Fridge magnet wooden gears

7 квітня - Всесвітній день здоров'я

  • Подобається1Не подобається
  • 6 Квітня 2011, 09:00


Кожен з нас не на словах знає про реальний стан медичної галузі України. Всім зрозуміло: важкі в дечому непопулярні кроки реформування медичної галузі сьогодні – це здоров’я нашої нації завтра.

Реформування медичної галузі в Україні назрівало давно. Рівень надання медичної допомоги населенню потребує значного покращення та удосконалення. Як відомо, Вінниччина та ще дві області України (Донецька і Дніпропетровська) потрапили в розроблений урядом проект по реформуванню медицини.

Бершадський район також задіяний в даному проекті. Рішенням сесії районної ради від 30 грудня 2010 року було створено комунальну установу «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», а на наступній сесії райради затверджено статут, структуру та штатну чисельність центру, який повноцінно почав функціонувати з 1 березня 2011 року. Нині діють 8 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини (АЗПСМ), 7 дільничних лікарень та 25 ФАПів.

Райдержадміністрація та районна рада з розумінням та підтримкою ставляться до вирішення проблем центру. Завдяки районній владі було виділено кошти для закупки 9 комп’ютерів, меблів для Бершадської АЗПСМ та адміністративного підрозділу центру.

Реформування медичної галузі в районі проводиться ефективно, однак є й проблеми. Зокрема, в Осіївській, Війтівській АЗПСМ немає кардіографів, в Бершадську – потрібен переносний ЕКГ- апарат. Лікувальнопрофілактичні заклади району недостатньо забезпечені автотранспортом (потреба по району складає 9 одиниць санітарного транспорту).

Чимало приміщень АЗПСМ та ФАПів потребують ремонту, заміни вікон, на більшості ФАПів відсутні глюкометри, що не дозволяє надавати якісну допомогу хворим на цукровий діабет. Є й інші проблемні питання.

Найближчим часом комунальна установа «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» планує наступні кроки по покращенню медичної допомоги населенню району. Втілюватимемо в практику розроблений план по створенню пунктів швидкої допомоги, а саме: планується створити такі пункти на базі Михайлівської, Маньківської, Устянської, Шляхівської дільничних лікарень в розрахунку з 20хвилинним прибуттям швидкої допомоги. Звичайно, такі заходи потребують капіталовкладень та допомоги з боку райдержадміністрації, районної ради та облдержадміністрації.

Крім того, потрібно замінити опалювальні котли для більшої економії тепла. Але найгострішим питанням реформування медичної галузі в районі є кадрове. Так, в Флоринській, Яланецькій, Сумівській АЗПСМ відсутні лікарі загальної практики – сімейної медицини. Недостатньо забезпечена кадрами стоматологічна служба в сільських лікувально-профілактичних закладах.

Але, незважаючи на проблеми, які виникають, в районі продовжується наполеглива робота по розвитку сімейної медицини на селі як основи забезпечення профілактичної спрямованості охорони здоров’я.

Андрій ЦИБУЛЮК, головний лікар комунальної установи «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», депутат районної ради.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
1 фото   
<b>Війтівка сьогодні</b><br />
8 фото   
<b>День захисту дітей у Бершаді</b><br />На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей,...
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
6 фото   
<b>Бершадський чоловічий монастир</b><br />Бершадський Преображенський чоловічий монастир від самого початку свого існування був єдиним монастирем на Поділлі,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Тарабанчук Іван Йосипович (1903) 1903 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Помер від ран 11.12.44. Похов. с. Тура, Угорщина.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

7 квітня - Всесвітній день здоров'я - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники