«Україна повинна бути сильною!!»

 • Подобається6Не подобається
 • 22 Липня 2009 р


Для подолання економічної кризи Україні необхідно тільки дві складові – компетентна влада і сильна політична воля. Так вважає Сергій Тігіпко.
В середині червня він пішов у відставку з посад голови правління «Сведбанку», радника прем’єр-міністра і співголови Ради інвесторів при Кабінеті міністрів і оголосив про намір боротись за пост Президента України. Про свої мотиви, цілі та завдання Сергій Тігіпко розповів в інтерв’ю нашому кореспонденту.

Якщо ти кажеш зрозумілі речі, під якими люди будуть готові підписатись, то вони приєднаються до тебе

– Ви наполягаєте на тому, щоб знову посилити повноваження президента. Чому?
– Це очевидно. Легше проводити зміни в країні за президентської моделі управління. Сьогодні у нас дуже занедбана ситуація по низці напрямів. Взяти рівень корупції. Взяти судову систему. Перепони для розвитку малого та середнього бізнесу. Проблеми охорони здоров’я і проблеми освіти.
Тобто основні послуги, які держава надає людям. Все настільки погано! Ми дуже забарилися зі змінами – втрачено п’ять років. Аби навести лад у країні, ми мусимо деякий час пожити за президентського правління.
– Але багато ваших опонентів продовжують вважати, що парламентська республіка більш справедлива форма правління для України… – Парламентська республіка добра тоді, коли є сформовані політичні партії, в яких будь-який член партії може стати її лідером, може висловлювати свою думку, може перейти в іншу фракцію. Сьогодні у нас є певні лідерські формування, які назвати сучасними партіями неможливо. Це свідчить про те, що до парламентської республіки ми ще не готові. Я думаю, що через п’ять-десять років ми могли б підійти до цієї моделі. Поки що потрібна президентсько-парламентська форма правління. Нам потрібна централізована сильна влада, яка швидко змінить країну.
– Ви проголосили принцип прагматичної політики. У чому він полягає?
– Так, ми повинні бути дуже прагматичними. Є Росія, є Європа, є США і у всіх свої інтереси. А нам потрібно чітко бачити і захищати національні інтереси України. Тільки тоді ми не станемо розмінною монетою. Україна повинна бути сильною!
– Ви вважаєте, що потрібно розширювати економічні відносини з Росією?
– В Україні, і особливо в її західній частині, є певний комплекс, який сформувався щодо Росії. Деякі політики цим користуються. Все, що ти кажеш про Росію, сприймається негативно. Я вважаю, що це йде від великої невпевненості в тому, що ми можемо конкурувати з Росією. У мене така впевненість є. Сьогодні ми бачимо, що у нас є цілі сектори економіки, які не гірше розвинуті, ніж у Росії. А Росія – це ще й великий ринок збуту. Не кажучи вже про те, що там працюють 3,8 мільйона українців.
– Ви розумієте, як потрібно реформувати економіку України?
– Безумовно! Як країни, які вважались аутсайдерами, виходили з цих ситуацій? З’являвся сильний лідер – з’являлась стратегія. Але важливо, щоб цей сильний лідер мав такі вольові якості, які дозволяли б цю стратегію втілити і контролювати. В іншому випадку у нас почнеться відома українська хвороба – ми абсолютно не націлені на результат. А поіншому нічого не виходить. Я свого часу засвоїв, що ти можеш будь-що казати, але результат поклади на бочку.
– Хто буде фінансувати вашу передвиборчу кампанію?
– Якщо ти кажеш зрозумілі речі, під якими люди будуть готові підписатись, то вони приєднаються до тебе. І допоможуть. Я маю на увазі, в першу чергу, малий та середній бізнес. Переможе той, хто збере більше прихильників. Основне – розмовляти з людьми і розмовляти щиро.
– Які ви бачите свої переваги, як політика?
– Перше. Я себе відчуваю дуже впевненим як професіонал. Я добре розумію макроекономічну ситуацію. Добре розумію, що і, головне, як необхідно робити в державі. Друге.
Я один з небагатьох кандидатів, які розуміють мікрорівень.
Я працював з конкретними підприємствами, з конкретними виробництвами. І такого досвіду у нинішніх кандидатів просто немає. Третє. Я вважаю, що політик мусить бути битим.
У мене була достатня пауза, щоб все обдумати і зважити. І для мене це є найбільшою перевагою. Сьогодні я себе відчуваю успішною і впевненою людиною.
– Як буде застосовуватись адміністративний ресурс?
– Який адміністративний ресурс? У кого він є? А якщо є, то чому вони нам не демонструють його у боротьбі із кризою?
– Ви говорили, що ніколи не підете у політику, в цю брудну справу.
– Перед усіма нами стоїть вибір. Змиритись з тим, що відбувається в країні сьогодні, чи впливати на ситуацію, намагатися змінити її. Найбільш активно можна впливати через політику. Значить, будемо працювати, змінювати політику, робити її більш моральною.
– Ваше рішення балотуватись – назвали чоловічим вчинком… – Мій найбільший чоловічий вчинок – це дев’ятимісячний син, у якого недавно прорізалось чотири зуби…

Ольга РИБАЛКО.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Літо</b><br />
9 фото   
<b>У Бершаді знято пам'ятник В. Леніну</b><br />&#160;Не те, щоб повалено чи по-звірячому розтрощено. Просто вранці його не було на звичному місці. На його місці...
3 фото   
<b>Ювілейне свято молодої держави відзначила Бершадщина</b><br />Наша держава відзначила важливу, знаменну дату в багатовіковій історії народу &ndash; двадцяту річницю проголошення...
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Дерипала Василь Омелянович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 10.10.44. Похов. м. Мезетур, Угорщина.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

«Україна повинна бути сильною!!» - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення