Fridge magnet wooden gears

ЇЇ ОСНОВОЮ Є ШЛЮБ

  • Подобається1Не подобається
  • 17 Травня 2007, 08:48

Ще давньогрецький мислитель Платон зазначав, що у добре влаштованій державі першими законами повинні бути ті, які регулюють шлюб. І це цілком закономірно, адже ні людина, ні сім'я не можуть існувати в суспільстві самі по собі. А найважливішою передумовою виникнення сім'ї, її основою є шлюб.
Конституцією України визначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї. З цього приводу не можна не згадати слова Л. Анспахера: "Шлюб являє собою відносини між чоловіком і жінкою, де незалежність обох сторін однакова, залежність – обопільна, а обов'язки – взаємні".
Статтею 21 Сімейного кодексу України визначено, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя.
Шлюбна форма організації сімейного життя завжди була і продовжує залишатися основною, бажаною, домінуючою. Статистика шлюбів дає можливість спостерігати демографічні процеси, виробляти засоби впливу на них з боку держави. Так, в першому кварталі нинішнього року на Бершадщині зареєстровано 63 шлюби і 68 розлучень, торік відповідно 76 і 55. В 2006-му шлюбів було 448, розлучень – 223, а у 2005-му відповідно 393 і 242, тобто в останні роки чітко простежується зростання кількості розлучень. Аналіз статистичних даних свідчить: останнім часом збільшується кількість розлучень пар, які прожили разом 10 і більше років.
Заява про реєстрацію шлюбу подається особисто жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу РАЦС. Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто її подати, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника на подання такої заяви теж мають бути нотаріально засвідчені.
Приховання тяжкої хвороби, а також хвороби, небезпечної для другого з подружжя, їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.
Існують певні перешкоди для укладення шлюбу, а саме: перебування в іншому шлюбі; наявність між особами, які бажають одружитися, родинних зв'язків прямої лінії споріднення, відносин усиновлення; недієздатність осіб (або особи), які бажають укласти шлюб.
Умовами вступу в шлюб є взаємна вільна згода жінки та чоловіка на укладення шлюбу, досягнення на день його реєстрації шлюбного віку та відсутність перешкод до укладення шлюбу.
Для жінки шлюбний вік становить 17, для чоловіка – 18 років. Однак Кодексом передбачено: за заявою особи, яка досягла 14 років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Шлюб реєструється у приміщенні державного органу РАЦС в урочистій обстановці. До речі, відповідно до ст. 67 Кодексу законів про працю України у відділі РАЦС неділя – вихідний, і реєстрація шлюбу в цей день не проводиться.
Щодо часу реєстрації шлюбу, то вона відбувається після спливу одного місяця від дня подання особами відповідної заяви. За наявності поважних причин, які підтверджуються документально, керівник державного органу РАЦС дозволяє скорочення місячного терміну реєстрації шлюбу.
Людмила ШЕВЧУК,
начальник відділу РАЦС
районного управління юстиції.

Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Зейденштейн Борис Щмерович (1907) 1907 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.43.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЇЇ ОСНОВОЮ Є ШЛЮБ - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники