Fridge magnet wooden gears

Чи буде в україні середній клас, якщо запровадять Бюджетний та Податковий кодекси?

  • Подобається1Не подобається
  • 12 Липня 2010, 18:49

Сьогоднішня влада пріоритетним завданням називає проведення масштабних реформ, спрямованих на подолання кризи та стимулювання економічного розвитку країни. І, як стверджують урядовці, першими кроками в цьому напрямку є прийняття Податкового та Бюджетного кодексів. Проте, після того, як проекти Податкового та Бюджетного кодексів були зареєстровані у Верховній Раді України і стали доступними для ознайомлення та загального обговорення, серед українського політикуму, науковців та експертів виникли гострі дискусії щодо того, чи зміст запропонованих урядом нормативно-правових актів відповідає задекларованим цілям.
Якщо запитати приватних підприємців, що вони очікують від держави в особі урядовців, отримаємо відповідь – щоб держава не заважала працювати. Перш за все, підприємці в очікуванні зниження податкового тиску. Проте урядовий проект Податкового кодексу лише посилить податкове навантаження на мільйони підприємств малого та середнього бізнесу. Він дозволяє кільком десяткам великих компаній не платити податки – за рахунок збільшення тиску на всіх платників податків.
Найбільше нарікань викликають зміни в положенні про створення спрощеної системи оподаткування.
В той же час у цьому документі ми бачимо надзвичайно великий обсяг пільг з оподаткування ПДВ та податку на прибуток іншими спеціальними режимами оподаткування, які зможуть отримати винятково представники великого бізнесу. Вводиться додаткова ставка податку на прибуток, яка встановлюється органами місцевого самоврядування в розмірі 5%. Тому насправді обіцяні новою владою зниження ставки податку на прибуток до 17%, реально будуть становити до 22%.
Також передбачається індексація ставок податку на транспортні засоби, а з 1 січня 2013 року проценти по депозитах обкладатимуться податком на доходи фізичних осіб. Тобто кожен, хто має в банку депозит, сплачуватиме державі 5%.
Найбільше нарікань у підприємців викликає збільшення повноважень податкових органів. Кодекс фактично дозволяє податковим органам заходити до будь-яких приміщень, у тому числі до квартир громадян, якщо за цією адресою зареєстрований платник податку. А це є прямим порушенням конституційного права на недоторканність житла.
Тому хотілося б наголосити, що малий та середній бізнес створюють передумови для формування в країні середнього класу як основи громадянського суспільства. Малі та середні підприємства відіграють одну з провідних ролей у розвитку приватного сектору та стануть важливим чинником сталого економічного зростання, створення нових робочих місць, структурної перебудови економіки і її зміцнення та можливе забезпечення повернення заробітчан у свої домівки. Тому влада повинна створювати усі умови для осіб, які бажають вести свою справу, давати людям роботу і країні податки.
Недаремно до цього кодексу ще до його остаточного прийняття вже внесено понад 5 тис. пропозицій.
Щодо Бюджетного кодексу, тот тут є суттєва різниця між запропонованим кодексом попереднього уряду та сьогоденного. Це призводить фактичного до того, що нівелюється головний принцип, коли бюджет міста, села, селища як ключовий бюджет, закріплений в Конституції України, формується знову районами або областями, або й Києвом.
Саме тому 12 тисяч суб’єктів випадають з цього процесу.
Тому від такого бюджету ні регіони, ні громадяни не відчують поліпшення життя.
Ніна ДОДА, депутат районної ради, голова районної п/о «ВО «Батьківщина».

Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Гресько Іван Захарович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
З нагоди 3-х роковин визволення Бершаді від німецько-фашистських загарбників на масовому мітингу було урочисто відкрито пам'ятник В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Чи буде в україні середній клас, якщо запровадять Бюджетний та Податковий кодекси? - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники