Fridge magnet wooden gears

Як захиститися і зберегти своє життя?

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Серпня 2014, 09:00

При веденні бойових дій гине і зазнає поранень чимало цивільного населення.

 Причини цього – не лише цілеспрямовані дії однієї з воюючих сторін (як правило, терористів, окупантів, загарбників), а й незнання та невміння цивільних осіб уникати зони ураження внаслідок обстрілу стрілецькою зброєю чи артилерійсько-мінометними системами, авіаційним бомбардуванням.

Саме тому при наближенні бойових дій до житлових масивів бажано евакуювати звідти мирне населення. Якщо ж цього зробити не вдалося, то мирним жителям самим слід подбати про свою безпеку.

Так, перебуваючи в будинку під час перестрілки, не можна виходити на відкритий простір, підходити до вікон, а краще взагалі лягти на підлогу, використовуючи стіни як укриття.

Коли є загроза артилерійського чи мінометного обстрілу, атаки літаків чи гелікоптерів, ракетного удару, слід ховатися в укриттях, що заглиблені в землю. Це можуть бути підвали всіх видів та погреби індивідуальних господарств.

Правильним буде такий порядок дій: – побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на землю, навіть перебуваючи на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе поранення камінням, уламками тощо; – одразу спуститися до заглибленого укриття; – обов’язково треба мати і зберігати в доступному місці укомплектовану медичну аптечку, бажано вогнегасник.

Знайте розташування електричних рубильників, водопровідних кранів для екстреного відключення електрики та води; – не захаращуйте коридори будівлі, сходові майданчики, аварійні і пожежні виходи сторонніми предметами. Тримайте у зручному місці документи, гроші, кишеньковий ліхтарик і запасні батарейки, а також певний запас води і продуктів на випадок, якщо перебування в заглибленому укритті буде тривалим.

При можливому заваленні зовні заглибленого укриття не піддавайтеся паніці і не падайте духом, зосереджуйтесь на найважливішому. Намагайтеся вижити за будь-яку ціну, вірте, що допомога прийде обов’язково. По можливості надайте собі першу медичну допомогу. Спробуйте пристосуватися до обстановки і пошукати можливий вихід. Постарайтеся визначити, де ви перебуваєте, чи немає поряд інших людей, прислухайтесь, подавайте голос.

Пам’ятайте! Людина здатна витримати спрагу і голод тривалий час, якщо марно не витрачати енергію.

Пошукайте предмети, які могли б допомогти подати світлові або звукові сигнали (наприклад, ліхтарик, люстерко, а також металеві предмети, якими можна постукати по трубі або стіні і тим самим привернути увагу). Намагайтеся забезпечити надходження до сховища свіжого повітря.

У районі спеціальних бомбосховищ немає, однак ці функції частково можуть виконувати протирадіаційні укриття. Всього в районі на обліку таких 65 з плановою можливістю укриття 18660 людей. У мирний час ці приміщення використовуються для різних потреб. Наприклад, це можуть бути кафе, тренажерні зали, класи цивільної оборони, складські чи господарські приміщення, інше.

При необхідності вони повинні бути приведені в готовність до використання за призначенням як укриття за певний, встановлений окремо для кожної споруди, час. При цьому їх адреси і напрямки руху до них будуть визначено вказівниками. Більшість ПРУ зосереджено в Бершаді, але в багатьох населених пунктах району вони також є і розташовані здебільшого в підвалах громадських приміщень – таких, як школи, будинки культури, лікувальні установи, заклади торгівлі та інші.

З переліком ПРУ з адресами можна ознайомитися на сайті райдержадміністрації ( www.rdabershad.gov.ua ).

Борис ОБУХОВСЬКИЙ, начальник відділу ЖКГ, інфраструктури та цивільного захисту райдержадміністрації.

 ОБЕРЕЖНО! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!

Після проходження по території бойових дій можна часто виявити боєприпаси, що не розірвались, однак у будь-якому стані вони являють небезпеку для оточуючих. Як слід вести себе у таких випадках?

Загальні дії: при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмета жодним чином не чіпати його і тим більше не намагатися розібрати; негайно повідомити міліцію, військкомат, органи місцевої виконавчої влади, районний підрозділ державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) або за телефонами «101», «102».

Дії дорослих: позначити місце знахідки небезпечних предметів; виставити тимчасову охорону; довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, бо це загрожує життю; негайно сповістити місцеві органи влади, міліцію про знахідку; до прибуття працівників міліції взяти місце і предмет під нагляд; не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей.

Дії дітей: визначити місце знахідки; не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому; про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (школу, міліцію, найближчу установу); не розводити багаття поблизу знахідки; запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка, і поставити пам’ятну віху.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці.

Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків. Нехай краще на нашій землі панує мир.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Лановський Василь Купріянович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Як захиститися і зберегти своє життя? - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники