Fridge magnet wooden gears

Дожили до діамантового весілля

  • Подобається1Не подобається
  • 12 Травня 2012, 01:47

60 років прожили в парі Григорій Євгенович та Віра Пантелеймонівна Беляєви з Красносілки.

Уселі кожна сім’я на виду, і від прожитих разом в мирі та злагоді подружніх років також залежить її авторитет. Беляєви – справді щаслива пара, бо гідно пронесли свій хрест, хоч килим їх життя ніколи не був м’яким. Їх щастя в прожитому і пережитому цілком підходить під формулу людського щастя, яку вивів відомий російський письменник Лев Толстой – «Бути корисним і мати спокійну совість».

Григорій Євгенович і Віра Пантелеймонівна односельці, корінні красносільчани. Він – з родини невеликої, вона – з багатодітної. Зате обоє змал - ку привчені до важкої селянської праці. Він, пройшовши випробування фашистською окупацією і післявоєнною армійською службою в переможеній Німеччині, обрав професію механізатора, пропрацювавши на тракторі 45 років. Вона, за повсякденними клопотами старшої в сім’ї, де, крім неї, було ще шестеро дітей, обтяжених воєнним лихоліттям, не забувала і про освіту й після завершення навчання у відомій на той час Красносільській школі бухгалтерів – спочатку працювала помічником бухгалтера у місцевому колгоспі, а потім весь час лаборантом на кагатному полі місцевого цукрозаводу.

Зустрілися вони під час робочих справ у конторі колгоспу, бо проживали в різних кінцях села, а потім, зацікавившись один одним, полюбили. 10 травня 1952 року вони стали на весільний рушник. Весілля було хоч і не багатим, зате багаточисельним і запам’яталося назавжди настановами батьків та рідні.

Наша розмова проходила напередодні їхнього ювілею в ошатній оселі. І хоч Беляєвих знаю змалку, бо виростав неподалік і навіть вчився деякої примудрості в дядька Гріші, коли під час літніх канікул старшокласником підпрацьовував у нього причіплювачем на тракторі Т-38, все ж нині вони, старенькі і маленькі, постали перед мною в усій своїй величі зробленого своєю працею, горді родиною і прожитими роками.

Григорій Євгенович майже усі роки світанки зустрічав у полі, і його робочий день завжди тривав до вечора. Кажуть, що мало хто з трактористів міг скласти йому конкуренцію під час посіву цукрових буряків чи кукурудзи.

Тому й обрали його бути ланковим. Довелося працювати Григорію Євгеновичу і помічником бригадира, і бригадиром тракторної бригади. І понині серед найдорожчих його нагород – орден Знак Пошани і медалі переможця з Виставки досягнень народного господарства України у Києві.

Віддаючись сповна роботі, він знав, що у нього надійний тил, і Віра Пантелеймонівна завжди дасть раду по господарству, догляне за дітьми.

Адже всі роки тримали корову й телята, свині і птицю. А коли підростали кожна з дочок, то, гарно навчаючись у школі, не забували про допомогу батькам в усьому. Навіть з їх коротких розповідей-епізодів – і Валентини Григорівни, і Тетяни Григорівни, ще раз пересвідчився в гарних традиціях цієї сім’ї, які продовжуються й розвиваються понині.

Адже дочекалося стареньке подружжя й найвищих людських нагород – щастя в дітях, двох онуках і двох правнуках.

І найбільшою їх радістю є дні, коли збирається разом вся сім’я, родина, і за гарним столом ведеться невимушена і доброзичлива розмова.

Поцікавився уподобаннями стареньких. Григорій Євгенович любив працювати вдома зі зварювальним саморобним апаратом – робив металевий паркан для свого обійстя і на замовлення людей, а ще – був багато років одним з кращих коліїв свиней. І зараз, хоч болячки не дають спокою і підводять ноги, все ще прямує зрання на город із сапкою.

Віра Пантелеймонівна гар - но вишивала з юності. Ще і понині красуються її вишиті рушники й наволочки. А ще – вміло випікала торти, навіть на замовлення, і любила садити та доглядати квіти й дерева.

Обоє вони на пенсії з 1985 року, але жодного дня не сиділи без діла – город, худоба, птиця, обійстя. Нині, хоч роки дають про себе знати, також у щоденних клопотах, а їх улюбленицею-годувальницею є довірлива коза.

Завтра подружжя Беляєвих відзначатиме своє діамантове весілля, яке готують для них улюблені дочки, численна рідня.

Воно співпадає і з 86-літтям Григорія Євгеновича, який, посміхаючись, заявив, що буде вдячно цілувати в цей день свою дорогу дружину не менше, ніж в молоді роки.
Хай же і надалі, шановні ювіляри, ваше життя буде наповнене щастям, радістю і любов’ю!

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
13 фото   
<b>Естафета визволення</b><br />16 березня 2009 року у м Бершаді відбувся урочистий мітинг- реквієм та святковий концерт з нагоди передачі естафети...
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Турчинський Давид Федорович (1903) 1903 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
З нагоди 3-х роковин визволення Бершаді від німецько-фашистських загарбників на масовому мітингу було урочисто відкрито пам'ятник В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Дожили до діамантового весілля - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники