задекларувала різні види пільг для воїнівінтернаціоналістів. Але не завжди вони доходять до тих, кому призначені. До того ж, деякі пільги доводиться відвойовувати через суд. І навіть маючи відповідні виконавчі листи, ми не завжди можемо домогтися справедливості. Ми розуміємо, що ті, хто повинен забезпечити надання пільг, виходять не з вимог законодавства, а з можливостей бюджету.
Тож, як кажуть, не дуже й сподіваємося на різні пільги та допомоги. Члени нашої спілки, як і багато інших громадян, змушені їздити на заробітки, не шануючи при цьому свого здоров’я. Що поробиш, коли дома знайти роботу практично неможливо. А якщо вона і є, то жодної зарплати не вистачить на утримання сім’ї, навчання дітей. Не кажучи вже про пенсії.
Правда, позитивним моментом нашого буття я б назвав те, що майже всі, хто потребує, забезпечуються санаторно-курортним лікуванням, мають можливість поправляти здоров’я в госпіталях Вінниці та Пуща-Водиці.
Проблем у роботі нашої спілки чимало.
Найгостріша, найболючіша з них – відсутність коштів. Фінансується тільки проведення заходів, а на виконання статутних вимог кошти не виділяються. Однак і в таких умовах ми проводимо відповідну роботу по військово-патріотичному вихованню молоді.
Хотілося б, щоб більше уваги влада, керівники на місцях приділяли батькам загиблих воїнів. Правда, протягом останніх двох років їм виписували по шість складометрів дров. Але чи достатньо лише дров? І чи не правильніше турбуватися про цих людей не тільки напередодні пам’ятних дат, а постійно.
Про ці та інші проблеми та можливості їхнього розв’язання ми постійно ведемо мову на зборах нашої організації, які, як правило, відбуваються двічі на рік. Ось і зараз ми запланували зібратися завтра, 14 лютого, спочатку на центральній площі біля церкви в Бершаді. Заходи з нагоди 20-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану розпочнуться з панахиди по загиблих. Прошу всіх учасників афганської та інших локальних воєн прибути сюди на 9 годину 30 хвилин.
Після панахиди відбудеться покладання квітів до меморіалу, а потім зібрання у приміщенні музичної школи за участю керівників району. Буде можливість невимушено поспілкуватися і вияснити чимало питань, які хвилюють багатьох.
Анатолій ІВАСИК, голова районної спілки ветеранів війни в Афганістані (воїнівінтернаціоналістів), депутат районної ради.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
4 фото   
<b>У світі можна жить без еталонів</b><br />Головною темою на пленарному засіданні сесії Бершадської районної ради, що відбулась 25 травня, було питання...
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Козачок Антон Мартинович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 03.10.44.

З історії Бершаді
Цукровики постійно борються за впровадження на виробництві високої культури виробництва. Поруч з виконанням виробничих планів багато уваги приділяється естетиці виробництва: цехи просторі, світлі, всюди вазони з квітами. На території заводу робітники посадили фруктовий сад, розбили квітники, заасфальтували доріжки. У затінку шумлять струмені невеликого фонтану, поруч - альтанки. В центрі скверу... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

БОЛЮЧЕ ВІДЛУННЯ ВІЙНИ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники