Як захиститися і зберегти своє життя?

 • Подобається0Не подобається
 • 19 Серпня 2014, 09:00

При веденні бойових дій гине і зазнає поранень чимало цивільного населення.

 Причини цього – не лише цілеспрямовані дії однієї з воюючих сторін (як правило, терористів, окупантів, загарбників), а й незнання та невміння цивільних осіб уникати зони ураження внаслідок обстрілу стрілецькою зброєю чи артилерійсько-мінометними системами, авіаційним бомбардуванням.

Саме тому при наближенні бойових дій до житлових масивів бажано евакуювати звідти мирне населення. Якщо ж цього зробити не вдалося, то мирним жителям самим слід подбати про свою безпеку.

Так, перебуваючи в будинку під час перестрілки, не можна виходити на відкритий простір, підходити до вікон, а краще взагалі лягти на підлогу, використовуючи стіни як укриття.

Коли є загроза артилерійського чи мінометного обстрілу, атаки літаків чи гелікоптерів, ракетного удару, слід ховатися в укриттях, що заглиблені в землю. Це можуть бути підвали всіх видів та погреби індивідуальних господарств.

Правильним буде такий порядок дій: – побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть перебуваючи на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення камінням, уламками тощо; – одразу спуститися до заглибленого укриття; – обов’язково треба мати і зберігати в доступному місці укомплектовану медичну аптечку, бажано вогнегасник.

Знайте розташування електричних рубильників, водопровідних кранів для екстреного відключення електрики та води; – не захаращуйте коридори будівлі, сходові майданчики, аварійні і пожежні виходи сторонніми предметами. Тримайте у зручному місці документи, гроші, кишеньковий ліхтарик і запасні батарейки, а також певний запас води і продуктів на випадок, якщо перебування в заглибленому укритті буде тривалим.

При можливому заваленні зовні заглибленого укриття не піддавайтеся паніці і не падайте духом, зосереджуйтесь на найважливішому. Намагайтеся вижити за будь-яку ціну, вірте, що допомога прийде обов’язково. По можливості надайте собі першу медичну допомогу. Спробуйте пристосуватися до обстановки і пошукати можливий вихід. Постарайтеся визначити, де ви перебуваєте, чи немає поряд інших людей, прислухайтесь, подавайте голос.

Пам’ятайте! Людина здатна витримати спрагу і голод тривалий час, якщо марно не витрачати енергію.

Пошукайте предмети, які могли б допомогти подати світлові або звукові сигнали (наприклад, ліхтарик, люстерко, а також металеві предмети, якими можна постукати по трубі або стіні і тим самим привернути увагу). Намагайтеся забезпечити надходження до сховища свіжого повітря.

У районі спеціальних бомбосховищ немає, однак ці функції частково можуть виконувати протирадіаційні укриття. Всього в районі на обліку таких 65 з плановою можливістю укриття 18660 людей. У мирний час ці приміщення використовуються для різних потреб. Наприклад, це можуть бути кафе, тренажерні зали, класи цивільної оборони, складські чи господарські приміщення, інше.

При необхідності вони повинні бути приведені в готовність до використання за призначенням як укриття за певний, встановлений окремо для кожної споруди, час. При цьому їх адреси і напрямки руху до них будуть визначено вказівниками. Більшість ПРУ зосереджено в Бершаді, але в багатьох населених пунктах району вони також є і розташовані здебільшого в підвалах громадських приміщень – таких, як школи, будинки культури, лікувальні установи, заклади торгівлі та інші.

З переліком ПРУ з адресами можна ознайомитися на сайті райдержадміністрації ( www.rdabershad.gov.ua ).

Борис ОБУХОВСЬКИЙ, начальник відділу ЖКГ, інфраструктури та цивільного захисту райдержадміністрації.

 ОБЕРЕЖНО! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!

Після проходження по території бойових дій можна часто виявити боєприпаси, що не розірвались, однак у будь-якому стані вони являють небезпеку для оточуючих. Як слід вести себе у таких випадках?

Загальні дії: при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмета жодним чином не чіпати його і тим більше не намагатися розібрати; негайно повідомити міліцію, військкомат, органи місцевої виконавчої влади, районний підрозділ державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) або за телефонами «101», «102».

Дії дорослих: позначити місце знахідки небезпечних предметів; виставити тимчасову охорону; довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, бо це загрожує життю; негайно сповістити місцеві органи влади, міліцію про знахідку; до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд; не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.

Дії дітей: визначити місце знахідки; не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому; про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (школу, міліцію, найближчу установу); не розводити багаття поблизу знахідки; запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка, і поставити пам’ятну віху.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці.

Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків. Нехай краще на нашій землі панує мир.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Новий герб і прапор міста</b><br />Сесія міської ради затвердила герб та прапор міста, які розроблені на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з...
2 фото   
<b>Квіти</b><br />
2 фото   
<b>Свято в Усті</b><br />
2 фото   
<b>Коли керівники і громада – в одній упряжці</b><br />Не випадково в заголовок винесено саме такі слова, оскільки тандем сільського голови і керівника ТОВ...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Барановський Олександр Семенович (1911) 1911 р., українець, оточенець. З 02.1943 р. по 03.1944 р. член підпільної групи. Страчений ворогами.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Як захиститися і зберегти своє життя? - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення