Fridge magnet wooden gears

ВІД КОГО ЗАЛЕЖАТЬ ДОЛІ?

  • Подобається1Не подобається
  • 22 Квітня 2007, 22:14

Як різняться вони? Над деким вона так вже позбиткується, що і не передати. Але і в таких випадках, хто має силу, переборює негаразди і залишається людиною. Глушить їх горілкою лише той, у кого не вистачає терпіння вистояти. Полегшення при цьому хоч і настає, та лише до тих пір, поки зелений змій взагалі не візьме таку людину у свої міцні обійми. А так, як з них не так просто вже і вирватися, людина знову втрачає спокій, сім'ю, а то і життя.
Над Володимиром Приком, який народився ще до війни, вона теж неабияк познущалася. Якось мати випросила у трактористів пляшечку гасу. Потрібно було чимсь світити. Вони ж, горе-жартівники, налили бензину.
Коли вона звернулася до сина, щоб залив у лампу і засвітив, той з радістю заходився допомагати. Дарма, що був іще дошкільного віку, робити це доводилося вже не раз.
Та на цей, ненароком, мабуть, не тільки облив лампу, а і порозливав. Та ще і пляшечку поставив недалеко. Тож як тільки витер сірник, вмить спалахнув вогонь і настільки обпік обличчя, що живого місця не залишилося. Добре, що хоч встиг заплющити очі.
Рятували його тоді, як могли. Скільки разів тільки переніс операцію по пересадці шкіри. І все ж сліди залишилися такі, що соромився з'являтися на людях.
Коли закінчив семирічку і пішов працювати причіплювачем у тракторну бригаду, не повезло знову. Поламав ногу і став інвалідом. Здавалося б, що робити, навчатися не дозволяли статки, бо дома залишалося ще четверо дітей.
Завітавши якось у колгоспну майстерню, почав приглядатися. Подобалося тут абсолютно все. І дзижчання циркулярки, і гул стругального верстата. Але чи не найбільш заворожувало, коли із звичайної деревини
з-під рук майстра могло вийти і вікно, і ящик до воза.
Коли попросився на роботу, колектив не тільки із співчуттям сприйняв його появу, а і допомагав, підказував. В результаті не минуло багато часу, а він вже навіть випереджав декого із наставників, опанувавши професії і теслі, і столяра, і колісника, і бондаря.
Придбав стругальний верстат, інше причандалля і додому. Вдень працював у колгоспі, а вечорами виконував замовлення односельчан на вікна, двері. На ту пору якраз був пік будівництва на селі, тож роботи вистачало.
Дівчата, звичайно, задивлялися на нього не так, як на інших хлопців. Не то із співчуттям, не то з цікавістю. І від цього він дуже страждав. Якось на весіллі, самому довелося бути свідком, як він запросив дівчину до танцю, а та відвернулася. Підійшов до іншої – те саме. Ледве заспокоїв тоді його.
Але як зі своєю наполегливістю знайшов місце у житті, роботу, так знайшов і пару. У їх сім'ї панували мир і спокій. Збудували хату. Коли Бог послав спочатку сина, а потім і дочку, раділи безмежно.
Так і відпрацював у будівельній бригаді чверть віку, аж поки не прийняв колгоспну пасіку. Вона була у такому стані, що рамки з розплодом, щоб підтримати, довелося носити з дому. Аж поки не стала сильною.
Життям був задоволений завжди. Любив компанію, мав друзів, ходив у гості. Любив поспівати. Але долі того виявилося замало, і вона ще раз вирішила над ним позбиткуватися. Раптово помер батько. Син, відслуживши в армії, створивши сім'ю і навіть подарувавши батькам онука, трагічно загинув. Переживав тоді настільки, що і не передати.
Дочка, вийшовши заміж, теж втішила батьків двома онуками. В них і знаходить розраду, тамуючи біль втрат.
Не стільки вже і забагато у нас тепер таких, хто вміє вишукати в собі сили, щоб вистояти у житті наперекір усім негараздам. От і він не зламався, залишившись Людиною з великої літери. Недаремно кажуть, що людина красива не тільки обличчям, а і своїми діями, вчинками.
Так, молодь тепер більш освічена. Але якби вона брала приклад зі старших, порядних людей, набагато менше було б залежних від нікотину, алкоголю. Менше було б наркоманів і злодіїв, а більше сімей, які ми називаємо благополучними.
Василь ДЕРКАЧ,
громадський кореспондент.
с. Кидрасівка.

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Гагаріна Лідія Юхимівна (1920) 1920 р., українка, селянка. Мобілізована в 1941 р. Рядовий. Загинула 00.05.45.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ВІД КОГО ЗАЛЕЖАТЬ ДОЛІ? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники