Fridge magnet wooden gears

"Дорога до храму"

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Березня 2011, 09:00

– так називається нова книга директора Бершадської ЗОШ №1, відомого краєзнавця, члена Національної спілки журналістів Григорія Погончика. Роботі над нею він віддавав увесь вільний час, зібрав дуже цінний і унікальний матеріал про історію церков Бершадщини, розповів практично про всіх діючих священиків, вмістив їхні портрети.

Поза всяким сумнівом, така книга варта того, аби її видати, щоб вона була не тільки у кожного священнослужителя, а й у всіх, хто цікавиться історією рідного краю. Адже тут читач знайде ще й чимало історичних матеріалів, цікавих знімків. А є ще ж багато іншої необхідної інформації.

Подібна книга видавалася більш, як сто років тому – маю на увазі відому всім книгу Є. Сіцінського.

Справа в тому, що нова книга Григорія Погончика існує поки що… в одному примірнику. На видання її в автора нема коштів. Більше того, деякі люди вважають, що нині, як і колись, за випуск книжок авторам виплачують солідні гонорари. Та ті часи давно минули, і зараз, аби надрукувати книгу, авторові потрібно самому шукати кошти. У Григорія Олексійовича так було з попередньою книгою про Баланівку. Коли починалася робота над нею, деякі високопосадовці обіцяли посприяти у виданні. Та коли завершилася робота, і треба було оплатити послуги друкарні, всі обіцянки залишились обіцянками…Тож справжній ентузіаст своєї справи Григорій Погончик змушений був продати машину, аби книга побачила світ. Отак «заробляють» наші автори, які скромно роблять неоціненну справу для району, але не мають звички ходити і просити кошти.

Зважте, видання потрібне не тільки авторові, а й районові.

Якщо ця книга вийде, вона стане бібліографічною рідкістю. Бо такої роботи, яку виконав автор, вже ніхто ніколи не зробить.

З цього приводу пригадую, як під час перебування в Польщі нам, гостям цієї країни, вручали чудово видані книги про той чи інший регіон. Це були цікаві презентаційні видання. Таким могла б стати і нова книга Григорія Погончика, якби її видати в кольоровому оформленні. Та парадокс у тому, що чим менший тираж книги, тим більшою є ціна одного примірника. Тож для того, аби здешевити її випуск, потрібний більший тираж. Звичайно, не такий і великий, але поки що коштів в автора нема. Він може її випустити у чорно-білому варіанті, але від цього видання втратить дуже багато.

До того ж, і на такий варіант коштів бракує… Тож як колега-краєзнавець, хотів би звернутися до читачів, священнослужителів, вірян, яких зацікавила ця інформація, з проханням посприяти виданню книги. Якщо ми зберемо кошти, то кожен, хто вніс свою частку, зможе отримати чудово оформлену і насичену глибоким змістом книгу. З питань цієї допомоги звертайтеся у Бершадську ЗОШ №1 за телефоном 2-44-78 або безпосередньо до автора. Кожна заявка буде врахована. Сподіваюсь, що з допомогою загальнорайонної толоки ми зробимо вагому і для сучасників, і для майбутніх поколінь справу.

Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Запухляк Іван Ісакович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 11.05.44.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Дорога до храму" - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники