Fridge magnet wooden gears

Поїздка до Сахнівки

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Листопада 2013, 20:03

На базі авторської школи Олександра Захаренка у селі Сахнівка Черкаської області для директорів загальноосвітніх шкіл Бершадського району відбувся виїзний семінар, організований відділом освіти та методичним кабінетом. Гості ознайомилися з педагогічною спадщиною великого Учителя, з роботою навчально-виховного закладу, в якому навчається 126 дітей шкільного і дошкільного віку, працюють 18 педагогів. Девізом Сахнівської школи стали сло ва директора Олександра Анто новича: «Поспішайте робити добро. Духовне добро.

Воно стократ цінніше від матеріального».

Сам О.А. Захаренко (1937-2002) був відомою людиною не лише в Україні, а й за її межами як педагог-новатор, мислитель, творець авторської школи, який збагатив теорію і практику виховання школярів оригінальними підходами й методами здійснення виховного процесу. Саме він започаткував педагогіку співробітництва між учнем і вчителем.
Нинішній директор цієї школи Іван Рибалка разом із учнями провів екскурсію для гостей по всіх навчальних приміщеннях. Ми відвідали музей історії села Сахнівка та музей О.А. Захаренка, які розміщені у школі, а також шкільний планетарій, обсерваторію, демонстраційний та виставковий зали, плавальний басейн, шкільний дендропарк, у якому росте понад 3,5 тисячі дерев та кущів 70-ти видів на площі майже шість гектарів. За кожним класом закріплена частина території парку. Шкільним дендропарком опікується не тільки школа, а й усі мешканці села.

Тут склалася прекрасна традиція: кожен випускник школи садить своє дерево; молодята, які створюють сім’ї, теж саджають дерева і кущі.

На честь новонароджених їхні батьки також саджають у парку дерева, а саме берези та дуби. У парку є галерея троянд, висаджених на честь 216ти односельчан, полеглих у роки Великої Вітчизняної війни. Біля кожної троянди є табличка, на якій викарбувано прізвища полеглого і того, хто посадив трояндовий кущ.

Учасників семінару особливо вразив художньо-меморіальний комплекс «Криниця совісті», споруджений у пам’ять односельчан – жертв голодомору 1932-1933 рр. з іменами 1200 загиблих. Сподобався гостям яблуневий садок О.А. Захаренка, посаджений випускниками школи після смерті їхнього учителя.

Невід’ємною складовою парку є квітники, місточок кохання, верхній і нижній басейни, ігрові майданчики, каруселі, стовп миру тощо.

Учасники семінару, скориставшись нагодою, побували також на батьківщині Тараса Григоровича Шевченка у селі Кирилівці (Шевченкове) та в Моринцях, ознайомилися з експозиціями музею, відвідали могилу матері Великого Кобзаря, палац пана Енгельгардта, у якого служив малий Тарас у 1828-1829 роках. На території маєтку зберігся старий одинокий дуб, у дуплі якого ховав свої перші твори майбутній Пророк українського народу. Завершальним етапом поїздки стало відвідання музею-садиби Івана Нечуя-Левицького у с. Стеблів.

Враження від цієї подорожі спонукають до творчих роздумів, викликають бажання запровадити елементи досвіду великого педагога О.А. Захаренка у своїх школах, звертатися до літературної спадщини Т.Г. Шевченка та І.С. Нечуя-Левицького.

Григорій ПОГОНЧИК, директор Бершадської ЗОШ №1, член НСЖУ.


Дивіться також в розділі  Цікаво
» 17.06.2018 Амброзія полинолиста – однорічна яра рослина, що схожа на коноплю, за розміром і формою нагадує полин гіркий (звідки і назва – полинолиста). За сприятливих умов стебло рослини досягає висоти 22,5 метра, а коріння заглиблюється до 4 м. Стебло і...
» 02.04.2018 Сьогодні розповім про тополю. Відомо близько 150 видів тополь. Із них в Україні – 11. Найпоширеніші в нас – тополя тремтяча або осика, чорна або осокір, пірамідальна або колоновидна. Цю тополю ще називають італійською. Виростає у висоту до 40 метрів.
» 01.04.2018 Подорожчання передплати на друковані періодичні видання з 1 липня цього року, схоже, все-таки відбудеться. Національний оператор поштового зв’язку «Укрпошта» (читай – монополіст у сфері організації передплати на газети і журнали) підвищує розцінки...
» 01.04.2018 на ринку та в магазинах м. Бершаді станом на 27 березня 2018 р. (грн. за кг, літр)
» 01.04.2018 Царський посуд і ціпок від письменника
» 01.04.2018 Як Василь Гордійович вибився у люди
» 16.03.2018 Кількість населення у районах і містах області
» 03.03.2018 Лелека щастя принесе
» 12.02.2018 Водії! готуйте кошти на нові аптечки
» 29.01.2018 Замітки з історії Бершаді
Всі статті розділу Цікаво »
Цікаві фото
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
2 фото   
<b>Футбольне свято в Бершаді</b><br />15 жовтня проведено спортивне змагання, присвячене святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню захисника України, Дню...
12 фото   
<b>Звітно-виборна конференція</b><br />У кінці минулого тижня відбулася ХХ конференція Бершадської районної організації Партії регіонів, на якій розглянуто...
15 фото   
<b>КРАСНОСІЛКА</b><br />Село виникло в Х/ІІ столітті на мальовничому місці. Відтак його назвали &quot;Красне село&quot;,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Щербатюк Антон Петрович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 29.12.41. Похов. с. Гамово, Белевський р-н, Тульська обл.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Поїздка до Сахнівки - Все цікаве про Бершадь і не тільки - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники