Fridge magnet wooden gears

ЗАСМІЧУЄМО ЩОДЕННО І БЕЗДУМНО

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Листопада 2007, 19:41

Великий Гете писав: «Природу найлегше підкорити, підкорившись її законам». І це справді так. Про те чи завжди ми так робимо? Пригадався мені зараз, перед початком зими, один з останніх днів літа.
… На траву біля міського фонтану, де щойно прибрала техпрацівниця, жінки, діти яких гралися поруч, спокійно лузали насіння і лушпинням смітили на асфальт і траву. На моє зауваження холоднокровно відповіли (мені здалося, що у цьому спокої приховувалася чимала доза цинізму):
– Щоб вона (мається на увазі техпрацівниця) прибирала, раз за це гроші одержує!
– А якби на її місці працювала ваша мати? – надія пробитись до людської совісті не полишала мене.
У відповідь лише розсміялись:
– Наші матері не стануть гнути спини за копійки. Вони зараз в Італії, євро заробляють!
Іду далі. Назустріч два юнаки. Закурили, а пачку від цигарок викинули на клумбу, хоча поруч урна для сміття…
Отак щоденно і бездумно чимало наших громадян засмічує рідне місто, рідну природу.
А ще значну шкоду довкіллю завдають відходи котелень, автотракторна техніка, спалювання опалого листя та сміття, в якому накопичується чимало шкідливих речовин, які при згорянні потрапляють в повітря і забруднюють його.
У нашому районі традиційно з березня по травень проводиться двомісячник з благоустрою, озеленення та поліпшення екологічного стану міста і сіл. Але, на мою думку, цим потрібно займатися постійно. І не тільки конкретними діями, а й вихованням у молоді і дорослих дбайливого ставлення до свого міста, села, рідної природи.
Подумаймо над тим, чому засмічується довкілля, чому береги річок і ставків перетворюються у стихійні сміттєзвалища, чому сюди звозиться і зноситься всякий непотріб? Майже ніхто не задумується над тим, що весь цей бруд зливається у воду, і вона, забруднена, через підземні «капіляри» потрапляє у криниці, з яких п’ємо воду…
А чому останнім часом знищуються зелені насадження? Адже дерева – це фабрика кисню. Одне дерево забезпечує життя чотирьом людям. Чи знають про це ті, хто без будь-яких причин посягає на джерело забезпечення життя – її величність Природу?
Після всього побаченого дійшов висновку: негайно треба бити на сполох, адже ситуація з довкіллям не може не турбувати. Завершу свій лист словами однієї поетеси, яка душею відчула біль природи:
Ви чули, як дерева
плачуть?
Земля здригається, неначе
Земля ридає,
земля благає:
«Це ж хто моїх дітей
знімає?»
Віктор БАЛАН,
громадський інспектор з охорони довкілля.
м. Бершадь.

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Як святкувала Бершадщина</b><br />Урочистості з нагоди 24-ої річниці Незалежності України відбулися 24 серпня біля районного будинку культури.
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Березівка
Гембарук Олексій Кононович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 26.11.44. Похов. м. Хатван, Угорщина.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗАСМІЧУЄМО ЩОДЕННО І БЕЗДУМНО - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники